Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Relacja z konkursu „Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem”

W czwartek, 12 grudnia w budynku Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie odbyło się podsumowanie już 4. edycji konkursu „Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem” zorganizowanego przez Fundację Nowa Szkoła i Prywatną Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 w Krakowie.

 

Spotkanie zgromadziło laureatów oraz wyróżnionych w konkursie wraz z ich opiekunami i rodzicami. Oprócz najważniejszej części wydarzenia, jakim było rozdanie nagród, uczestnicy konkursu mieli okazję obejrzeć krótką inscenizację pt. „Powrót Małego Księcia na ziemię” w wykonaniu uczniów klas pierwszych Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w Krakowie pod opieką p. Agnieszki Korczak, która świetnie podsumowała tematykę konkursu.

 

 

Tegoroczni uczestnicy mieli do zaprojektowania „maszynę przyszłości, co ze smogiem walczyła” według własnego pomysłu. Technika, forma i inwencja twórcza leżały w rękach młodych projektantów. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży z województwa małopolskiego z klas 1-8 szkół podstawowych oraz szkół średnich.

 

 

Talenty plastyczne oraz kreatywność uczestników sprawiły, że wybór spośród kilkuset nadesłanych prac był niesamowicie trudny. Listę nagrodzonych według miejsc i wyróżnień można zobaczyć tutaj. Każdy uczestnik otrzymał nagrody rzeczowe oraz dyplomy ufundowane przez organizatora, a także bilety i wejściówki do instytucji kulturalnych i edukacyjnych od Krakowskiego Portalu Rodzinnego BabyGo w ramach prowadzonego programu Rodzinne Aktywności, do którego może przyłączyć każdy z nas (przeczytaj więcej o programie tu:  https://babygo.pl/rodzinne-aktywnosci)

 

Nad konkursem patronat objął: Wojewoda Małopolski – Piotr Ćwik, Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały, Krakowski Portal Rodzinny BabyGo.

 

Wśród prac konkursowych została nadesłana taka, której nie obejmował regulamin. Kamil Pieczyk z klasy trzeciej SP114 w Krakowie przygotował grę komputerową, pokazującą jak można walczyć ze smogiem. Poniżej gra:) Zapraszamy do zabawy!

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a gratulacje składamy wszystkim nagrodzonym. Zapraszamy już teraz do udziału w 5. edycji – jubileuszowej w przyszłym roku!

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGo


BabyGo.pl

Dziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl