Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Domowe Studio Filmowe

Klub Kultury Przegorzały/ online Klub Kultury Przegorzały/ online
Domowe Studio Filmowe to cykl filmów prezentujących proste sposoby na zrealizowanie własnego filmu animowanego. Cykl wzbogacony jest o tutoriale do nauki programu Open Toonz - darmowej aplikacji do tworzenia dwuwymiarowej animacji komputerowej. Materiał przeznaczony dla dzieci i młodzieży, może służyć jako inspiracja dla nauczycieli, instruktorów i innych kadr kultury. Filmy zrealizowano w ramach projektu "Sztuka po krakosku - wchodzę w to".   Na naszym kanale Youtube publikujemy kolejne odcinki tutoriali: Open Toonz tutorial:
3.10 - Instalacja programu i narzędzia
4.10 - Animacja rysowana klatka po klatce
5.10 - Animacja automatyczna
6.10 - Animacja szkieletowa
7.10 - Morfing
8.10 - Rendering i rotoskopia
9.10 - Postprodukcja i efekty Domowe Studio Filmowe:
10.10 - Animacja wycinankowa i plastelinowa
11.10 - Narzędzia i etapy pracy przy produkcji filmu animowanego ---
Autorem filmów jest Katarzyna Agopsowicz - absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, reżyserka filmów animowanych, edukatorka, opiekunka Pracowni Filmowej dla dzieci i młodzieży PIKSEL.
--- „Sztuka po krakosku” - czyli po naszemu, to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dworku Białoprądnickiego, oparty na współpracy z filiami Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” w ramach programu Narodowego Centrum Kultury pt. „Kultura w sieci”. --- Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".
Celem programu "Kultura w sieci" jest finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, których odbiór następuje poprzez narzędzia online. Program jest elementem tarczy antykryzysowej w kulturze i wsparciem sektora kultury w związku z utrudnieniami w działalności kulturalnej wynikającymi z sytuacji epidemii.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.