Wybierz miasto:

Miasto:

O, kurka Kulturka – kwiecień 2019r.

Każda Niedziela godzina: 16:00 Każda Niedziela godzina: 16:00
Dworek Białoprądnicki Dworek Białoprądnicki

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na warsztaty, teatrzyki i spotkania ze zwierzętami. Już w najbliższą niedzielę wyruszymy w podróż po Czarnogórze, by poznać jej niezwykłe tajemnice, barwy przyrody oraz historie z przeszłości na rodzinnych warsztatach Dookoła Świata. Wszystko to stanie się inspiracją dla fantazyjnych masek i ciekawych kostiumów, które przygotujemy, by udać się na tradycyjny bal.

 

 

 

7 IV 2019r. godzina 16.00 Dookoła świata

 

Bal na plaży, czyli podróż do Czarnogóry

 

Jeśli uliczne zabawy i bale kojarzą wam się tylko z Wenecją i Rio de Janeiro, koniecznie musicie odwiedzić z nami pewien maleńki kraj, który również bardzo lubi świętować. A i pomysły na święta mają tam bardzo fantazyjne! Wyruszymy w podróż po Czarnogórze, by poznać jej niezwykłe tajemnice, barwy przyrody oraz historie z przeszłości. Wszystko to stanie się inspiracją dla fantazyjnych masek i ciekawych kostiumów, które przygotujemy, by udać się na tradycyjny bal. 

 

Wiek dzieci: 5-12 lat

Prowadzenie Anna Machacz

Miejsce: Sala Wielofunkcyjna Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3)

 

Bilet na każde spotkanie: 10 zł/osoba dostępny na ekobilet.pl i w kasie Dworku

 

14 IV2019r. godzina 16.00 – Płazy

 

Płazy to gromada zwierząt do której zaliczamy około 7000 gatunków, z czego w Polsce żyje tylko 18. Ze względu na ich małą liczebność gatunkową w naszym kraju,  prowadząc własne obserwacje możemy pominąć wiele ciekawych faktów z ich życia, dlatego proponujemy wspólną przygodę.

Opowiemy o płazach żyjących w Polsce i na Świecie. Spotkanie przeprowadzimy w formie zabawy podczas której m.in. odpowiemy na pytania: który płaz jest największy/najmniejszy/najsilniejszy/najodważniejszy/najbardziej płochliwy, gdzie mieszkają i czy cały rok spędzają w jednym domu, czym się żywią, jakie wydają dźwięki i co robią żeby lepiej było je słychać, dlaczego niektóre zmieniają kolor, czy dziecko płaza może być większe od rodzica, dlaczego skóra płaza jest przeważnie wilgotna, jakie reakcje z naszej strony odbierane są przez płazy jako zagrożenie ich życia i w jaki sposób odpowiadają na nie. Dzieci dowiedzą się również czy płaza można brać na ręce i które z nich mogą zamieszkać  w naszym domu. Prezentowane płazy: ropucha aga, aksolotl meksykański, ambystoma tygrysia, żaba omszona, kumak dalekowschodni, żaba pomidorowa, żaba byk, rzekotka zielona.

 

Warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat

Miejsce:  Sala Wielofunkcyjna Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3)

 

Bilet na każde spotkanie: 10 zł/osoba dostępny na ekobilet.pl i w kasie Dworku

 

 

 

28 IV 2019r. – godzina 16.00 – Teatr Chrząszcz w Trzcinie „PUK! PUK!”

 

Spektakl jest krótką instrukcją zawierania przyjaźni, porusza temat wiary w marzenia i dążenia do ich spełnienia. Motywem przewodnim jest też słuchanie, wydawanie i reagowanie na „dziwne” dźwięki.
Głównymi bohaterami są: pocieszna Kaczka, której partneruje strachliwy Mamut. Kaczka marzy, żeby polecieć na chmurę, a Mamut jest bardzo ostrożny i boi się, że Kaczka wyginie od tych prób tak jak reszta jego gatunku. Teatr Chrząszcz w Trzcinie zestawia ze sobą dwie postawy życiowe: Kaczka jest otwarta na nowe wyzwania, natomiast Mamut obawia się zmian, Kaczka najpierw działa, a później myśli, a Mamut odwrotnie. Puk! Puk! Kto tam? – Kaczka jest ciekawa, Puk! Puk! Mamut się chowa…Co wyniknie z tego zestawu? Na pewno dużo zabawnych sytuacji i niespodziewanych zwrotów akcji.

 

Spektakl z muzyką na żywo dla dzieci w wieku 3-9 lat (czas trwania 45 min.)

Miejsce: Sala Teatralna Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki (ul. Papiernicza 2)

 

Bilet na każde spotkanie: 10 zł/osoba dostępny na ekobilet.pl i w kasie Dworku

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl