Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

PIKNIK Dzień Energetyka!

14 sierpnia, godz.: 11.00-14.00 14 sierpnia, godz.: 11.00-14.00
Ogród Doświadczeń Ogród Doświadczeń
Patron Medialny
BabyGo.pl

PGE Energia Ciepła i Ogród Doświadczeń zapraszają na PIKNIK Dzień Energetyka!

 

Miejsce: Ogród Doświadczeń im. St. Lema, oddział Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie, Aleja Pokoju 68

 

Czas trwania: 3 godziny

 

 

Ogród Doświadczeń zamieni się w energetyczną Planetę. We współpracy z Partnerem PGE Energia Ciepła przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji!

W programie m.in. krzyżówki i konkursy z nagrodami, seanse w planetarium i ciekawe eksperymenty.

 

PROGRAM:

 

11:00 rozpoczęcie Pikniku
Każdy z uczestników otrzyma krzyżówkę - oczywiście jej tematem będzie energia! Możemy podpowiedzieć, że wiele odpowiedzi znajdziecie zwiedzając Ogród Doświadczeń.

 

11:00-14:00

  • Zorba - to zabawa polegająca na chodzeniu w specjalnej dużej przezroczystej kuli z wytrzymałego tworzywa sztucznego, nadmuchiwanej powietrzem. Nasza kula to wielkie słońce – gwiazda centralna układu słonecznego. Przy okazji przypominamy, że energia słoneczna powstaje na skutek reakcji fuzji jądrowych zachodzących we wnętrzu Słońca. Do Ziemi dociera w postaci promieniowania słonecznego, które można wykorzystać na kilka sposobów na przykład w tak popularnych obecnie panelach fotowoltaicznych.

 

  • Ciekawe eksperymenty:

 

„Butelkowe rakiety” – czy można wystrzelić w niebo rakietę zrobioną z butelki? Wartośię przekonać, jakie to proste

 

„Ciecz nienewtonowska” – dzieci mogą poznać niezwykłe właściwości cieczy, która raz zachowuje się jak ciało stałe, a raz jak płynne.

 

  • Warsztaty plastyczne dla dzieci – robimy letni wiatraczek, poruszany energią wiatru. Czy wiecie, że pierwsze wzmianki o wiatrakach znajdują się w „Kodeksie Hammurabiego” spisanym w XVIII wieku p.n.e.? My swoje zrobimy z kartki papieru i patyczka, ozdabiając go kreatywnie i indywidualnie, zgodnie ze swoim gustem; pisakami, cekinami, rysunkami… Wszystko po to, aby poznać energię wiatru, która jest jedną z ważnych odnawialnych źródeł.

 

13:00 pokaz filmowy w Planetarium* - poznamy tajemnice kosmosu na filmie 3D!

 

„Na skrzydłach marzeń” to niezwykła przygoda o historii lotnictwa, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem i … statkiem kosmicznym. Odkrywamy tajemnicę lotu z Leonardo da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi wynalazcami. Bogata grafika, piękna muzyka i poetycka narracja sprawiają, że ten spektakl jest wyjątkowym dziełem sztuki. Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc, a roli narratora (również w wersji angielskojęzycznej) podjęła się Danuta Stenka. Film wielokrotnie nagradzany na wielu festiwalach na całym świecie!

Długość: 35 min.,

Grupa wiekowa: 7+, dorośli

 

13:30 rozwiązanie konkursowej krzyżówki i wręczenie nagród

 

 

Wstęp na wydarzenie w ramach zakupu biletu do Ogrodu.

 

*Liczba miejsc na zajęcia oraz seanse w Planetarium — ograniczona. Obowiązuje rezerwacja. Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 10:00-18:00:


– telefonicznie - 12 428 66 00 wew. 11
– mailowo - rezerwacja@mit.krakow.pl.

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.