Wybierz miasto:

Miasto:

Jarmark Świętojański 2017

2017-06-16 2017-06-16

Jarmark Świętojański - posmakuj renesansowych historii pod Wawelem!

Już 16 czerwca, tradycyjnie na Bulwarze Czerwieńskim pod Wawelem, rozpocznie się tegoroczny Jarmark Świętojański.

Przez trzy dni, od piątku do niedzieli, wszyscy chętni będą mogli przenieść się choć na chwilę w fascynujący świat renesansu.

Czekać będą: spektakle, bale, pokazy walki oraz uczty. Zanim jednak rozpocznie się Jarmark czeka nas spektakularna premiera: wielka akcja kulinarna w dziesięciu krakowskich restauracjach podczas której będzie można skosztować dań inspirowanych kuchnią czasów królowej Bony! Ósma już edycja Jarmarku Świętojańskiego rozpocznie się 16 czerwca. Bohaterką pierwszego dnia będzie Anna Jagiellonka przygotowująca się do balu wydawanego dla niej w ogrodach zwierzynieckich przez Henryka Walezego.

Motywem przewodnim będą warsztaty tańca, pokazy mody urozmaicane scenkami komedii dell'arte.

Wieczorem pod Wawel przypłynie na barce fundacji Horyzont Zdarzeń - Henryk Walezy, którego powita na nabrzeżu cały dwór.

W drugim dniu świętować będziemy imieniny królów Zygmuntów: Starego i Augusta - dziewięcioletniego, jeszcze przed koronacją. Z tej okazji zaplanowano rozmaite pokazy, a Orszak Wszystkich Bractw przejdzie przez Rynek Główny i będzie zachęcać mieszkańców miasta i turystów do wspólnej zabawy na Bulwarze Czerwieńskim.

W niedzielę 18 czerwca na Jarmark przybędzie, konno w asyście husarii, król Stefan Batory. Spotka się tu z żoną Anną Jagiellonką i wspólnie z wszystkimi bractwami będą świętować szczęśliwy powrót króla z wojny z Moskwą w Inflantach. To tylko część historycznych atrakcji zaplanowanych w ramach tegorocznego Jarmarku. Na wszystkich gości czekać będzie codziennie mnóstwo atrakcji, występów, spektakli, warsztatów i koncertów.

Przez wszystkie trzy dni otwarte będą także kramy i warsztaty rzemieślnicze. Tradycyjnie już nie zabraknie niespodzianek dla najmłodszych - będą mogli przyjrzeć się pracy powroźników, garncarzy, płatnerzy, drukarzy, drzeworytników i cyrulików, czy powalczyć o patenty: jarmarcznika, podkuchennego królewskiego oraz drabanta.

Zespół BabyGo zaprasza: https://www.facebook.com/JarmarkSwietojanski/app/161683100556760/?ref=page_internal

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl