Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Palce lizać! – przed nami Festiwal Literatury dla Dzieci

Uwielbiany przez dzieci i rodziców, jeden z największych w Polsce – Festiwal Literatury dla Dzieci w tym roku odbywa się pod hasłem Palce lizać! Krakowska odsłona rozpocznie się 1 i potrwa do 5 grudnia.

 

 

‒ Każdego roku szykujemy dla uczestników festiwalu program pełen literackich wrażeń. Przeżycia niepowtarzalne i zapadające w pamięć to nasza wizytówka. Niesieni falą licznych wyrazów sympatii, rok w rok zakasamy rękawy, uruchamiamy wszystkie pokłady kreatywności i zapraszamy Was na wydarzenia festiwalowe – podkreślają organizatorzy festiwalu.

W tegorocznym programie znalazły się między innymi warsztaty i spotkania z: Justyną Bednarek, Katarzyną Ryrych, Krzysztofem Łapińskim, Aleksandrą Fabią, Danielem de Latourem,  Barbarą Gawryluk i Pawłem Skawińskim – tych autorów i ilustratorów z pewnością nie trzeba przedstawiać młodym czytelnikom. W trakcie festiwalu nie zabraknie także propozycji nawiązujących do przedświątecznego okresu, jak też konferencji dla nauczycieli i bibliotekarzy. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale obowiązują zapisy. Szczegółowy program oraz informacje o zapisach na poszczególnych wydarzeniach można znaleźć tutaj.

 

 

Jak podkreślają organizatorzy festiwalu, cel jest jeden, za to doniosły: wychować pokolenie świadomych i aktywnych czytelników. Inspirować do sięgania po lektury ciekawe, ważne i wartościowe. Każdego roku Festiwalowi towarzyszy wybór najlepszej książki dla dzieci wydanej w roku ubiegłym. Burzliwe obrady jury zaczynają się wczesną wiosną, by podczas gali finałowej Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie każdy mógł poznać ten jeden jedyny tytuł – Książkę Roku. Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego fundowana jest przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.