Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

CH Czyżyny zachęca do bookcrossingu

Centrum Handlowe Czyżyny, Kraków, ul. Medweckiego 2 Centrum Handlowe Czyżyny, Kraków, ul. Medweckiego 2

W strefach relaksu w Centrum Handlowy Czyżyny stanęły właśnie specjalne biblioteczki. Mają one zachęcić mieszkańców Krakowa do ich zapełnienia oraz dzielenia się książką.

 

 

Bookcrossing, czyli pozostawianie książek w specjalnie wyznaczonych miejscach publicznych dla innych osób zyskuje na popularności na całym świecie, także w Polsce. Takie akcje prowadzone są już w metrach, centrach miast i na przystankach.

 

Teraz do tego grona dołącza także jedno z krakowskich centrów handlowych. W CH Czyżyny stanęły właśnie specjalne biblioteczki, w których można pozostawić zbędne książki dla innych czytających.

 

- Każdy z nas ma w domu książki, które zbierają kurz, które są już niepotrzebne, z którymi chcemy się rozstać, ale nie mamy serca, żeby je wyrzucić. Teraz możemy je podarować innym czytelnikom. Wystarczy je przynieść do CH Czyżyny i samemu wyłożyć w naszych biblioteczkach. Tam na pewno znajdą nowego właściciela - mówi Marta Drzewiecka, przedstawicielka właściciela obiektu.

 

W ten nietypowy sposób centrum handlowe chce zachęcić mieszkańców Krakowa do dzielenia się lekturą i do sięgnięcia po książki, nawet w tak nietypowym miejscu jak centrum handlowe. Ma to być także sposób na promocję czytelnictwa oraz idei zero waste.

 

- Książka, nawet ta mająca 5, 10, 15 lat, wciąż zachowuje czytelniczą wartość. Sam fakt, że nie zagląda się do tych książek, nie jest także powodem, aby je wyrzucać na śmietnik. Taka książka może się jeszcze przydać np. studentowi, fance romansów czy wielbicielowi horrorów. Naszą akcją chcemy ratować takie książki, a tym samym pokazać, że rzecz zbędna dla jednej osoby, może być skarbem dla kogoś innego - wyjaśnia Drzewiecka.

 

Lektury, które pojawiać będą się w biblioteczkach w CH Czyżyny można swobodnie i bezpłatnie zabierać ze sobą do domu, można także je czytać w strefach relaksu, w których znajdują się chociażby pufy i fotele. Pomysłodawcy zachęcają także do tego, aby zabranych książek nie przetrzymywać, a puszczać dalej w obieg.

 

- Przeczytaną książkę warto przynieść z powrotem do biblioteczki, żeby znów ktoś mógł ją ze sobą zabrać. Można także ją puścić  w obieg, wśród swoich znajomych, odstąpić komuś, wypożyczyć. W ten sposób książka będzie mogła dalej żyć, być czytana - mówi Drzewiecka.

 

Póki co biblioteczki w CH Czyżyny są częściowo wypełnione książkami. Przedstawiciele centrum handlowego liczą jednak, że systematycznie się zapełnią. - Książkę lub książki może przynieść każdy. Ważne jednak jest to, aby były one uszanowane. Jesteśmy pewni, że nasze półki wkrótce zapełnią się romansami, kryminałami, thrillerami i ciekawymi albumami - przekonuje Drzewiecka.

 

Biblioteczki można znaleźć w strefach relaksu. Jedna ulokowana jest vis a vis wejścia do Leroy Merlin, druga w okolicach sklepu home&you.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGo


BabyGo.pl

Dziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl