Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Majowe #zostańwdomu po nowohucku z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta!

maj 2020 r. maj 2020 r.
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

Z początkiem maja zniesione zostają kolejne obostrzenia, służące spowolnieniu rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa -  także w sferze kultury. Niestety, nie dotyczy to jeszcze działalności, prowadzonej przez domy kultury, które w dalszym ciągu będą starać się wypełniać swoją rolę, korzystając przy tym z Internetu. Również Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta nie przerywa prowadzonej przez siebie w sieciach społecznościowych akcji pod hasłem „#zostańwdomu po nowohucku”. Wręcz przeciwnie - do szeregu działających już propozycji, inspirujących do ciekawego spędzania czasu z dziećmi, efektywnej nauki, doskonalenia umiejętności, zainteresowania teatrem i książką  oraz rozwijania talentów, dołączą nowe.

 

Ciekawie zapowiada się cykl „Nieme czwartki w Klubie 303”. W jego ramach prezentowane będą małe i duże arcydzieła kina niemego. Dla fanów doświadczeń dźwiękowych i miłośników odkrywania muzyki w otaczającej codzienności powstają „Dźwiękowe podróże”, realizowane w ramach projektu artystycznego Syntezy.

Dorosłych na „Opowieści z dreszczykiem”, czyli lekturę dzieł klasyków mrocznego pióra, zaprasza w środowe wieczory Klub Dukat. Nową wystawę w sieci - „Karolaże”, czyli kolaże Karoliny Rosockiej – otworzy 4 maja Klub Mirage.

 

Z powodu trwającej pandemii odwołano już dwa koncerty z cyklu „Nowa Huta. Dlaczego Nie?!”, współorganizowanego m.in. przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta i Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty.  Czas przerwy w działalności koncertowej stanowi okazję do refleksji nad dotychczasowymi osiągnięciami. Paleta gwiazd polskiej estrady przewinie się w filmowych wspomnieniach pod nazwą „Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Reminiscencje” na facebook'u Ośrodka Kultury.

 

Nowohucka instytucja kultury nie zapomina też o najmłodszych odbiorcach swojej oferty. W maju Klub Wersalik zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym „Moje zwierzątko z marzeń i snów”. Świętując Międzynarodowy Dzień Tańca, Klub Zgody codziennie prezentuje tańce w wykonaniu zespołu baletowego „Gaduły”, a znana już młodych internautom Sowa Mądra Głowa w środy opowie o ciekawostkach ze świata przyrody.

 

Szczegółowy i na bieżąco aktualizowany plan działań można znaleźć na fanpage'u Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta oraz na profilach poszczególnych klubów.

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.