Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Tropem ciszy – leśny warsztat terenowy

26 stycznia 26 stycznia
Kraków Kraków

Posłuchamy ciszy. Może okaże się pozorna? Wyostrzymy zmysły. W uśpionym leśnym organizmie poszukamy swego własnego miejsca.

W ramach wystawy Heródek zapraszamy na wyjątkowy terenowy warsztat – spacer po lesie, który właśnie w styczniu śpi najgłębiej.

Przez najdziksze, pogrążone w zimowym odpoczynku zakątki Lasu Wolskiego poprowadzi nas Marek Styczyński, doświadczony leśnik, etnobotanik od lat zajmujący się poszukiwaniem głębokich związków pomiędzy kulturą tradycyjną, sztuką współczesną a żywym środowiskiem naturalnym. Wędrówkę zakończymy w Symbioza - Centrum Edukacji Ekologicznej ZZM, gdzie będzie okazja podzielić się wrażeniami ze spaceru oraz zobaczyć krótki film o… księżycowym drewnie i jego tradycyjnym zastosowaniu w budowaniu instrumentów muzycznych.

Od prowadzącego:
Warsztat będzie oparty o autorskie doświadczenia w nowych formach edukacji ekologicznej prowadzonej w Biotopie Lechnica, nastawione na indywidualne doświadczenie kontaktu z naturą. Wykonamy kilka ćwiczeń opracowanych przez Arka Redwood'a (autora książki „The Art of Mindful Gardening”), dr Qing Li (autora książki „Shinrin-yoku Sztuka i teoria kąpieli leśnych. Jak dzięki drzewom stać się szczęśliwszym i zdrowszym”), a także opartych na doświadczeniach prowadzącego, opisanych w książkach „Jak uczyć się od Ziemi” oraz „Zielnik Podróżny”.

Informacje organizacyjne:

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGo


BabyGo.pl

Dziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl