Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Kreatywne warsztaty w Galerii Bronowice

Futurologia ekologiczna i upcycling w praktyce, czyli kreatywne warsztaty w Galerii Bronowice

W Krakowie ruszyła kolejna odsłona Festiwalu Przyszłości Bomba Megabitowa. Jedną ze scen 2. edycji wydarzenia stanie się Galeria Bronowice. Centrum handlowe, w dniach 9-10 września, będzie gospodarzem warsztatów kreatywnych Aeris Futuro, dedykowanych najmłodszym. Zajęcia będą poświęcone tematyce ekologicznej. Wstęp wolny.

 

Festiwal Przyszłości Bomba Megabitowa zainaugurowano w 2021 roku w 100. rocznicę narodzin wybitnego pisarza i futurologia Stasnisława Lema. Tegoroczna odsłona wydarzenia łączącego ze sobą światy kultury, nauki i technologii szczególną uwagę skupia na kwestii klimatu. Do refleksji nad przyszłością oraz wspólnych, kreatywnych działań na rzecz planety zachęcać będzie również partner festiwalu, Galeria Bronowice, w ramach darmowych zajęć dla dzieci.

 

 

Harmonogram wydarzenia w Galerii Bronowice:

 

09.09.2022 (piątek), 16:30-18:00

10.09.2022 (sobota), 15:00-16:30

UPCYCLING W PRAKTYCE

 

O tym, jak w prosty sposób nadać zalegającej w szafie odzieży drugie życie dowiedzą się mali uczestnicy warsztatów „Upcycling w praktyce”. Pod okiem instruktorów, ze starych koszulek czy materiałowych toreb, własnoręcznie stworzą nowe i niepowtarzalne dzieła sztuki. Uwaga! Na zajęcia warto zabrać własne ubrania czy akcesoria, który wymagają udoskonalenia.

 

 

09.09.2022 (piątek), 18:30-20:00

FUTUROLOGIA EKOLOGICZNA

 

 

Warsztaty „Futurologia ekologiczna” to nawiązanie do geniuszu Stanisława Lema - autora pomysłów, które prędzej czy później stają się rzeczywistością. Uczestnicy zajęć zajmą się twórczym rozwinięciem idei Lema oraz stworzeniem własnych rozwiązań, utrzymanych w duchu less waste. Samowystarczalny pojemnik dla roślin, idealny dla tych, którzy zapominają o podlewaniu? Dlaczego nie! Dzieciaki ograniczać będzie jedynie ich własna wyobraźnia.

 

10.09.2022 (sobota), 13:00-14:30

BUDUJEMY DOMY DLA DZIUPLAKÓW

 

 

Jak pomóc skrzydlatym dziuplakom jednocześnie doskonale się przy tym bawiąc? To proste! Wystarczy zbudować tradycyjne budki lęgowe – koniecznie wspólnie z innymi miłośnikami zwierząt. W czasie warsztatów biorący udział będą skręcać, wycinać, wiercić oraz odczytywać rysunki techniczne. Nie zabraknie również solidnej dawki wiedzy o ochronie i zwyczajach ptaków oraz budowie i montażu schronień.

Warsztaty będą się odbywać się na poziomie 0 w Galerii Bronowice (obok Costa Coffee). Poprowadzą je przedstawiciele Fundacji Aeris Futuro. W związku z ograniczoną ilością materiałów liczba miejsc jest limitowana.

 

 

 

kontakt dla mediów:

Aleksandra Burak, Open Media, tel. 664 716 024, e-mail: aleksandra@openmedia.pl

 

 

 

********************************************

Galeria Bronowice, „Miejsce na Twój Czas”, to kompleks handlowo-usługowo-rozrywkowy o powierzchni użytkowej wynoszącej 65 tys. m2. Położony w północnej części Krakowa obiekt stanowi ważne dopełnienie przestrzeni handlowej tej części miasta, stwarzając atrakcyjną ofertę dla klientów. Jedną z cech, wyróżniających architekturę Galerii, jest inspiracja krakowską secesją, w subtelny i wyważony sposób wiążąca styl Młodej Polski z nowoczesnością. W Galerii Bronowice znajdziemy sklepy znanych marek z różnych branż i usług, szeroką ofertę restauracyjną oraz szereg udogodnień dla rodziców i atrakcji dla dzieci, a także specjalną propozycję rozrywkowo-kulturalną. Znajduje się tu ponad 150 sklepów, kawiarni i restauracji, marek znanych i lubianych przez klientów m.in.: największy jednopoziomowy hipermarket Auchan, salon Media Markt, jak również dodatkowe usługi i propozycje. Należą do nich m.in.: Punkty Obsługi Mieszkańców, punkty Coworking, Strefa Rozrywki dla dzieci, Poczta Polska. Również przed wejściem do Galerii czeka szereg atrakcji - bezpieczny i kolorowy plac zabaw, stoliki i pola do gry w szachy i bule, boisko do koszykówki, skate park. Do dyspozycji przyjeżdżających jest 2 400 bezpłatnych miejsc parkingowych, usytuowanych na trzech kondygnacjach. Przed Galerią znajduje się także stacja ładowania samochodów elektrycznych, stanowiska naprawy rowerów, a także paczkomat. Inwestorem jest NHOOD Polska.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.