Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Jak budować kontakt z dzieckiem poprzez rozmowę?

2017-09-25 2017-09-25

Zapraszamy na fantastyczne warsztaty dla rodziców o komunikacji z dzieckiem do Klubu Maluch Tup Tup

Jak rozmawiać z dzieckiem? Kolejny cykl warsztatów dla rodziców i opiekunów inspirowanych metodą Porozumienia Bez Przemocy w jesienne poniedziałki w godz. 17.00-20.00 Jak budować kontakt z dzieckiem poprzez rozmowę? Co mówić, a czego unikać w komunikacji? Jak nawiązać porozumienie, gdy dziecko się złości, a jak rozmawiać, gdy sami jesteśmy w emocjach? Jak formułować prośby, żeby dziecko je usłyszało? Co stosować zamiast kar i nagród? Zapraszamy na warsztaty rodziców i opiekunów, którzy chcą wzmocnić swoje kompetencje komunikacyjne i budować z dziećmi partnerskie relacje oparte na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Program opiera się na metodzie „Porozumienia Bez Przemocy” (Nonviolent Communication), której twórcą jest amerykański psycholog Marshall Rosenberg. NVC, zwane inaczej językiem serca, uczy otwartego wyrażania swoich uczuć i potrzeb, a także ułatwia zrozumienie uczuć i potrzeb drugiej osoby. NVC sprzyja budowaniu głębokich relacji z poszanowaniem potrzeb wszystkich członków rodziny.

W TRAKCIE WARSZTATÓW: Dowiesz się, co sprzyja, a co utrudnia nawiązanie porozumienia z dzieckiem Poznasz zasady budowy komunikatów empatycznych na podstawie metody NVC Wzmocnisz umiejętność rozpoznawania i nazywania swoich uczuć i potrzeb, a także uczuć i potrzeb dziecka Nauczysz się reagować w trudnych sytuacjach za pomocą 3 narzędzi NVC (wyrażenie siebie, empatia i auto-empatia) Poszukasz różnych rozwiązań w wybranych przez Ciebie sytuacjach w relacji z dzieckiem Zwiększysz akceptację zarówno dla swoich potrzeb, jak i potrzeb dziecka Nauczysz się wzmacniać autonomię i poczucie pewności siebie dziecka DODATKOWO W TEJ EDYCJI: ***Warsztat zostanie wzbogacony o wiedzę z zakresu Neurobiologii

TERMINY I TEMATY SPOTKAŃ: 1. SPOTKANIE 25 WRZEŚNIA: Jak zacząć rozmowę? 4 kroki do porozumienia (3,5 godziny) 2. SPOTKANIE 2 PAŹDZIERNIKA: Dziecko w emocjach. O sile empatii (3 godziny) 3. SPOTKANIE 9 PAŹDZIERNIKA: Jak odmawiać i jak reagować na odmowę dziecka? Czyli asertywność wg NVC (3 godziny) 4. SPOTKANIE 16 PAŹDZIERNIKA: Nagrody i pochwały - co stosować w zamian? O wdzięczności w NVC (3 godziny)

TRENER: Agata Olszak-Szymula - trenerka rozwoju osobistego i komunikacji, absolwentka Studium Porozumienia Bez Przemocy, Akademii Mistrzów Treningu, Kwalifikacyjnego Kursu Pedagogicznego, kursów Socjoterapii oraz Coachingu opartego na Potrzebach. Zajmuje się m.in. tematyką rodzicielską, inspirując się nurtem Rodzicielstwa Bliskości, wiedzą z zakresu neurobiologii oraz metodą Porozumienia Bez Przemocy (NVC). Założycielka Strefy Relacji, w ramach której organizuje i prowadzi warsztaty oraz grupy empatii m.in. dla rodziców, nauczycieli, dzieci i młodzieży. Mama 5-letniej Uli, dwuletniego Julka i macocha 14-letniej Zosi.

CENA: 450 zł za cykl, Rodzice dzieci z Klubu Malucha Tup-Tup/ para: 400 zł od osoby, (zaliczka 50zł, która jest potwierdzeniem rezerwacji)

ZAPISY: biuro@tuptup.krakow.pl

UWAGA: Jest możliwość zapewnienia profesjonalnej opieki nad Twoim dzieckiem na czas warsztatów za dodatkową opłatą!

Prosimy o kontakt w tej kwestii: biuro@tuptup.krakow.pl

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.