Wybierz miasto:

Miasto:

Dzień Dziecka w Bunkrze Sztuki

1 czerwca, godz. 11:00–16:00 1 czerwca, godz. 11:00–16:00
Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a Kraków, Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a Kraków,

Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Dziecka w Bunkrze Sztuki!

W tę radosną sobotę nie zabraknie licznych atrakcji: czytania performatywnego dla dzieci, rodzinnego zwiedzania wystawy oraz gry terenowej. Do tego niespodzianka – otwarcie Stacji Kreacji, nowej przestrzeni dla dzieci, która będzie stałym elementem w naszej Galerii.

 

 

Program

 

11:00 – „Czytanie na (drugie) śniadanie”

Dzień rozpoczniemy od performatywnego czytania – występu Zuzanny Skolias-Pakuły. Aktorka i wokalistka będzie czytać książki z serii Małego Klubu Bunkra Sztuki. Ale to nie wszystko! Będzie przy tym grać na instrumentach, śpiewać i angażować najmłodszą
(i pewnie tę nieco starszą) publikę.

 

Cały zestaw wydanych przez Bunkier książeczek – wraz z innymi pozycjami dla dzieci przygotowanymi specjalnie na ten dzień – będzie można promocyjnie nabyć tego dnia
w naszej księgarni.

 

12:00 – Rodzinne oprowadzanie po wystawie „Daj mi wszystko”

 

To wyjątkowa okazja, by zapoznać najmłodszych z kanonem sztuki współczesnej prezentowanym w Bunkrze w ramach daru Teresy i Andrzeja Starmach dla krakowskich muzeów.

 

13:00–16:00 – „Zostań artystycznym detektywem” – gra terenowa

 

Musimy Was prosić o pomoc – galeria potrzebuje poukładania wystawy na nowo,
a pomóc w tym może tylko bystry i kreatywny detektyw. Zagadki i łamigłówki będą dla dzieci impulsem do uważnego zapoznania się z obiektami na wystawie i poznania sztuki z zupełnie nowej perspektywy.

 

Zapewniamy jednak, że dorośli też nie będą się nudzić i usłyszą zew przygody! Możecie przyjść w dowolnym czasie w podanym przedziale godzin, przy czym na samą grę załóżcie ok. 45 minut.

 

 

Stacja Kreacja

 

Tego dnia otworzymy także Stację Kreację – przestrzeń zaprojektowaną i przeznaczoną dla rodzin z dziećmi w różnym wieku: od niemowląt do dzieci w wieku szkolnym. Zostanie ona otwarta w ramach przestrzeni ekspozycyjnej na poziomie +1. Co się w niej znajdzie? Pufy, stoliki z krzesłami do rysowania, dużo książek o sztuce i nie tylko.

 

Oprócz tego trafią tam zabawki sensoryczne, które w ramach współpracy z Bunkrem zaprojektują studentki i studenci Uniwersytetu Edukacji Narodowej w Krakowie. Wystrój przestrzeni będzie się zmieniał każdego roku, za każdym razem będzie opracowywany przez inną osobę projektującą. Stworzymy więc przestrzeń wspólną, a jednocześnie autorską, dostosowaną do aktualnego programu instytucji.

 

Stację Kreację możecie odwiedzać niemal cały dzień i skorzystać z naszych propozycji programu Dnia Dziecka.

 

Liczymy na to że będzie to dzień pełen radości, kreatywności i dobrej zabawy zarówno dla najmłodszych, jak i wszystkich tych, którzy czują się młodzi duchem.

 

 

→ Możecie wziąć udział we wszystkich punktach programu lub tylko w jednej aktywności

Wstęp w ramach biletu na wystawę – jeden bilet uprawnia do udziału we wszystkich wydarzeniach programowych

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl