Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Festiwal Kwarantanny: Wyniki II tury konkursu dla krakowskich uczniów

Patron Medialny
BabyGo.pl

Za nami II etap konkursu Festiwal Kwarantanny! W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń od przedszkolaków i uczniów z Krakowa. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i przygotowanie filmów.

Przypominamy, że Festiwal Kwarantanny to konkurs polegający na przygotowaniu krótkiego filmu o tym, w jaki sposób można uczyć się i spędzać czas w domu. Przeznaczony jest dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i średnich do 18 roku życia, którzy mieszkają lub uczą się na terenie Krakowa. Akcja, organizowana przez Fundację Poland Business Run i Miasto Kraków, realizowana jest w 4 kategoriach tematycznych: "Uczę się sam", "Po szkole", "Sposób na koronawirusa" oraz "Pomagam", a także 4 kategoriach wiekowych.

Wśród jurorów konkursu znaleźli się: Zastępca Prezydenta Krakowa Andrzej Kulig, prezes Fundacji Poland Business Run Agnieszka Pleti, Marek Balawajder, reżyser i producent Piotr Biedroń, aktor Tomasz Schimscheiner, Marzena Sadłoń z nakolkach.comAdrianna Palka, Andrzej Popiel i Agnieszka Wnuk.    Jury podjęło decyzję o przyznaniu 4 nagród głównych i 11 wyróżnień. 

 

Tabletami Samsung Galaxy nagrodzeni zostali następujący uczestnicy:

 

1. W kategorii przedszkolaków 3-6 lat:

 

Tymon Chudzik, który stosując wszystkie środki ostrożności przedstawił temat higieny w czasie epidemii (bit.ly/2xQOvpo),

 

2. W kategorii młodszych dzieci ze szkoły podstawowej: Adam Lepiarz, który pokazał, że siedzenie w domu wcale nie musi być nudne (bit.ly/2yynh74),

 

3. W kategorii podstawówki klas 5-8: Jan Mindur, który w swoim filmie pokazał, jak przygotować i rozegrać własną grę karcianą inspirowaną książką (bit.ly/2V5zbx3),

 

4. W kategorii szkół średnich tablet wędruje do Barbary Ortyńskiej, która przygotowała film o tym, jak pomagać innym w czasie koronawirusa (bit.ly/2VceDmF).  

 

Nagrodziliśmy także 11 innych dzieci, które wraz z wyróżnieniem otrzymują głośniki JBL GO2, książki i słodycze od Partnerów akcji. Są to: Jagoda Szmidt, Zuzanna Kubica, Mateusz Gorgoń, Filip Ostrowski, Julia Nalepa, Lena Głodek, Alicja Dobosz, Małgosia Kołkiewicz, Tymoteusz Cichy, Amelia Niezabitowska i Hubert Suwała.  

Wyniki znaleźć można także na www.festiwalkwarantanny.pl oraz na stronie wydarzenia konkursowego na Facebooku: https://www.facebook.com/events/519174902357175.    

 Wszystkie filmy biorące udział w akcji można odszukać w mediach społecznościowych po hashtagach: #festiwalkwarantanny #krakow #siedzewdomu.   Tym samym rozpoczynamy III etap zabawy, również w tym tygodniu dzieci mają szansę na zdobycie nagród i wyróżnień. Organizatorzy czekają na max. 2-minutowe filmy do niedzieli do północy. Jedna osoba może zgłosić do konkursu tylko jedno nagranie. Należy wybrać kategorię konkursową i przedstawić zadany temat - liczymy na kreatywność uczestników. Wrzucając film na konto swoje lub rodziców na FB, IG lub YT, należy ustawić post jako publiczny i dodać hashtagi konkursowe: #festiwalkwarantanny #krakow #siedzewdomu. Rodzice muszą wyrazić zgodę na udział w konkursie poprzez formularz na stronie www.festiwalkwarantanny.pl.   Organizatorzy konkursu: Miasto Kraków, Fundacja Poland Business Run, RMF FM.   Partnerzy akcji: Skrzat, Wydawnictwo Literackie, Znak Emotikon, Beskidzkie, ADAMADA, Nasza Księgarnia, Silcare, Wawel, Fundacja "Wawel z rodziną", Wytwórnia, Hanalei, CzuCzu.Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGo


BabyGo.pl

Dziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl