Wybierz miasto:

Zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim "Rzekłbym dwa słowa... za dużo"

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na I edycję konkursu recytatorskiego Rzekłbym dwa słowa... za dużo towarzyszącego wystawie Pan wiecznie Młody. Lucjan Rydel w 100-lecie śmierci. 

 Celem pierwszej emisji konkursu jest popularyzacja twórczości literackiej Lucjana Rydla zarówno tej o tematyce nastrojowej, z nawiązaniem do motywów ludowych i antycznych, jak i bajek, prozy, listów czy twórczości dramatycznej. Ufamy, że każdy uczestnik przeżyje swoją artystyczną przygodę, a przez to zaprezentuje najpiękniejsze cechy swojego talentu opartego na ukazaniu własnej interpretacji i na mądrze dobranym materiale literackim. Mamy nadzieje, że Konkurs przyczyni się także do  kształtowania postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia, do zaprezentowania zdolności recytatorskich uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Co więcej, pragniemy, aby Konkurs stał się miejscem spotkań poszerzających i pogłębiających znajomość literatury, stał się przestrzenią doskonalenia warsztatu twórczego młodzieży. 

Uczestnicy Konkursu występują w trzech kategoriach wiekowych: 
kat. I - dzieci klas I  -  III 
kat. II - dzieci klas IV – VI 
kat. III - dzieci klas VII  i  szkół gimnazjalnych 

Repertuar uczestników obejmuje twórczość Lucjana Rydla, w tym dwa wiersze lub wiersz i fragment bajki, opowiadania, mitu, itd., z publikowanej literatury dziecięcej dla recytatorów klas I – III oraz wiersz i prozę dla recytatorów od klasy IV wzwyż. Łączny czas wykonania repertuaru nie może przekraczać 7 minut. Ewidentne przekroczenie czasu prezentacji spowoduje jej przerwanie co jest równoznaczne z dyskwalifikacją uczestnika. 

Zgłoszenie do Konkursu odbywa się  przez złożenie dokładnie wypełnionej karty zgłoszenia i przesłanie jej drogą mailową na adres organizatora: a.kowalska@mhk.pl . Na zgłoszenia czekamy do 23 listopada 2018 roku. 

Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej: https://www.mhk.pl/aktualnosci/konkurs-lucjan-rydel . 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGoDziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":