Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

TAŃCE zajęcia taneczne

10 maj 10 maj
Kraków Park Lotników Polskic Kraków Park Lotników Polskic

ZAJĘCIA TANECZNE

Zajęcia taneczne to czas wielowymiarowego rozwoju. Zajęcia prowadzone są w poziomowanych grupach dla dzieci już od 5 roku życia. Podczas zajęć pracujemy nad koordynacją ruchową, równowagą, postawą ciała, gracją oraz kreatywnym wyrażaniem siebie. Zajęcia taneczne to również czas na integrację w grupie rówieśników i świetną zabawę!

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów z wyjątkowym podejściem do dzieci. Program zajęć dostosowany jest do predyspozycji uczestników. Podczas zajęć rozbudzimy taneczne zainteresowania oraz wprowadzamy w bardziej złożone i zaawansowane formy tanecznego świata.

 

 

Przygotowanie do zajęć / wyposażenie:

  • Strój sportowy adekwatny do pogody
  • Wygodne obuwie sportowe
  • Woda

 

Dlaczego warto?

Zajęcia taneczne dają dzieciom możliwości wielopoziomowego rozwoju oraz niosą szereg korzyści takich jak:

 Kontrola prawidłowej postawy ciała: Uczęszczanie na zajęcia jest skutecznym środkiem zapobiegania, zmniejszania a nawet likwidowania wad postawy takich jak np. skolioza, zwiększona lordoza lędźwiowa itd.

Pamięć ruchowa: Poprzez powtarzane sekwencji ruchowych w skupieniu i koncentracji trenujemy pamięć, która może okazać się pomocna na zajęciach w szkole.

 Koordynacja wzrokowo-ruchowa : Poprzez naukę prostych układów tanecznych za pomocą obserwacji i powtarzaniu danych ruchów dzieci uczą się łączenia bodźców wzrokowych z odpowiedzią ruchową co może przydać się np. podczas przepisywania notatek z tablicy w szkole.

 Kształtowanie poczucia własnej wartości i pewności siebie : Wzajemne wspieranie, dopingowanie siebie nawzajem podczas małych pokazów tanecznych  w grupie wpływa na kształtowanie się charakteru dziecka.

Oraz wiele więcej !

 

Zajęcia Grupowe

Zajęcia grupowe prowadzone są dwóch przedziałach wiekowych opisanych na harmonogramie zajęć. Przedział wiekowy oraz poziom grupy dobierane są tak, aby każdy uczestnik czuł się komfortowo, swobodnie oraz miał możliwość nauki we własnym tempie. Dzięki zindywidualizowanemu programowi instruktor dostosowuje zajęcia do są do predyspozycji każdego z uczestników.

Czas trwania zajęć: 45 min

Miejsce: Park Lotników Polskich  (Zajęcia na świeżym powietrzu)

Cena: 30 zł / pojedyncze zajęcia grupowe w miesięcznym pakiecie zajęć

Terminy: Harmonogram zajęć

 

Zajęcia na świeżym powietrzu

Zajęcia Tańca w okresie od maja do czerwca prowadzone są na świeżym powietrzu. Stając na wysokości zadania oraz mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort dzieci prowadzimy zajęcia na świeżym powietrzu, gdzie mamy nieograniczoną przestrzeń. W przypadku niepogody zawsze znajdziemy dla Państwa alternatywę oraz poinformujemy o niej mailowo. Ruch na świeżym powietrzu daje dzieciom ogrom możliwości, dzięki temu dziecięce organizmy będą lepiej dotlenione, poziom endorfin wzrośnie oraz będą miały możliwość spotkania się w grupie rówieśników.

W kolejnych miesiącach zajęcia taneczne będą odbywały się Sali tanecznej. Lokalizację salki podamy już wkrótce!

 

ZAPISZ SIĘ: https://www.mania-plywania.pl/

 

Kontakt biuro: 

tel. 733 133 130

e-mail: biuro.maniaplywania@gmail.com

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.