Wybierz miasto:

Miasto:

Atrakcje w Muzeum Przyrodniczym

Październik Październik
Muzeum Przyrodnicze Muzeum Przyrodnicze

Zapraszamy na niezwykłe atrakcje do Muzeum Przyrodniczego:)

 

Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN zaprasza na wystawy stałe i czasowe, które łączą w sobie świat nieożywiony z żywą fauną i florą.

 

Można tu zobaczyć duże kręgowce żyjące w epoce lodowej z unikatowym, zachowanym w całości nosorożcem włochatym, szkielet niedźwiedzia jaskiniowego oraz czaszki mamutów; wystawę akwarystyczną (18 akwariów) przedstawiającą różnorodne ekosystemy wodne m.in. z Afryki i Ameryki Południowej z charakterystycznymi dla nich gatunkami ryb. Bardzo ciekawa jest też ekspozycja z żywymi małpkami, gekonami, legwanami i wężami (30 terrariów). Uzupełnieniem części egzotycznej muzeum, jest wystawa z fragmentem lasu tropikalnego, na której zaprezentowano wiele roślin tropikalnych. Wśród nich są również te, które znalazły zastosowanie w przemyśle i życiu codziennym - puchowiec, drzewo kalebasowe, banany, kawa, wanilia, pomelo czy bawełna.

Dla pasjonatów przyrody nieożywionej przygotowano wystawę skamieniałości i minerałów z pięknymi geodami, pirytem, różami pustyni czy kamieniami ozdobnymi. Przydacznia olbrzymia - największy małż na świecie, to jeden z najciekawszych okazów ekspozycji poświęconej mięczakom, bogatej w gatunki rodzime jak i z całego świata.

Nowa wystawa „Fauna Polski” ma na celu zaprezentowanie różnorodności gatunkowej polskiej fauny. Posiada charakter edukacyjny i skierowana jest przede wszystkim do najmłodszej grupy zwiedzających czyli dzieci. Można zobaczyć na niej
m. in. największą polską sowę - puchacza, największego polskiego drapieżnika - niedźwiedzia brunatnego, największego leśnego czyściocha – borsuka oraz wiele innych zwierząt pospolitych i rzadkich, które możemy spotkać w Polsce.

Muzeum organizuje także warsztaty przyrodnicze dla dzieci i młodzieży, zwiedzanie z przewodnikiem oraz imprezy urodzinowe.

Warsztaty trwają 45 minut (prowadzone są ciągle) i odbywają się po uprzednim zapisaniu terminu i godziny przez grupę. Nauczyciel wybiera temat z 19 możliwych i rezerwuje termin z wyprzedzeniem chociaż 3-dniowym. Koszta samych warsztatów bez zwiedzania muzeum to 200 zł. Jeżeli grupa korzysta również ze zwiedzania muzeum, co jest zwykle nieodłącznym elementem wizyty u nas to koszt jest niższy 150 zł/grupa/ warsztaty + 14 zł/os. - bilet wstępu do muzeum.

Szczegóły tematów warsztatów możesz poznać tutaj: TEMATY LEKCJI PRZYRODY 2018

 

 

Dokładne informacje dotyczące urodzin w Muzeum Przyrodnicze znajdziecie na naszej stronie: https://babygo.pl/wydarzenia-dla-dzieci/przyjecia-urodzinowe-muzeum-przyrodniczym-isez-pan/

Muzeum Przyrodnicze

ul. Św. Sebastiana 9, 31-049 Kraków

http://www.isez.pan.krakow.pl/muzeum.html

12 422 89 37

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl