Wybierz miasto:

Miasto:

JAK OSWOIĆ LWA?

Lew - symbol potęgi, odwagi, zwycięstwa i niezależności. Oswoić taką bestię - prawie niemożliwe. Ale my wiemy jak to zrobić. Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta od lat prowadzi praktyczne zajęcia oswajania wewnętrznego lwa, by dawał siłę i odwagę w kontaktach ze światem, uczył samodzielności, i twórczo rozwijał.

 

Koniec ferii zimowych to doskonały moment, by w codzienny plan zajęć wpleść nową aktywność. Sprzyja temu wydłużający się z wolna dzień, wcale nieodległa perspektywa nadchodzącej wiosny, a z nią ciepła i słońca, które budzą chęć do działania.

Po przerwie feryjnej kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta uruchamiają nowe cykle zajęć dla dzieci, oraz przeprowadzają dodatkowy nabór do już istniejących grup. Zapisy trwają, warto więc wypuścić lwa, by sprawdził,co piszczy w najbliższej okolicy. Czekają na niego doświadczeni poskramiacze lwów, zatrudnieni w sieci klubów nowohuckiego Ośrodka Kultury.Szczegóły ich aktywności i metody oswajania znaleźć można na stronie internetowej krakownh.pl, oraz w najpopularniejszym serwisie społecznościowym.

 

Nowe zajęcia po feriach

 

Klub Jędruś poszerza od lutego 2019 roku ofertę dla najmłodszych (w wieku od 12 miesięcy do 2,5 roku), zapraszając na warsztaty Małych Odkrywcówotaczającego świata. Prowadząca zajęcia Joanna Augustyniak zaangażuje maluchy do zabaw i ćwiczeń, wspierających integrowanie bodźców zmysłowych, budzących ciekawość i chęć eksperymentowania. Na Super Maluchy (w wieku 2-3 lat) - zajęcia o podobnym charakterze, ale z naciskiem położonym na integrację grupy rówieśniczej, prowadzone przez tę samą instruktorkę, zaprasza Klub Krzesławice). Z koleiKlub 303 nauczy przedszkolaki (4-5 lat), jak zrobić Coś z Niczego), rozwijając wyobraźnię i nawyki dbania o środowisko naturalne. Warsztaty poprowadzi Elżbieta Chowaniec.

 

Stare propozycje – nowy nabór

 

Oferta edukacyjna Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta to obecnie około 150 propozycji zajęć stałych w 13 klubach.Wielez nich cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że zdobycie miejsca w trakcie trwania roku szkolnego jest niezwykle trudne. Warto jednak próbować, bo organizatorzy cały czas starają się w miarę posiadanych możliwości zwiększać dostępność zajęć. Obecnie prowadzimy nabór na kilkanaście zajęć. Szczególną uwagę warto zwrócić na następujące propozycje:

 

Klub 303:

 • Dogoń Żyrafęto zajęcia kreatywne dla grupy maksymalnie 12 rodzin z dziećmi w wieku od roku do lat trzech, wspierające rozwój najmłodszych i zapewniające twórcze spędzenie wolnego czasu)
 • Twórcza Lokomotywa, czyli warsztaty teatralno-muzyczne dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat, wprowadzające uczestników do świata teatru papieru, teatru cieni, teatru lalek i pantomimy)
 • Gimnastyka dla Smykato nieszablonowo prowadzone zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z elementami gimnastyki korekcyjnej)
 • Zerówka cyrkowa,czyli warsztaty sztuk cyrkowych dla dzieci i młodzieży - nauka żonglerki, balansu, rytmu i jazdy na monocyklu dla początkujących)

 

Klub Jędruś:

 • Miganie i śpiewanie, to warsztaty, które rozwijają zdolności melodyczne i rytmiczne dzieci, a do zabawy wplatają uproszczone znaki języka migowego, zaczerpnięte z wspierającej rozwój mowy metody Sign2Baby)
 • Zuchy maluchy,to zajęcia, które łączą w sobie zabawy plastyczne, muzyczne i ruchowe, adresowane do dzieci w wieku 2-3 lat

 

Klub Krzesławice:

 • Naukagry na gitarze i keyboardzie topropozycja skierowana zarówno do początkujących jak i mających wcześniej styczność z instrumentami)
 • Zajęcia plastyczne – trudno o lepsze miejsce na rozwijanie talentu plastycznego dzieci i ich wyobraźni artystycznej, niż klub przesycony duchem Krzesławic Jana Matejki)

 

Klub Wersalik:

 • Akademia Dzieci i Młodzieży to zróżnicowane warsztaty, zajęcia plastyczne, muzyczne i naukowe, a w porze wiosennej ciekawe spacery edukacyjne
 • Mamy Czas to wyjątkowe spotkania rodziców i opiekunów, zajęcia rozwojowe z udziałem dzieci od pierwszych tygodni życia do wieku przedszkolnego
 • Artystyczne inspiracje to zajęcia, podczas których dzieci pod okiem opiekuna poznają różne techniki plastyczne, twórczo rozwijając tradycyjne formy wyrazu

 

Klub Zgody:

 • Maluchowo, czyli zajęcia ruchowo-muzyczne w formie zabawy dla dzieci w wieku 2-3 lat, prowadzone przez pedagoga przedszkolnego
 • Zerówka baletowa i zespół Gaduły, to zajęcia, których najważniejszym celem jest rozwijanie pasji do tańca u dzieci, odkrywanie ich osobowości, kształtowanie wrażliwości i wyobraźni artystycznej

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl