Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Matplaneta- zajęcia dla dzieci z matematyki i logicznego myślenia

Szkoła Języków Obcych Infinity Szkoła Języków Obcych Infinity

Matplaneta- zajęcia dla dzieci z matematyki i logicznego myślenia

Zajęcia dla dzieci od 4-14 r.ż. (podział na grupy)

 

 

Matplaneta to miejsce, w którym świeże i kreatywne umysły dzieci dostają wyzwania, które w zorganizowany i ustrukturyzowany sposób pozwalają im się rozwijać. Dzieci uczą się matematyki i logiki, ale nie w sposób szkolny – poznają je przez rozwiązywanie problemów, doświadczając tego, że te dwie nauki są właśnie po to – aby rozwiązywać problemy.

   Program zajęć oraz metody pracy zostały opracowane w oparciu o program Math Circle profesorów Kaplanów z Uniwersystetu Harvarda. Szczegółowy program został przetłumaczony i dostoswany do polskich warunków oraz wymagań naszych uczniów.

 

 

Każda lekcja to:

-budowanie pewności siebie i samodzielności w rozwiązywaniu zadań

-fascynacja otaczającym światem, logicznym myśleniem, matematyką jako sztuką rozwiązywania problemu

-sprawdzanie, eksperymentowanie, zadawanie pytań

     Zajęcia rozpoczynają się od zadania praktycznego problemu, na który odpowiedź może dać matematyka. Problem jest analizowany w grupie, a dzieci same mają dojść do sposobu rozwiązania go. Dzieci dyskutując uczą się od siebie i podążają dziecięcą logiką, dzięki czemu łatwiej jest im zrozumieć poszczególne zagadnienia. Nauczyciel nie wykłada im przedmiotu zgodnie z logiką dorosłego, ale moderuje grupę pilnując prawidłowości uzyskiwanych wniosków.

            Prowadzący wspomaga również matematyczny zapis uzyskiwanego rozwiązania, dzięki czemu dzieci uczą się tego zapisu i w jaki sposób ułatwia one wyrażenie rozwiązania problemu. Zapis i operacje matematyczne nie są jednak celem, a tylko narzędziem
 w rozwiązaniu.

 

Samodzielne myślenie

   Dzięki temu podejściu potrafimy z dziećmi intuicyjnie przerobić zagadnienia, które w szkole pojawią się dużo później (nota bene, kiedy dziecko zatraci już intuicję...). Kształcimy myślenie, samodzielne identyfikowanie prawideł rządzących liczbami i zjawiskami, dzięki czemu poszerzamy horyzonty i powodujemy przyswajanie naturalnych mechanizmów "wiem, jak się nad tym zastanowić", "wiem jak zadać pytanie" itp.

 

Rezultaty

          Dzieci, które rozpoczynały naukę u nas mając kiepskie oceny w szkole, w ciągu semestru potrafiły wybić się na prymusów z matematyki. W wielu dzieciach zidentyfikowaliśmy prawdziwe talenty matematyczne, dzięki którym odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach matematycznych.

 

Więcej informacji:

Szkoła Języków Obcych Infinity

Bociana 6 (Okrąglak), 31-231 Kraków

https://www.infinity.edu.pl/matplaneta/

tel. 537 017 211

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.