Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Koncerty dla Dzieci w Krakowie

Najpiękniejsza muzyka i muzyczne odkrycia dla Dzieci! Nauczymy dzieci rozpoznawać utwory z kanonu klasyki, odkryjemy niezwykłe piękno World Music, poznamy nadzwyczajne instrumenty!! 

    Cudowna muzyka:
Walc Kwiatów Czajkowskiego, W Grocie Króla Gór Griega, Mozart, Mercadante, Bach, ale także cudowny Carlos Jobim, „Lato z Radiem” i magiczna muzyka na.. zupełnie magiczny duduk. Nauczymy się rozróżniać instrumenty, będą zabawy, zgadywanki i dużo odkryć! A wszystko to jak zwykle - w elegancji i rodzinnej atmosferze pełnej uśmiechu      Zapraszamy Dzieci do pięknych miejsc i do świata wielkiej sztuki. Ośmielamy, dodajemy odwagi do kreatywności, trenujemy obycie, koncentrację i artystyczny smak przez kontakt ze znakomitą muzyką! Odkrywamy też „jak to działa”, wkraczamy w nowe muzyczne światy i świetnie się razem bawimy! A w całej tej przygodzie dociera do Dzieci mnóstwo nowej wiedzy poszerzającej horyzonty, otwierającej na nowe możliwości, stymulującej odkrywanie talentów.     W ROLACH GŁÓWNYCH WYSTĄPIĄ:
>flet PICCOLO którego dźwięk jest tak przenikliwy, że nie można nie zasłaniać uszków,
>flet POPRZECZNY - mistrz klasyki i melodii które wszyscy znamy,
>KLARNET - sława Lata z Radiem, ale także ten, któremu w historii muzyki najlepsi kompozytorzy dedykowali najpiękniejsze melodie (które oczywiście zagramy dla dzieci)
>BASKLARNET - zadziwiający, rzadko spotykany wielki klarnet basowy, pozakręcany jak największy saksofon- on zagra dla nas "W grocie Króla Gór",
>KLARNET ALTOWY - jeszcze takiego nawet my nie widzieliśmy!!
>oraz … DUDUK i
> AVANTGRAND - czyli najnowszy elektroniczny fortepian Yamahy. Będzie przez przez cały koncert dla nas grał , a po koncercie będzie można go obejrzeć z bliska!      Już te klasyczne rzadkie instrumenty będą odkryciami. Jednak cudowną perełką będzie DUDUK i jego niezwykłe brzmienie. SŁÓWKO O DUDUK:
Jego historia ma 3000 lat. Przypomina flet i jest z drzewa moreli. Jest tak ważny dla muzyki że w Armenii istnieją specjalistyczne uczelnie, uczące jedynie gry na tym instrumencie. Duduk jest niezwykle nastrojowy. Wykorzystano go m.in. w ścieżkach dźwiękowych filmów Gladiator, Pasja, Human, Terra, Ronin, Król Artur i wielu innych.
posłuchajcie...
https://youtu.be/jJaIkQFt55E     KTO STWORZYŁ FILHARMONIĘ DLA DZIECI:  
Koncerty stworzyła i prowadzi Anna Szarek, artystka i pedagog, wiolonczelistka, jedyna na świecie dwukrotna zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu im.Pendereckiego, koncertowała w niemal wszystkich krajach Europy i USA. Wyróżniona odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej, Certyfikatem Dobroczynności Fundacji Dzieciom “Zdążyć z pomocą”, oraz innymi nagrodami. Miłośniczka muzyki, sztuki, podróży, przyrody, ogrodów i książek, a dla Dzieci - kochana Pani Ania. Rodzice piszą: “To prawdziwa radość i zaszczyt spotkać takiego mentora” ; “To wielkie szczęście gdy dziecko może spotkać Panią na drodze swojego rozwoju”.
Anna Szarek w ciągu minionej dekady zorganizowała w Polsce kilkaset koncertów, które odwiedziło ponad 100tys ludzi. Jest twórczynią i wieloletnim dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku, oraz Filharmonii dla Dzieci. NASZA MISJA:
Misją Filharmonii dla Dzieci jest wprowadzać w świat mistrzowskiej muzyki i sztuki, kształtować gusta dzieci i obycie, by zyskiwały swobodę w świecie sztuki i mogły czerpać z niej zachwyt i inspiracje w przyszłości. Dodajemy odwagi, poszerzamy horyzonty, edukujemy, z uśmiechem wprowadzamy w koncertowy savoir vivre i świetnie się bawimy!! To artystyczne przeżycia i znakomita edukacja. Koncerty Filharmonii dla Dzieci obejrzało już 30 tys słuchaczy! :))     ZAMAWIAJ ŚMIAŁO!   
Bilety wyprzedają się szybko, lecz można zamawiać bez obaw. Dla komfortu naszych Gości obowiązuje u nas zasada PROSTY ZWROT. Co znaczy, że w sytuacji konieczności odwołania koncertów- PO PROSTU odsyłamy Wasze wpłaty!
W razie niemożności przybycia bilety można odsprzedać na naszej grupie na Facebooku. Zwykle na 2tyg przed koncertami bilety są wyprzedane, stąd jest wielu chętnych do odkupienia- kogoś ucieszą!
grupa Filharmonia dla Dzieci Kraków :
https://www.facebook.com/groups/183957726315781     BILETY:
Koszt biletu 45 zł
Zamówienie mailowe należy przesłać na : bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl
Dalsze informacje otrzymają Państwo w odpowiedzi na e-mail.
Każdy uczestnik musi posiadać bilet. Zapraszamy dzieci od 2 roku życia.
W sprawie mniejszych maluszków prosimy o kontakt z biurem obsługi widza. Mamy też stałych bywalców malutkich:) Kształtując właściwe nawyki koncertowe dzieci, dbamy o charakter koncertów. Zakup przez Państwa biletów jest jednoznaczny z akceptacją REGULAMINU - https://filharmoniadladzieci.pl/regulamin-filharmonia.../     DATA I GODZINY:
24.10.2021
godz 11.00, 13.00, 15.00, 17.00 MIEJSCE:
Sala Balowa SHERATON GRAND HOTEL
Powiśle 7, KRAKÓW Biuro Obsługi Widza:
bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl
tel. 737-169-961 (pon - pt 9-17 sob 9-14)

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.