Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Fundacja Zdrowe Dzieciństwo: PATYCZAKI – animacja w Scratchu - warsztaty

9 PAŹ g. 14:00 – 10 PAŹ g. 12:00, 14:00 9 PAŹ g. 14:00 – 10 PAŹ g. 12:00, 14:00
online online

PATYCZAKI – animacja w Scratchu - warsztaty

 

Pewnego dnia był sobie patyk, leżał gdzieś na polanie, lub może w gęstwinie, z pozoru całkiem zwyczajny. A jednak niewątpliwie miał pewne cechy szczególne i jakiś taki urok osobisty. Nic więc dziwnego, że któregoś dnia wpadł w oko pewnemu dziecku. Nie wiem, czy była to dziewczynka, czy chłopiec, ale słyszałam, że losy patyka potoczyły się całkiem ciekawie. Wystąpił w animacji stworzonej w programie Scratch podczas Meet and Code.  

 

 

Co Wy na to?  

 

Zapraszamy dzieci w wieku 8 – 14 lat do udziału w warsztatach online podczas których stworzymy proste animacje w programie Scratch. Inspiracją będą dla nas patyki czy inne skarby znalezione w lesie. Zajęcia w formie webinaru.

 

Podczas warsztatów młodzi uczestnicy rozwiną logiczne myślenie i poznają podstawy kodowania w łatwy i przyjemny sposób. Poćwiczymy też wspólnie wyobraźnię i dowiemy się, że las może być miejscem inspirującym do twórczej zabawy. Uruchomimy wrażliwość oraz umiejętności manualne.  

 

Kiedy?

 

09.10.2021 sobota – część pierwsza (gdzie szukamy patyków, jak robimy im zdjęcia, jak przenosimy je do Scratcha?) w formie webinaru. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy.

 

Godzina: 14:00 – 15:15 10.10.2021 niedziela – część druga (jak sprawić by nasz Patyczak się ruszał, jak sprawić by wydawał dźwięki?) w formie webinaru. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy.

 

Godziny: 12:00 – 13:30 lub 14:00 – 15:30 do wyboru

 

 

Zgłoszenia do udziału i pytania prosimy kierować na adres: zd.fundacja@gmail.com


Prosimy o informację w przypadku rezygnacji z zajęć, da nam to szansę by zaprosić innych chętnych. W zgłoszeniu na warsztaty prosimy podać imię, wiek dziecka (dzieci) oraz czy w niedzielę interesuje Państwa godzina 12:00 czy 14:00 (mamy dwie tury by zapewnić większy komfort uczestnikom podczas niedzielnej części, która będzie bardziej interaktywna).

 

Osoby zapisane otrzymają link do webinarów drogą mailową.   Warsztaty są bezpłatne dzięki dofinansowaniu w ramach projektu Meet and Code 2021

 


Partnerzy i Sponsorzy inicjatywy:

 

TechSoup Polska, Ministerstwo Cyfryzacji, Niemieckie Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Wspólnoty (BMI), SAP, Organizacja Haus des Stiftens gGmbH

 

Dziękujemy!    

 

 

Więcej o Meet and Code https://meet-and-code.org/pl/pl/about #MeetAndCode #MeetAndCode2021 #sap4goo #codeEU

 

 

https://www.facebook.com/events/572620870747847

 

https://www.facebook.com/zdrowedziecinstwo

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.