Serdecznie zapraszamy na „Nowe domowe ferie z MEK”, które wyjątkowo odbędą się w formule online. Przygotowaliśmy dla Was warsztaty – zarówno indywidualne, jak i dla grup. Tym razem skupimy się na naszym najbliższym otoczeniu: postaramy się spojrzeć na to miejsce z innej perspektywy; wrócimy do tradycyjnych funkcji różnych domowych miejsc, a także przyjrzymy się bliżej przedmiotom codziennego użytku. Chcemy również razem z Wami przeżyć wyjątkowy czas początku nowego roku. Pierwsze dni stycznia to nie tylko moment przełomu i składania sobie życzeń, ale również karnawału, doświadczania świata na opak, co w ostatnim czasie wydaje się być szczególnie bliskie nam wszystkim.
Serdecznie zapraszamy na sobotnie warsztaty dla rodzin. Będziemy uczyli się tradycyjnych sposobów składania życzeń i nauczymy się piec. Zastanowimy się, kim chcielibyśmy się stać podczas karnawału i jakie supermoce przydałyby się w tym wyjątkowym czasie.
Na warsztaty zapraszamy dzieci wraz z opiekunami. Podczas dwóch warsztatów wspólnie będziemy pracować z ciastem chlebowym oraz wykonamy maskę inspirowaną maskami kolędniczymi.
9.01. Życzenia na czas przełomu
Czego sobie życzymy na początku nowego roku i czego nam na ten czas potrzeba? Jak wyrazić i utrwalić noworoczne życzenia? Przedstawiamy: szczodraki, byśki i nowe latka oraz współczesne oracje obrzędowe. Poznajcie ciasto chlebowe własnymi palcami i spotkajcie się z żywym słowem.
Prowadzenie: Zuzanna Surma
16.01. Maska kolędnicza: W kogo się zmienię?
Jaką wersję siebie pokazać za pomocą maski? Gdy pragniemy siły i zdrowia tura, może powinniśmy się przebrać za turonia lub przynajmniej się z nim spotkać?
Czego życzymy sobie w Nowym Roku? Jakie cechy chcemy w sobie rozwinąć? Silny jak…? Zdrowy jak…? Mądry jak…? Wesoły jak…? Spokojny jak… ? Szalony jak…? A może zupełnie innych. Kolędnicy nieśli ze sobą radość i wróżbę na nowo rozpoczynający się czas. My w Nowym Roku stworzymy kolorowe, symboliczne i wzmacniające maski.
Prowadzenie: Agnieszka Skalska
Można uczestniczyć w dwóch spotkaniach lub w pojedynczym warsztacie.
Informacje praktyczne:
Kiedy: 9 i 16 stycznia, 11:00
Koszt:
W cenie warsztatów zawiera się bilet wstępu do Muzeum Etnograficznego po jego ponownym otwarciu.
Aby móc się z nami połączyć, potrzebny jest komputer lub telefon podłączony do Internetu z głośnikami lub słuchawkami. Warsztaty odbędą się za pomocą platformy do wideokonferencji Zoom.
Informacje i rezerwacje: Klaudia Ciepłucha, cieplucha@etnomuzeum.eu, tel.: 883 751 003
Potwierdzeniem udziału w warsztatach jest wpłata na konto Muzeum. Na potwierdzenia wpłaty czekamy do dnia:
Dane do przelewu:
MUZEUM ETNOGRAFICZNE IM.S.UDZIELI
20 1240 4722 1111 0000 4857 1971
Tytuł przelewu: Ferie [tytuł warsztatów]
Potwierdzenie prosimy przesłać na adres: cieplucha@etnomuzeum.eu
Krakowski Portal Rodzinny BabyGo.pl serdecznie zaprasza :)
Zapisz się do newslettera
Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.
Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.
Baby Go:
Mapa:
Wydarzenia i firmy:
Wakacje z dziećmi Wakacje z dzieckiem Hotele dla rodzin Hotele dla rodzin z dziećmi Wakacje nad morzem z dziećmi Wakacje nad morzem z dzieckiem Wakacje z dziećmi w Polsce Wakacje z dzieckiem w Polsce Fajne hotele w Polsce Super hotele w Polsce Dla rodzin z dziećmi Fajne hotele w Polsce dla rodzin z dziećmi Hotele dla rodzin z dziećmi nad morzem Hotele dla rodzin z dziećmi w górach Rodzinne wakacje Wakacje Rodzinne Rodzinny wypoczynek Rodzinny urlop Urlop z dzieckiem Najlepsze hotele Rodzinne hotele Hotele dla dzieci Wakacje z dzieckiem nad morzem Wypoczynek z dzieckiem nad morzem Rodzinne hotele dla dzieci Rodzinny wypoczynek nad morzem Urlop z dzieckiem nad morzem Urlop nad morzem Rodzinne wakacje Wakacje Rodzinne
Rodzicu!
xDodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGo
Rodzicu!
xPodaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":