Wybierz miasto:

Miasto:

LUTY 2022 r. w Muzeum Inżynierii Miejskiej - zajęcia dla dzieci, spacery miejskie i gra SPINgo

Patron Medialny
BabyGo.pl

19 lutego obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Data tego święta wyznaczona została na dzień urodzin Mikołaja Kopernika jako wyraz uznania jego wybitnych zasług na polu astronomii. Święto ma stanowić inspirację do pójścia w ślady polskich badaczy i wzmocnienia zainteresowania nauką. W tym miesiącu muzealne warsztaty będą więc skupiały się wokół wynalazków, które zmieniły nasze życie. Zapraszamy!

 

 

 

19 lutego, sobota, godz. 13:00
Warsztaty pt. „Nie na nogach, nie konno, ale rowerem”
Zajęcia poświęcone jednośladom. Zastanowimy się, jak zmieniał się ich wygląd, z jakich materiałów były budowane i spróbujemy przewidzieć, jak będą wyglądały w przyszłości. W czasie zajęć uczestnicy wykonają model roweru i będą mogli zabrać go do domu.

Czas trwania zajęć około 60 minut. Zapraszamy rodziny z dziećmi od 6 lat do 10 lat. Bilety umożliwiają wejście na wystawę „Tramwaje na Wawrzyńca.”
Koszt zajęć 40 zł (dziecko i rodzic).

 

 

19 lutego, sobota, godz. 12:00
Spacer miejski pt. „Śladami kobiet nauki”
W czasie zwiedzania posłuchamy historii o fortelu Kazimiery Bujwidowej, dzięki której kobiety mogły rozpocząć naukę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dowiemy się, dlaczego Maria Skłodowska musiała wyjechać do Francji i co dla Biblioteki Jagiellońskiej zrobiła Zofia Ameisenowa, a także tego, jak wyglądała działalność Zofii Daszyńskiej-Golińskiej. Poznamy nazwiska pierwszych studentek, pierwszej kobiety - lekarza i pierwszej absolwentki Akademii Górniczo-Hutniczej. Posłuchamy również o działalności Heleny Gajewskiej i Marii Orwid.
Prowadzenie: Przewodnik miejski  Agnieszka Kuźma

Cena biletu: 19 zł od osoby (bilet upoważnia do wejścia na wystawę „Tramwaje na Wawrzyńca.”).

 

 

19 lutego, sobota,  godz. 11:00
Gra miejska „SPINgo-Ciepłownictwo''
Gra polega na odkrywaniu ciekawostek związanych z ciepłownictwem. Dowiemy się, czym ogrzewano domy, co to jest konwekcja i kiedy po raz pierwszy oświetlono krakowskie ulice. Trasa gry wiedzie punktami znajdującymi się na Krakowskim Szlaku Techniki.
Uczestnicy otrzymają przygotowane pakiety do gry, zawierające: mapkę z punktami docelowymi trasy, informacjami o punktach i zadaniami do realizacji, kopertą z dodatkowymi zagadkami oraz gazetkę zawierającą ciekawostki naukowe i informacje historyczne. Po powrocie z gry uczestnicy przedstawiają rezultaty zadań i zdjęcia z punktów gry, do których dotarli. Na trzy pierwsze zespoły, które najszybciej wrócą z gry z poprawnymi odpowiedziami, czekają nagrody!

Koszt uczestnictwa całej grupy to 40 zł. Zespoły mogą liczyć maksymalnie 4 osoby. Każdy kolejny Uczestnik proszony będzie o wykupienie biletu w cenie 19 zł.
Gra terenowa SPINgo realizowana w ramach projektu „SPINaj naukę”. Projekt realizowany jest wspólnie z 11 instytucjami i centrami nauki i jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

 

 

26 lutego, sobota,  godz. 13:00
Warsztaty pt. „Bez prawa jazdy!”
Zajęcia pozwolą poznać historię pierwszych automobili. Jak dawniej wyglądały samochody? Jakie silniki miały i jakie osiągały prędkości. Tego i wiele więcej dowiecie się na naszych warsztatach. Na zakończenie każdy uczestnik będzie miał za zadanie wykonać własny model pierwszego automobilu.

Czas trwania zajęć około 60 minut. Zapraszamy rodziny z dziećmi od 6 lat do 10 lat. Bilety umożliwiają wejście na wystawę „Tramwaje na Wawrzyńca.”
Koszt zajęć 40 zł (dziecko i rodzic).

 

 

27 lutego, niedziela, godz. 12:00
Spacer miejski pt. „Śladem krakowskich naukowców''
Tematem spaceru będzie nauka i jej rozwój w Krakowie. Obejmuje obszar od Muzeum Inżynierii Miejskiej do ul. Karmelickiej. Będzie okazja dowiedzieć się czegoś ciekawego o ludziach, którzy wpłynęli na rozwój miasta i nauki. Kto wpłynął na kształt założonej w 1364 roku pierwszej uczelni w Polsce? Kto określił pojęcie wojny sprawiedliwej i niesprawiedliwej? Będzie to również opowieść o rodzinie, która w Krakowie rozwinęła Bibliotekę Jagiellońską, muzea, a także ratowała polskie zabytki.

Koszt uczestnictwa 19 zł (bilet uprawnia także do zwiedzenia wystawy „Tramwaje na Wawrzyńca”)

***

Prosimy o wcześniejszą rezerwację.

Przy zakupie biletów zachęcamy do korzystania ze zniżek w ramach:
- Krakowskiej Karty Rodzinnej
- Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
- Karty Krakowskiej
Odpowiedni dokument uprawniający do zniżki należy okazać przy zakupie biletu w kasie.

 

 

***

Zapraszamy również na wystawę „Tramwaje na Wawrzyńca” oraz na zajęcia dla dzieci w Strefie Kreatywności!

Szczegółowe informacje: www.mim.krakow.pl

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl