Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Kraków: “Bezpieczne Wakacje”, czyli atrakcje i pokazy dla uczniów podstawówek

17 i 18 czerwca 2019 17 i 18 czerwca 2019
Hala 100-lecia Cracovii Hala 100-lecia Cracovii

17 i 18 czerwca przy Hali 100-lecia Cracovii odbędzie się impreza dla uczniów klas IV i V krakowskich szkół podstawowych. “Bezpieczne Wakacje” to spotkania ze służbami ratowniczymi i mundurowymi, pokazy, konkurs plastyczny oraz gry i zabawy zespołowe. W programie również charytatywny bieg dla dzieci Wawel School Run. Partnerami wydarzenia są firma Wawel i Miasto Kraków.

“Bezpieczne Wakacje” to impreza dedykowana uczniom szkół podstawowych oraz ciekawa alternatywa dla nauczycieli na angażujące zajęcia tuż przed końcem roku szkolnego. Podczas imprezy dzieci dowiedzą się, jak bezpiecznie spędzić letnie miesiące. Na stanowiskach przygotowanych przez policję, straż pożarną czy ratowników medycznych wezmą udział w pokazach i miniszkoleniach, a także oswoją z funkcjonariuszami w mundurach.

 

Miejsce imprezy zostanie podzielone na kilka stref tematycznych. Uczniowie poznają proste zabawy i gry zespołowe, które z powodzeniem będzie można naśladować z przyjaciółmi w czasie wakacji. Część z nich opierać się będzie na idei team buildingu. Wybrane konkurencje wzmocnią współpracę z innymi oraz pozwolą docenić różne cechy oraz umiejętności każdego z członków zespołu. W jednej ze stref zaprezentowany zostanie sport osób z niepełnosprawnościami. Odbędzie się również tematyczny konkurs plastyczny.

 


– Udział w zaplanowanych atrakcjach lub ukończenie rywalizacji przy każdym ze stanowisk skutkować będzie otrzymaniem specjalnej pieczątki, potwierdzającej zdobytą wiedzę czy umiejętności. Zebranie określonej ich liczby otworzy dzieciom wstęp do Wawel Trucka, czyli interaktywnej ciężarówki pełnej słodyczy, przygotowanej przez markę Wawel – tłumaczy Agnieszka Pleti z Fundacji Poland Business Run, pomysłodawcy wydarzenia.


Impreza dla dzieci przy Hali 100-lecia Cracovii to jedna z ciekawych, letnich propozycji eventowych wspieranych przez Miasto Kraków: – “Bezpieczne Wakacje” to połączenie dobrej zabawy z solidną dawką wiedzy o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. Mam nadzieję, że uczniowie wyniosą z wydarzenia wiele istotnych informacji, które pozwolą im wesoło, ale i uważnie spędzić wakacyjnie miesiące. Zachęcam nauczycieli do rejestrowania swoich podopiecznych na jeden z proponowanych dni – mówi Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Poza pokazami i grami, podczas eventu odbędzie się także specjalny bieg charytatywny Wawel School Run, którego partnerem jest krakowski producent słodyczy – marka Wawel. Chętni uczniowie podstawówek będą pokonywać wyznaczoną trasę, a za każde okrążenie otrzymają naklejkę-cegiełkę do umieszczenia na specjalnej tablicy. Po jej zapełnieniu partner biegu – firma Wawel – przekaże środki na rehabilitację 10-letniego Oskara, beneficjenta Fundacji Poland Business Run, który w wyniku wady wrodzonej przeszedł amputację nogi.

Bieg w szczytnym celu ma budować wśród dzieci przekonanie, że każdy może pomóc. Podobnie jak podczas Kraków Business Run biegacze otrzymają okolicznościową koszulkę i medal.

– Od lat aktywnie angażujemy się w działalność charytatywną i społeczną, dlatego nasz udział w tym projekcie nie jest przypadkowy. W wydarzeniu i zaplanowanych atrakcjach, oczywiście także w charytatywnym biegu, wezmą z nami udział podopieczni świetlic środowiskowych, których pod swoimi skrzydłami ma Fundacja „Wawel z Rodziną”. Naszą ideą jest inspirowanie do czynienia dobra już od najmłodszych lat, a także pokazanie, że dobro zaczyna się od małych, drobnych gestów – mówi Sylwia Warnecka, CSR menedżer, Wawel SA, wiceprezes Fundacji „Wawel z Rodziną”.

Impreza w tej samej formule odbędzie się dwukrotnie: 17 i 18 czerwca. W każdy z tych dni przygotowano miejsca dla ok. 700 dzieci z IV i V klas szkoły podstawowej. Na wszystkich biorących udział w zabawie czekają słodycze, upominki i drobne nagrody od partnerów akcji.

Rejestracji klas na wydarzenie dokonują nauczyciele za pomocą formularza online: http://bezpiecznewakacje.krakow.pl/.

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGo


BabyGo.pl

Dziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl