Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

"Zatrać się w zieleni". Krakowianie bliżej natury

W ostatni weekend w ramach pikniku na mieszkańców czekało mnóstwo atrakcji , nie przegap niczego w ten weekend.

 

W ramach ostatniego pikniku krakowskie były m.in. bule, minipiłka nożna, badminton oraz zajęcia fitness. Nie zabrakło także straganu z ekologicznymi warzywami i owocami, foodtracków z piknikowymi przysmakami oraz strefy relaksu z leżakami i kocami, na których można było wypoczywać w zielonym otoczeniu. W ten weekend będzie podobnie:) Pamiętajcie : Terminy w lipcu:

  • soboty - park Bednarskiego
  • niedziele - Zalew Nowohucki

Terminy w sierpniu:

  • soboty - park Bednarskiego
  • niedziele - park Decjusza

Terminy we wrześniu:

  • soboty - Planty
  • niedziele - park Kościuszki

Akcja „Piknikuj w zieleni” to wspólne posiłki na trawie i kiermasz zdrowych, ekologicznych produktów. Będą się one odbywać w weekendy naprzemiennie w pięciu parkach: Bednarskiego, Kościuszki, Bagry, zalew Nowohucki i Zakrzówek. O kulinaria zadbają food tracki, których w każdym parku będzie od kilku do kilkunastu. Dostępna będzie także strefa relaksu z leżakami i kocami, a także aktywności fizyczne - bule, mini piłka nożna, badminton. Elementem, który połączy wszystkie te lokalizacje - zapowiedział prezydent - będzie parkobus, czyli ekologiczny i specjalnie oznakowany autobus miejski. Będzie on kursował na wyznaczonych trasach i zabierał mieszkańców jednej części Krakowa do parku na drugim krańcu miasta. „To bardzo ciekawa koncepcja, pokazanie, że w innych częściach Krakowa też są parki, też można w nich wypocząć” - zauważył Majchrowski. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Czekamy na wszystkich między 10:00 a 16:00.

 

Z pewnością nie zabraknie licznych atrakcji. Każdy piknik to wspaniała okazja do spróbowania wyśmienitego jedzenia. Wystawcami są krakowscy restauratorzy, producenci żywności oraz foodtrack'owcy. Zjeść możesz zarówno przepyszne śniadanie, jak i posiłek w porze obiadowej. Wszystko świeżo przygotowane i przede wszystkim zdrowe. Po jedzeniu odpoczynek na leżaku czy kocu? Nie ma problemu! Pikniki to również idealna okazja do aktywnego spędzenia czasu dla całej rodziny. Na najmłodszych czekają liczne atrakcje przygotowane przez animatorów, tak jak malowanie buziek, zajęcia sportowe. Starsi mogą wziąć udział w warsztatach plastycznych czy kulinarnych, zabraknąć nie może także różnego rodzaju ćwiczeń fitness, zajęć ze sztuk walki, czy wspinaczki górskiej.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.