Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Warsztaty dla dzieci na Festiwalu Miłosza  

08.06.2019 - 09.06.2019 08.06.2019 - 09.06.2019
Kraków Kraków

Gościnność Festiwalu Miłosza to otwartość na poetów z różnych kręgów kulturowych i dialog wielu języków. To także dostępność wydarzeń dla osób o utrudnionym dostępie do kultury i dążenie do tego, by festiwalowa przestrzeń była dla nich przyjazna. Wspólnie zadbamy o to, by między 6 a 9 czerwca w Krakowie wszyscy poczuli się jak w domu – domu wypełnionym poezją. Przygotowaliśmy wydarzenia dla dzieci i ich rodziców, seniorów i osób głuchych, wybraliśmy lokalizacje festiwalowe przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami i zaplanowaliśmy zieloną strefę relaksu na Placu Szczepańskim.

 

Między 6 a 9 czerwca Kraków stanie się stolicą światowej poezji, w której każdy może znaleźć coś dla siebie. Obok niepowtarzalnych spotkań z najważniejszymi współczesnymi autorami poezji światowej i prezentacji tego, co nowe i przyciągające na krajowej scenie poetyckiej w dźwiękowym otoczeniu czterech wyjątkowych koncertów, organizatorzy Festiwalu Miłosza przygotowali coś dla najmłodszych. Wyjątkowe zajęcia dla dzieci, które lubią rysować, poprowadzi Alicja Rosé, poetka, ilustratorka, tłumaczka. Kocia książka z jej ilustracjami nominowana była do nagrody Najpiękniejsza Książka Roku 2015 (PTWK). Za ilustracje do książki Ten i tamten las Magdaleny Tulli (2017) otrzymała Nagrodę Literacką m. st. Warszawy.

 

Po co i jak rysować kota i inne zwierzęta

8.06.2019, godz. 14.00-15.00

 

Lubicie rysować? My także! Zapraszamy do wspólnej zabawy, w której pomogą nam kredki, flamastry, pastele, ale też klej i nożyczki – a całość osnuta wokół m.in. Kociej książki Jarosława Iwaszkiewicza.

Miejsce: Księgarnia Młoda. Warsztaty dla dzieci w wieku od 4 lat.

 

Dla dzieci, które odkryły w sobie poetyckiego ducha, jak i dla tych, które jeszcze nie poznały siebie od tej strony, w programie wydarzenia znalazły się warsztaty zlokalizowane w przestrzeni MICET Narodowego Starego Teatru (ul. Jagiellońska 1). Poprowadzi je Anna Kwiatkowska, doświadczona animatorka kultury i specjalistka od dziecięcej wyobraźni:

 

Literkowe figle – warsztaty językowo-plastyczne

8.06.2019, godz. 11.00-12.00

 

Jeśli lubicie łamańce językowe i zabawy z wyobraźnią, zapraszamy was do stworzenia słownika nowego języka. Podczas warsztatów będziemy bawić się słowami, tworzyć nowe – i je ilustrować. Zabierzcie ze sobą pomysłowość i dobry humor, bo mamy zamiar trochę pożartować sobie ze słówek.

Warsztaty dla dzieci w wieku od 6 lat.

 

Kałużyści i rupaki – warsztaty poetycko-plastyczne

9.06.2019, godz. 11.00-12.00

 

Czy wiecie, jak wygląda wiatr? Albo chociaż – kto to są rupaki? Na pewno takie rzeczy wiedzą dzieci i… Danuta Wawiłow, która bardzo uważnie ich słuchała, opisując potem tę niezwykłą wizję świata w swojej twórczości. Zapraszamy was do stworzenia kolażu wyobraźni i poezji na podstawie jej wierszy. Może nawet użyjemy w naszych pracach niewidzialnej plasteliny?

Warsztaty dla dzieci w wieku od 6 lat.

 

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. W zgłoszeniu przesłanym na adres warsztaty@fundacjamiastoliteratury.pl należy podać tytuł wybranego warsztatu, imię i wiek dziecka, imię i nazwisko opiekuna oraz dane kontaktowe: adres e-mail oraz numer telefonu. Zapraszamy na przygodę ze słowem!

 

STREFA RODZICA

 

To nie koniec niespodzianek czekających na dzieci podczas tegorocznej edycji Festiwalu Miłosza. Te atrakcje, które znajdą się na poziomie -1 Starego Teatru, zostały zaplanowane także z myślą o młodych rodzicach. By mogli wziąć udział w festiwalowych wydarzeniach, a konieczność opieki nad dzieckiem nie była przeszkodą we wspólnym celebrowaniu krakowskiego święta poezji, powstała strefa przyjazna rodzicom. Organizatorzy wydarzenia zapewniają rodzicom komfort opieki nad najmłodszymi w specjalnej zaaranżowanej przestrzeni. Będzie w niej można nakarmić dziecko, odetchnąć od gwaru festiwalowej publiczności i zachęcić do zabawy wśród książek. W strefie znajdzie się także parawan i przewijak.

Festiwal Miłosza to organizowane od 2009 roku największe wydarzenie poetyckie w Polsce i w Europie Środkowej. Festiwal zrodził się z organizowanych w 1997 i 2000 roku pod patronatem Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza Krakowskich Spotkań Poetów Wschodu i Zachodu. Festiwal Miłosza organizowany jest przez Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundację Miasto Literatury. 

Organizatorami Festiwalu Miłosza są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundacja Miasto Literatury.

 

Wsparcia finansowego udzielają British Council i Swedish Arts Council.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGo


BabyGo.pl

Dziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl