Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Nie taki Straszny Dwór – warsztaty

16 kwietnia 2019 r. 16 kwietnia 2019 r.
Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26)

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) zaprasza 16 kwietnia o godz. 16.00 dzieci i rodziców na warsztaty poświęcone Stanisławowi Moniuszce – jednemu z największych polskich kompozytorów, nazywanemu ojcem „polskiej opery narodowej”. Będzie to podróż po fascynującym świecie muzyki, pełnym różnorodnych instrumentów i dziwnych, obco brzmiących nazw, które na język polski, za sprawą twórczości Moniuszki, objaśni i przetłumaczy kwartet instrumentalny Golden Quartet. Uczestnicy warsztatów kontynuować będą tę podróż także w sposób bardzo realny, bo z pędzlami w ręku od sztalugi do sztalugi, tworząc wspólnie zupełnie niepowtarzalne dzieła malarskie.

 

Pochodzący z Kresów Stanisław Moniuszko komponował muzykę silnie nacechowaną narodowo. W swojej twórczości nie tylko inspirował się, czerpał z polskiego folkloru lub adaptował utwory polskich poetów - rodakom, rodzinnym stronom, obyczajom i tradycjom poświęcał tematykę dzieł.

Był człowiekiem nietuzinkowym. Nie tylko kompozytorem ponad 250 pieśni, kilkunastu oper, operetek i baletów, ale także poliglotą, podróżnikiem i… ojcem dziesięciorga dzieci. Z perspektywy obecnych czasów ciężko ocenić, za które z tych osiągnięć należy go najmocniej podziwiać.

 

Wstęp wolny.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGo


BabyGo.pl

Dziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl