Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Za duży na bajki - pokaz filmu

sobota, 19 marca 2022, godz. 12.00 sobota, 19 marca 2022, godz. 12.00
sala kinowa w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12) sala kinowa w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12)

Zapraszamy dzieci od 9 roku życia, do sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, na specjalny pokaz filmu "Za duży na bajki" - najnowszej polskiej produkcji dla młodych widzów, której bohater z humorem i wytrwałością stawia czoła rozmaitym trudom codzienności.

Gościem seansu będzie Agnieszka Dąbrowska - autorka książkowego pierwowzoru filmu oraz jego scenariusza.

 

 

    Głównym bohaterem filmu "Za duży na bajki" jest Waldek - 10-latek marzący o karierze e-sportowca. Droga do sukcesu nie jest jednak łatwa, zwłaszcza, że staje na niej ekscentryczna ciotka Mariolka, która pod nieobecność ukochanej mamy obejmuje opiekę nad chłopcem.     Film "Za duży na bajki" Kristoffera Rusa to pełna humoru i błyskotliwych dialogów historia, opowiedziana językiem zrozumiałym i atrakcyjnym dla dzieci. Twórcy wnikliwie analizują szereg niezwykle aktualnych zjawisk, jednocześnie ucząc przebaczania, wiary w przyjaźń oraz przekonując, że świat nie jest czarno-biały. Na ekranie błyszczą dziecięcy aktorzy: Maciej Karaś, Patryk Siemek i Amelia Fijałkowska, a na drugim planie partnerują im starsi koledzy po fachu: Karolina Gruszka, Dorota Kolak i Andrzej Grabowski. REŻYSER O FILMIE: Cieszę, że traktujemy młodego widza poważnie. Cały zespół podszedł do tego filmu ze szczerą chęcią zrobienia mądrego i zarazem zabawnego filmu dla dzieci, i nie tylko.  

 

   

 

 

Młodych widzów na pokaz filmu zaprosi Agnieszka Dąbrowska - autorka książki "Za duży na bajki" i scenariusza filmu o tym samym tytule. Po seansie odbędzie się spotkanie z pisarką, które poprowadzi Kaja Łuczyńska - filmoznawczyni i edukatorka filmowa. Uczestnicy pokazu będą mieli okazję zakupić książkę "Za duży na bajki" z dedykacją autorki. Patronat nad pokazem objął Zespół Edukatorów Filmowych, który przyznał filmowi swój znak jakości. Szczegółowa opinia ZEF na temat filmu:


zef.org.pl/za-duzy-na-bajki  

 

Seans odbędzie się w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12, piętro -1). Film polecany jest dla dzieci w wieku od 9 lat.      

 

 

 BILETY:

 
25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)
Bilety dostępne są w kasach Kina Pod Baranami, MOS oraz online: https://bit.ly/MOS_zaduży  

 

 

    O FILMIE:

 


ZA DUŻY NA BAJKI | Za duży na bajki
reż. Kristoffer Rus, Polska 2022, 108’

 

 

  Rozpieszczony dziesięciolatek Waldek (Maciej Karaś) chce startować w największym w Europie turnieju gamingowym. Wydaje się, że choroba mamy (Karolina Gruszka) i ekscentryczna ciotka (Dorota Kolak) staną na drodze do spełnienia jego marzenia, ale nieoczekiwanie to właśnie dzięki nim chłopiec zyska coś więcej niż wygraną w turnieju. Scenariusz filmu został napisany przez Agnieszkę Dąbrowską i oparty na książce jej autorstwa o tym samym tytule. Książka wzbudziła wiele pozytywnych opinii wśród nauczycieli i rodziców, a dla tych ostatnich, jak i dla dzieci, została okrzyknięta lekturą obowiązkową.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.