Wybierz miasto:

Miasto:

Tramwaje wracają na Wawrzyńca

TWORZYMY DRUŻYNĘ MUZEUM !

 

 

Muzeum Inżynierii Miejskiej tworzy swoją własną drużynę.

W jej skład wejdą… młodzi adepci nauki!

 

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie po raz kolejny wykazuje się innowacyjnym podejściem do edukacji i rozpoczyna nowy projekt pn. Drużyna Muzeum. W ramach tej wyjątkowej oferty, MIM zgromadzi wokół siebie przedszkola, szkoły oraz inne zainteresowane ośrodki, w tym również te dla osób z niepełnosprawnościami, aby stworzyć stały krąg uczestników zajęć edukacyjnych prowadzonych w Muzeum. Odbiorcy oferty będą mieli pierwszeństwo udziału w warsztatach,  lekcjach muzealnych, konkursach i innych wydarzeniach. Członkowie Drużyny będą mogli brać udział w grach miejskich, spacerach tematycznych, specjalnie przygotowanych warsztatach kuchni molekularnej, czy modelarskich i oczywiście - świetnie bawić się z dużymi klockami w Strefie Kreatywności.

 

Ideą Drużyny Muzeum jest zachęcenie nauczycieli, a także edukatorów do rozbudowania oferty nauczania o współpracę z Muzeum Inżynierii Miejskiej. Placówki, które zdecydują się na dołączenie do Drużyny Muzeum będą mogły nie tylko zapewnić swoim uczniom i podopiecznym ciekawe i kreatywne spędzanie czasu w ramach aktywności pozaszkolnych, ale także rozbudzić pasję do nauki i pokazać, jak zdobytą wiedzę można wykorzystywać w życiu codziennym.

 

Muzeum zaprasza uczniów w wieku od 5 do 18 lat na lekcje muzealne, których scenariusze są skupione wokół tematyki wystawy czasowej „Więcej światła”. Podczas lekcji najmłodsi zdobywają ciekawą wiedzę o kolorach i o działaniu światła i jego wpływie na nasze życie. Uczniowie nieco starsi poznają budowę oka i fascynujący świat iluzji optycznych. Natomiast na starszą młodzież czekają zadania z budowy instrumentów świetlnych i wstęp do pasjonującej dziedziny fizyki, jaką jest optyka.

 

Edukatorzy MIM przygotowali także zajęcia związane z wystawą „Tramwaje na Wawrzyńca.” Tu, w otoczeniu zabytkowych pojazdów, uczniowie przeniosą się w czasie, aby poznać podróżniczy savoir vivre, historię biletu, ale także zrozumieć zasady ruchu, jakie panują na naszych miejskich ulicach.

 

 

Więcej informacji na temat projektu i zasady dołączenia do niego można uzyskać u kierownika Działu Edukacji i Obsługi Wystaw MIM, Katarzyny Zielińskiej: katarzyna.zielinska@mim.krakow.pl.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl