Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

MŁODZI W KINIE

20-22 maja 2022 20-22 maja 2022
 Kino Pod Baranami Kino Pod Baranami
Patron Medialny
BabyGo.pl

W dniach 20-22 maja w naszym kinie rządzić będą młodzi! W tych dniach odbywać się będą wydarzenia przygotowane specjalnie z myślą o widzach w wieku od 3 do 18 roku życia. W programie: Wieczorynka i warsztaty animacji; Pidżama Party - Nocny Maraton Filmowy (3 x Luc Besson); pokaz bajek dla dzieci z warsztatami fotografii otworkowej oraz Kinowa Gra Terenowa. Pokazy realizowane są w ramach międzynarodowego projektu Interconnecting Cinema.

 
Odbywające się w dniach 20-22 maja wydarzenie MŁODZI W KINIE to weekend pełen filmowych atrakcji dla młodych i… młodszych.


Najmłodsi widzowie (3-6 lat), dopiero rozpoczynający swoją przygodę z kinem, wezmą udział w specjalnym pokazie bajek o tematyce filmowej (niedziela, 22 maja). Po seansie, podczas warsztatów z Justyną Droń, dzieci zamienią się w pionierów X muzy i wykonają własne kamery otworkowe (camera obscura). Grupa maluchów będzie też mogła zajrzeć do kabiny operatorskiej i poznać proces wyświetlania filmów na ekranie (Zwiedzanie kabiny operatorskiej: brak wolnych miejsc).
 

Nieco starsze dzieci (6-10 lat), zapraszamy w piątkowy wieczór (20 maja) na… Wieczorynkę! W programie pełna kolorów i niesamowitych zwierzaków animacja Jakub, Mimmi i gadające psy. Po seansie, Anna Mrożek ze studia Effata Anima poprowadzi warsztaty animacji, których motywem przewodnim będą biegające psy. Młodzi widzowie będą mieli okazję przygotować własny flipbook oraz wprawić w ruch samodzielnie przygotowane rysunki z pomocą aparatu fotograficznego i komputera.
 

Niecodzienna atrakcja czeka na poszukiwaczy filmowych przygód w wieku 10-15 lat w niedzielę (22 maja). Kinowa Gra Terenowa to doskonała okazja do poznania tajników działania kina, zdobycia nowej wiedzy i.. dobrej zabawy. Nad przebiegiem gry czuwać będą specjaliści w tej dziedzinie: harcerze z Hufca Kraków-Śródmieście.


Dla nastolatków (od 14 lat) przygotowaliśmy Pidżama Party - Nocny Maraton Filmowy (21 maja), którego bohaterem jest Luc Besson. Wieczór otworzy Leon zawodowiec (1994) - niezwykła historia przyjaźni między płatnym mordercą (Jean Reno) a 12-letnią dziewczyną (znakomity debiut Natalie Portman!), której rodzice zostali zabici przez skorumpowanych policjantów. Następnie pokazany zostanie Piąty element (1997) - widowiskowa space opera z udziałem Bruce'a Willisa i Milli Jovovich, z kostiumami zaprojektowanymi przez Jeana-Paula Gaultier. Nocny maraton zakończy Wielki błękit (1988) z pięknymi podwodnymi zdjęciami i znakomitą muzyka Erika Serry. Ten jeden z najbardziej znanych filmów Bessona opowiada o przyjacielskiej rywalizacji dwóch nurków, którzy biją rekordy w głębokości zanurzenia bez butli.


W przerwie między filmami odbędzie się quiz filmowy, a następnego ranka (ok. 6.00) każdy uczestnik otrzyma zestaw śniadaniowy.


Dodatkowo, przez cały weekend, na naszej platformie online
(www.e-kinopodbaranami.pl), będzie można zobaczyć filmy z kolekcji Dziecięcym okiem w specjalnej zniżkowej cenie.

 
Wydarzenie MŁODZI W KINIE jest organizowane w ramach międzynarodowego projektu Interconnecting Cinema, skupiającego się na promocji kina jako miejsca, które buduje wspólnotę. W projekcie biorą udział: Kino Pod Baranami (Kraków), Cinema ARTA (Kluż-Napoka), Kino Aero (Praga), Kino Usmev (Koszyce) i Budapest Film Zrt. (Budapeszt).
Projekt jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej.

 

 

PROGRAM:
 
piątek, 20 maja, godz. 18.00
WIECZORYNKA I WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ
JAKUB, MIMMI I GADAJĄCE PSY
Po seansie: warsztaty animacji poklatkowej z Anną Mrożek (Effata Anima).

Wiek: 6-10 lat
Bilety: 14 zł

 

sobota, 21 maja, godz. 22.30
PIDŻAMA PARTY - NOCNY MARATON FILMOWY
w programie:
3 x LUC BESSON:

PIĄTY ELEMENT | THE FIFTH ELEMENT
(Luc Besson) FR/US/GB 1997, 125'
LEON ZAWODOWIEC | LÉON
(Luc Besson) FR/US 1994, 133’
WIELKI BŁĘKIT | LE GRAND BLEU
(Luc Besson) FR/US/IT 1988, 132’


w przerwie QUIZ FILMOWY (prowadzenie: Michał Lesiak)
Przewidywana godzina zakończenia: ok. 6.00


Wiek: od 14 lat
Bilety: 30 zł
 (w cenie biletu box śniadaniowy!)
Z Zieloną Kartą Ucznia: 21 zł


 
niedziela, 22 maja, godz. 11.00
BAJKI DLA DZIECI I TAJEMNICE FOTOGRAFII OTWORKOWEJ

w programie m.in: Bolek i Lolek oraz Reksio.
Po seansie: warsztaty plastyczne z Justyną Droń.

 

Przed seansem: zwiedzanie kabiny operatorskiej (Brak wolnych miejsc).


Wiek: 3-6 lat
Bilety: 14 zł

 

niedziela, 22 maja, godz. 14.00-17.00
KINOWA GRA TERENOWA


Wiek: 10-15 lat (plus pełnoletni opiekunowie)
Zapisy za pomocą formularza dostępnego TUTAJ (liczba miejsc ograniczona).

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.