Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

PROGRAM WYDARZEŃ EDUKACYJNYCH DLA DZIECI

Patron Medialny
BabyGo.pl

Choć tramwaje na chwilę pozostają niedostępne dla zwiedzających (do 10 czerwca), nie jest to powód do przerwy w odwiedzinach. W związku z tym przygotowaliśmy specjalny program, który umili czas oczekiwania i jednocześnie odkryje nieznane dotąd oblicze naszego Muzeum.

W tym czasie czekać będą na Was ciekawe warsztaty, wystawa „Więcej światła”, tematyczne spacery, gra miejska i wyśmienita zabawa w Strefie Kreatywności.

 

4 czerwca

godz. 13:00 Warsztaty Po co w aucie gaśnica?

 

Zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat, na których dowiemy się, dlaczego gaśnica to niezbędny element wyposażenia każdego samochodu. W odpowiedzi na to pytanie pomogą przeprowadzone podczas zajęć doświadczenia oraz historia powstania pierwszego urządzenia gaśniczego.

 

godz. 12:30 Spacer po Kazimierzu

Poznamy najciekawsze miejsca dzielnicy Kazimierz, które miały wpływ na rozwój inżynierii i techniki. Spacer połączony będzie ze zwiedzaniem wystawy Więcej światła.

 

9 czerwca, godz.11:00-15:30 Warsztaty KODOWANIE ScottieGO!

 

Zajęcia dla uczniów klas 2-4 przeprowadzone zostaną w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji 2022. W warsztatach wykorzystywana będzie innowacyjna gra służąca uczenia najmłodszych programowania. ScottieGO to połączenie kartonowych klocków używanych do pisania programów oraz aplikacji, która pozwala je zeskanować. Dzięki temu bohater gry, Scottie, może zacząć się ruszać, a także poznawać inne postaci. Zajęcia poprzez naukę i zabawę kształtują wyobraźnię i pobudzają kreatywność.

 

11 czerwca, godz.13:00 Warsztaty Autobus czerwony po ulicach mego miasta mknie

 

Ikarusy, Scanie, Jelcze i Many – to nazwy autobusów, które przez lata jeździły po ulicach naszego miasta. Wyglądały inaczej niż te, które znamy, były mniej ekologiczne i wolniejsze. Podczas zajęć poznamy nie tylko nieużywane już modele tych pojazdów, ale także zbudujemy niskopodłogowy autobus przyszłości. Do udziału zachęcamy rodziny z dziećmi w wieku 8-14 lat.

 

25 czerwca, godz. 13:00 Warsztaty W drogę … mini Porsche

 

Zajęcia modelarskie dla rodzin z dziećmi w wieku 10-14 lat, w czasie których zbudujemy własne modele super samochodów. Cabrio, hatchback, a może kombi? Która wersja to ta wymarzona? Na zajęciach świetna zabawa jest gwarantowana!

 

=============================================

 

Zachęcamy do korzystania ze zniżek na:
- Krakowską Kartę Rodzinną
- Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
- Kartę Krakowskiej
Odpowiedni dokument uprawniający do zniżki należy okazać przy zakupie biletu w kasie.

Prosimy o dokonanie wcześniejszej rezerwacji. Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 10:00-18:00 telefonicznie - 12 428 66 00 wew. 11 lub mailowo - rezerwacja@mit.krakow.pl.

Od 11 czerwca zapraszamy również na wystawę czasową „Tramwaje na Wawrzyńca”

Czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00

 

 

Spacer po Kazimierzu. Poznamy najciekawsze miejsca dzielnicy Kazimierz, które miały wpływ na rozwój inżynierii i techniki. Spacer połączony ze zwiedzaniem wystawy Więcej światła.
Termin:  1, 3, 8 i 10 czerwca g. 12:30 (czas trwania ok 1h)
Cena: 19 zł/osoba + 50 zł edukator

 

Gra miejska polegająca na odkrywaniu ciekawych historii związanych z rozwojem miasta Krakowa. Pytania w grze skupiają się wokół zadań inżynieryjnych i technicznych. Uczestnicy rozwiązywać będą też zadania matematyczne i quizy. Gra umożliwi poznanie miasta z perspektywy 12 dziedzin inżynierii. Dodatkową atrakcją jest zwiedzanie wystawy Więcej światła. Gra odbywa się bez udziału przewodnika.
Termin: 1, 3, 8 i 10 czerwca (czas trwania ok.2h)
Cena: 19 zł/osoba

 

Strefa Kreatywności – tematyczne zajęcia z edukatorem dla grup zorganizowanych, które pomogą wczuć się w rolę inżyniera. Do wyboru są cztery tematy zajęć: Miasto przyszłości, Wymarzony dom, Miasto idealne i Słynne budowle miast.
Termin: istnieje możliwość wyboru terminu, g.11:00-15:00/ klienci indywidualne g.16:00
Cena: 19 zł/osoba

 

 

Prosimy o wcześniejszą rezerwację.

 

Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 10:00-18:00 telefonicznie – 12 428 66 00 wew. 11 lub mailowo rezerwacja@mit.krakow.pl.

Obowiązują zniżki w ramach:
– Krakowskiej Karty Rodzinnej
– Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
– Karty Krakowskiej
Odpowiedni dokument uprawniający do zniżki należy okazać przy zakupie biletu w kasie.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.