Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

IX Festiwal Zaklęte w Dyni

12 września 2021 12 września 2021
Aleja Róż | Kraków-Nowa Huta Aleja Róż | Kraków-Nowa Huta

Nie wrzosami - choć rzecz dziać będzie się we wrześniu, nie różami - mimo że w Alei Róż, lecz dynią toczyć będzie się przez niedzielne popołudnie nowohuckie życie. 12 września o godzinie 14:00 rozpocznie się IX Festiwal Zaklęte w Dyni, którego organizatorem jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

 

Ze względu na trwające wciąż zagrożenie epidemiczne organizatorzy tegorocznej edycji zmuszeni zostali do zweryfikowania wcześniej formuły Festiwalu. W programie tegorocznego festiwalu znajdą się różnorodne pokazy i animacje ruchowe. Wydarzenie rozpocznie się od dyniowych zabaw prowadzonych przez instruktorów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, m.in. gigantycznej dyniowej krzyżówki, czy gry w dyniówkę. Na przybyłych gości czekać będą fascynujące eksperymenty chemiczne z wykorzystaniem dyń w wykonaniu Dr. WOW, a Iluzjonista Marek Lorek wprowadzi wszystkich przybyłych w dyniowy świat magii. Uczestnicy wydarzenia będą mieli także niepowtarzalną okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Ośrodka Kultury na nowy rok szkolny.

 

Podczas wydarzenia nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Dynia pełna energii”. Konkurs cieszy się wielkim powodzeniem wśród nowohucian. Ich fantazja i kreatywność w tworzeniu kompozycji – figur i postaci z dyni zadziwia za każdym razem jurorów i gości Festiwalu. W tym roku, inaczej niż w poprzednich latach, w miejsce prezentacji prac w Alei Róż utworzymy galerię internetową ze zdjęciami przysłanymi do nas przez uczestników i uczestniczki konkursu. Dlatego też zgłoszenia udziału w konkursie i oczywiście zdjęcia wykonanych prac można przesyłać do organizatorów na adres konkursy@krakownh.pl do 8 września. Szczegóły i regulamin konkursu są dostępne na stronie Ośrodka Kultury pod adresem: http://krakownh.pl/projekty-i-cykle/festiwal-zaklete-w-dyni.

 

Wydarzenie odbędzie się w ramach aktualnego reżimu sanitarnego ustalonego na czas epidemii COVID-19. Widzowie zobowiązani są do samodzielnego zapewnienia sobie odpowiednich środków ochrony osobistej.

 

Festiwal w całości finansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Kraków.
Partnerem Festiwalu jest Firma PRYMAT Sp. z o.o.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Głos. Tygodnik Nowohucki i Dwutygodnik KRAKÓW.PL.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.