Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Rodzinny weekend rozmaitości - Festiwal Rozmaitości

Cyrkowe show, spotkania i warsztaty to tylko kilka propozycji Festiwalu Rozmaitości, który odbędzie się w ostatni weekend listopada (26 i 27 listopada 2022), w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 1).

 

 

Tegoroczna edycja Festiwalu to dwudniowe święto rozmaitych atrakcji – strefa konstruktorka LEGO, tworzenie własnych dźwięko-obrazów czy drzeworytów to tylko wybrane warsztaty, które odbędą się w sobotnie popołudnie. W Strefie Klubu Rodziców propozycją są umuzykalniające Gordonki, muzyczno-ruchowe zabawy dla dzieci oraz zajęcia sensoplastyczne. O godz. 13:00 rusza warsztat podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak w prosty sposób wykonać własnoręcznie drzeworyt, jak łatwo go skopiować i jak można zmienić jego wygląd używając różnych kolorów.

 

O godz. 14:00 Festiwalowe drzwi otwierają się dla kandydatów na „domowych ogrodników”. Ogrodniczkowo dla dzieci 4+ – to zaproszenie do wspólnego obserwowania przyrody. Podczas warsztatów dzieciaki wykonają niełatwą pracę sadzenia roślinek. Każdy uczestnik swoją nowa roślinkę zabierze do domu by codziennie mógł ją pielęgnować i obserwować jak rośnie. Godz. 14:00 to także rozpoczęcie warsztatów plastyczno-twórczych dla dzieci 6+. Podczas warsztatów festiwalowi goście będą mieli okazję do stworzenia własnych dźwięko-obrazów.

Od godz. 15:30 startują dwie strefy: Konstruktorska dla dzieci 4+ i Rytmiczno-muzyczna dla dzieci 5+. Strefa konstruktorka to przestrzeń dla najmłodszych inżynierów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z robotyką.  Podczas warsztatów dzieci pracują z zestawami edukacyjnymi LEGO WeDo 2.0. Pod czujnym okiem instruktorów tworzą swoje pierwsze konstrukcje i poznają podstawy programowania w  przyjaznym graficznym środowisku. W strefie rytmiczno-muzycznej – będzie nietypowo. W ruch pójdą przeszkadzajki, bębny, własnoręcznie robione instrumenty – kije deszczowe. 

 

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, a zapisy prowadzone są telefoniczne pod numerem telefonu: 12 681 39 78.

A na zakończenie pierwszego festiwalowego dnia od godz. 17:00 odbędą się Andrzejkowe Wigibasy, czyli dziecięca potańcówka z old school-ową muzyką. Zagra DJ Przestań!

Niedziela upłynie z kolei pod znakiem cyrku. W Strefie Cyrkowej amatorzy cyrkowych doznań spotkają się na warsztatach anty-grawitacyjnych, żonglerskich, budowlanymi i innymi cyrkowymi wygibasami, które zakończą się pokazem finałowym ostatniego dnia festiwalowego - Cyrkowym show „I kto to widział?” (niedziela, 27.11., godz. 17:00; wstęp wolny).

 

 

Festiwal Rozmaitości

26 – 27.11.2022

Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

Os. Dywizjonu 303 1

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.