Wybierz miasto:

Miasto:

Zajęcia dla dzieci 1,5 do 6 lat

Zapraszamy na Zajęcia dla dzieci 1,5 do 6 lat 

 

1. Hopsasanki

 

Zajęcia rozwojowo-adaptacyjne dla dzieci w wieku 1,5 – 4 lat (zajęcia docelowo bez rodziców)

 

Hopsasanki są to zajęcia, które pomagają bezstresowo i bezboleśnie rozstać się maluszkowi z rodzicem oraz zaadaptować się w grupie rówieśników.

 

Wykorzystywane są w tym celu ruch, muzyka i twórcze zabawy. w trakcie zajęć dzieci będą doskonalić sferę ruchową, manualną, plastyczną, zmysłową, poznawczą.

 

Na początku przygody z Hopsasankami zapraszamy dzieci na zajęcia krótsze. Potem, gdy rodzic wraz z prowadzącą stwierdzą, że dziecko jest oswojone z nową sytuacją, wtedy maluch może uczestniczyć w dłuższych, trzygodzinnych zajęciach.

3 godzinne Hopsasanki świetnie przygotowują one malucha na pójście do przedszkola.

 

Prowadzenie: Pedagożka przedszkolna Ewa Szustak, Paulina Damek 

 

Zajęcia: 

 

poniedziałki 16:30 

wtorki 9:30

środy 16:30

czwartki 9:30

 

Miejsce:

 

LaLoba Care&Activity

Beskidzka 30C

 

 

2. Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami integracji sensorycznej (SI)

 

zajęcia od 5 do 6 roku życia

 

Prowadzone w grupach maksymalnie 5-6 osobowych. Zajęcia polegają na wykonywaniu różnorodnych aktywności, których celem jest wspieranie ogólnej sprawności ruchowej dziecka, rozwój koordynacji, równowagi, planowania motorycznego, współpracy w grupie, rozwój małej motoryki, a także pamięci i koncentracji..

 

Wykorzystywanie elementów z zakresu integracji sensorycznej sprawia, iż zajęcia są atrakcyjne dla dzieci ponieważ obejmują wykonywanie aktywności na wyspach, jeżykach sensorycznych, różnego typu huśtawkach, deskorolce itp. Rozwijają przez zabawę.Ich celem jest wspieranie rozwoju funkcji rozpoznawania i przetwarzania bodźców sensorycznych z układu czucia głębokiego, układu przedsionkowego, zmysłu równowagi, zmysłu dotyku, wzroku, słuchu, węchu.

 

Prowadzenie: Pedagożka przedszkolna Magdalena Kita

 

Zajęcia:

 

środa 16:00

 

Zapisz dziecko na próbne zajęcia!

Koszt 25 zł.

 

Wymagana wcześniejsza rezerwacja: 570577677 lub mail: recepcja@laloba.pl 

 

Miejsce:

 

LaLoba Care&Activity

Beskidzka 30C

 

 

 

 

3. TUS – Trening Umiejętności społecznych dla dzieci w wieku przedszkolnym

 

zajęcia dla dzieci 4 -6 lat

 

Wiek przedszkolny to okres szczególnie istotny dla rozwoju kompetencji społecznych, przyswajania norm regulujących relacje międzyludzkie, oswajania własnych emocji oraz nauki empatii. W ramach zajęć TUS dzieci mają okazję doskonalić swoje umiejętności społeczne poprzez różnorodne, starannie dopasowane do tematu spotkania zabawy. Kameralna, stała grupa równieśników tworzy bezpieczną przestrzeń do rozwoju emocjonalnego, pogłębiania samowiedzy, a także nabywania i doskonalenia konkretnych kompetencji tj. nawiązywanie relacji, radzenie sobie z porażką, budowanie współpracy czy rozstrzyganie konfliktów.

 

Na cykl zajęć Treningu Umiejętności Społecznych składa się 12 spotkań. Po każdych zajęciach rodzice otrzymają informację mailową na temat poruszanych zagadnień wraz z propozycją „zadania międzyspotkaniowego”, by móc wraz z dzieckiem utrwalać nabytą wiedzę. Dodatkowo przy zakończeniu cyklu przekazana zostanie indywidualna ewaluacja postępów każdego z dzieci.

 

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 4-6 lat, zarówno tych, które mają problemy z funkcjonowaniem w grupie, jak i tych, które chcą rozwijać swoje kompetencje społeczne poprzez interesujące zabawy. Tematyka oraz sposób pracy są dostosowywane do potrzeb uczestników zajęć, dlatego przed rozpoczęciem cyklu będziemy prosić o przesłanie kilku informacji o dziecku.

 

Prowadzenia: psycholog Urszula Woźniczka

 

Zajęcia:

 

wtorki 16:30

 

Miejsce:

 

LaLoba Care&Activity

Beskidzka 30C

https://laloba.pl/

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl