Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

"Czarno-biały pejzaż" – warsztaty online dla dzieci w wieku 6–11 lat | #MOCAKonline

22.1.2022 22.1.2022
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
Patron Medialny
BabyGo.pl

Na tegoroczne ferie zimowe MOCAK przygotował specjalną ofertę edukacyjną >>

 

W sobotę 22 stycznia o godzinie 12 MOCAK zaprasza dzieci w wieku 6–11 lat na warsztaty Czarno-biały pejzaż, inspirowane Kolekcją MOCAK-u, a w szczególności wybranymi pracami na papierze. Poznamy tajniki realistycznego rysunku Shinjiego Ogawy, zagadnienia kontrastu i dynamiki, symetrii i asymetrii, a także inne pojęcia, które warto znać na początku przygody w świecie sztuk wizualnych. W trakcie warsztatów, w domowym zaciszu, uczestnicy i uczestniczki poznają podstawowe techniki graficzne i rysunkowe, a następnie wykonają własne prace rysunkowe przy użyciu nowo poznanych środków artystycznego wyrazu.

Czas trwania: 90 min

Potrzebne materiały: klej, nożyczki, dwie kartki białego i dwie kartki czarnego papieru w formacie A4 lub A3 (w zależności od preferencji uczestników), pędzle, szczoteczka do zębów, proste patyki wielkości ołówka, kubeczek z wodą, czarna farba plakatowa, biała farba plakatowa, folia do zabezpieczenia miejsca pracy.

 

Zajęcia odbędą się na platformie Zoom. Opłata za udział wynosi 14 zł. Bilety do kupienia w sklepie internetowym MOCAK Bookstore pod tym linkiem >>

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.