Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Mały archeolog-zajęcia dla dzieci

2017-12-19 2017-12-19

Zapraszamy dzieci od 6 do 10 lat na wyjątkowe zajęcia, które są uzupełnieniem lekcji historii.

Zapraszamy dzieci od 6 do 10 lat na wyjątkowe zajęcia, które są uzupełnieniem lekcji historii :)

Każde nasze spotkanie przybliży nas do świata starożytnych kultur. Celem kursu jest przeniesienie dziecka w czasie i przestrzeni do czasów faraonów, cesarzy i greckich myślicieli. Takie zajęcia pozwolą najmłodszym zrozumieć nie tylko czasy starożytne, ale i współczesne.

 

Każde nowe archeologiczne zadanie rozwinie niezwykle manualne zdolności dziecka, skupi uwagę i nauczy logicznego myślenia i kojarzenia faktów. Te umiejętności są niebywale potrzebne we współczesnym świecie. Ważne jest aby dzieci od najmłodszych lat miały kontakt z archeologią. Dzięki temu będą miały już od samego początku poszanowanie do dziedzictwa kulturowego i zabytków dawnych kultur, w których niejedno dziecko zakocha się bez pamięci.

Do zajęć będziemy wykorzystywać nie tylko zdjęcia zabytków, filmy i książki, ale także prawdziwe egipskie bandaże, figurki robione na wzór oryginalnych eksponatów największych światowych muzeów - od Kairu, po Warszawę. Mali odkrywcy poznają pracę prawdziwych archeologów i zasady panujące na wykopaliskach. Zabawa z przeszłością to nietuzinkowy pomysł na wyjątkowo spędzone chwile!

 

Terminy:

20 marca, godzina 17:00

27 marca, godzina 17:00

 

Zajęcia prowadzi Małgorzata Kujawa - dyplomowany archeolog, magister studiów dziennych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Archeologii Śródziemnomorskiej, która brała udział w misjach wykopaliskowych na terenie naszego kraju, w Egipcie i Jordanii.

Koszt zajęcia 30 zł, w karnecie jest taniej. Zapisy: - 500 187 114 - przez stronę http://spokospace.pl/forma

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.