Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Warsztaty w Krainie Twórczości przez cały tydzień

2017-08-21 2017-08-21

Kraina Twórczości to wyjątkowe miejsce, w którym Twoje dziecko rozwinie swoje możliwości.

 

Uczestniczyliśmy wczoraj z Krainą Twórczości w niezwykle kreatywnych warsztatach w Astor Innovation Room o zawodach przyszłości. Ogromne wrażenie robią na uczestnikach roboty, które ułatwiają obecnie pracę człowiekowi i urządzenia nowej generacji, które można zainstalować w domu. Z pewnością warsztaty pokazują dzieciom, jak ważna jest technologia i jaki ma potencjał na przyszłość.

Oprócz spotkania z robotami przemysłowymi "układaczem paczek na palecie" oraz "chwytaczem pokrywek" warsztaty pokazały dzieciom wygodny włącznik światła - bezkablowy system, który można przyczepić magnetycznie np. na drzwi. Odkrycie kolejnego pomieszczenia w Astor nauczyło uczestników jak zmiana oświetlenia wpływa na postrzeganie kolorów.

Codzienny turniej wyłonił zwycięzce w kategorii wyścig pojazdów zdalnie sterowanych.

  

Na kolejną porcję odkryć zapraszamy na kolejne dni:

 

23 sierpnia

Dziecko wrażliwe na muzykę i lubi eksperymentować? Wycieczka naukowa do multimedialnej przestrzeni I-Lab Eurokreator na multimedialną przygodę muzyczną.

24 sierpnia

Dziecko zafascynowane owadami, pająkami i tajemnicami przyrody!? Poznaj z nami sekrety biomimetyki - nauki wdrażającej owadzie ruchy do konstrukcji robotów. Wyścig RoboPająków z nagrodami!

25 sierpnia

Geometria jest wśród nas! Tajemnicę i urok fraktali (geometrycznych wzorów regularnie powtarzających się) poznamy we wtorek. Tworzenie fraktali w narzędziu Scratch i publikowanie własnych galerii oraz wycieczka odkrywania fraktali w przyrodzie.

W ostatnie tygodnie wakacji warto obudzić w dziecku „głód wiedzy” pokazując jak ciekawe technologie można obsługiwać w przyszłej pracy oraz że uczymy się dla siebie, a nie dla ocen szkolnych.

 

Dzienny pobyt w godz. 8-16.30 w cenie 130zł już z wyżywieniem i kosztami wycieczki. Zapisy pod nr kom 502 949 099, e-mail: info@krainatworczosci.pl

 

Lokalizacja: MDK ul. Grunwaldzka 5, Kraków

Więcej informacji: http://krainatworczosci.pl/

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.