Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Dzień Dziecka w MOCAK-u

środę, 1 czerwca, zapraszamy dzieci i młodzież do odwiedzenia Muzeum. W ramach zakupionego biletu będzie można wziąć udział w grze terenowej oraz skorzystać z materiałów edukacyjnych z serii Twórcza Kolekcja. Tego dnia dzieciom i młodzieży oferujemy bilet specjalny w cenie 2 zł.

 

Gra terenowa Poznaj Kolekcję wokół MOCAK-u

 

W dobie wszechobecnego online’u zachęcamy do działań w plenerze, którym sprzyja otoczenie Muzeum. Gra pozwala na indywidualne zapoznanie się z Kolekcją wokół MOCAK-u poprzez zabawę. Przy każdym z pięciu dzieł umieszczone zostaną skrzynki z instrukcjami. Karty do gry będzie można samodzielnie wydrukować lub otrzymać w recepcji Muzeum. Gra dostępna po polsku i ukraińsku. W grze można wziąć udział w godzinach otwarcia Muzeum: 11–19.

 

Zeszyty z serii Twórcza Kolekcja do odebrania w Recepcji

W recepcji Muzeum dostępne będą wybrane zeszyty edukacyjne z cyklu Twórcza Kolekcja dla dzieci i młodzieży, zawierające zadania, które będzie można rozwiązywać, zwiedzając wystawy Kolekcji MOCAK-u.

 

Zapraszamy także szkoły, przedszkola oraz inne placówki edukacyjne do skorzystania z oferty lekcji muzealnych oraz warsztatów w MOCAK-u. Proponujemy zajęcia o różnorodnej tematyce, ich przebieg jest dopasowany do wieku uczestników. Pełna oferta dostępna pod tym linkiem.

Zachęcamy również do zapoznania się ze specjalnie przygotowanymi materiałami edukacyjnymi dotyczącymi sztuki współczesnej oraz Kolekcji MOCAK-u, które dostępne są online.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.