Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Harmonogram warsztatów online dla rodziców na miesiąc lipiec

Lipiec Lipiec

Kochani Rodzice, specjalnie z myślą o Was przygotowaliśmy zestawienie bardzo ciekawych, a zarazem jakże ważnych warsztatów w formie online na miesiąc lipiec. Zobaczcie sami :)

 

Powrót do siebie czyli zrelaksowana matka psychopatka

LIPCOWE ŚRODY O 20:30

Powrót do siebie czyli zrelaksowana matka psychopatka- online (8.07)

Jeśli to czytasz, zakładam, że jesteś zainteresowana- doczytaj proszę do końca 
Czy zastanawiałaś się dlaczego patrząc w lustro, bez względu na porę dnia, widzisz w lustrze zmęczoną matkę psychopatkę? Matkę, która chcąc być matką wzorcową, staje na włosach, paznokciach i czymkolwiek się da. Maniakalnie poszukuje informacji o zdrowym żywieniu dla swojej rodziny (jedząc resztki lub co popadnie), o nowinkach rozwojowych dla dziecka (nie dbając o siebie), o trendach w modzie (chodząc w poplamionych ciuchach), o 1000 sposobach na ugotowanie jajka itd- bo matka 21 wieku jest eco, wszystkowiedząca, zadbana, uprzejma, zrównoważona i ...wypoczęta. Jak? Patrze w lustro i pytam jak k... temu wszystkiemu podołać i między tym wszystkim zrobić pranie, sprzątanie, zadowolić (jakkolwiek) męża, teściową, ciocie Jadzię i Zdzisię, które nigdy nie miały dzieci... I jak nie zwariować?

Trzeba wrócić do siebie. Samodzielnie. Do prawdziwej siebie. Do własnego wewnętrznego prowadzenia. Do wewnętrznej kobiecej mądrości ukrytej pod zmęczeniem, zdesperowaniem i oczekiwaniami. Jest potrzebny tylko ktoś, kto Cie wyprowadzi do światła. Do oddechu. Do lekkości.

Po 8 latach macierzyństwa, kilkuletniej depresji, wymyśliłam jak to zrobić, by nikt nic ode mnie nie chciał, a dzieci robiły to co robić powinny (bez krzyku, uduszenia ich lub wyrzucenia przez okno, i na końcu nienawidzenia siebie, że takie wizje zjawiają się w mojej głowie), złudnego liczenia na to , że ktoś mnie zrozumie, pozwoliłam sobie na wyjście z otchłani szaleństwa. Najpierw powróciłam do siebie i swoich darów, z którymi przyszłam na świat, a następnie na dobrostanie swoich doświadczeń stworzyłam program „Zaopiekowana mama”, który realizuje w Centrum Rozwoju „Drzewo Życia” w Pobiedziskach. Projekt ten jest czasoprzestrzenią dla każdej mamy, która chce ten okres przejść jak najbardziej harmonijnie i świadomie, rzeczywiście stwarzając swój świat. W ramach programu, istnieje możliwość skorzystania z prowadzonych przeze mnie zajęć jogi dla kobiet ciężarnych i jogi dla mam z dziećmi do 3 lat; warsztatów „Poród z jogą i osobą towarzyszącą”, „Mięśnie dna miednicy a emocje”, „Powrót do siebie czyli zrelaksowana matka psychopatka”, „Masaż shantala i rebozo”, rytuału zamykającego poród i ważne cykle w życiu kobiety, masażu dźwiękiem mis tybetańskich oraz indywidualnych sesji uzdrawiania duchowego.

Warsztat „Powrót do siebie czyli zrelaksowana matka psychopatka” on-line odbywać będą się w środy o godz. 20.30. Podczas półtoragodzinnego spotkanie zajmiemy się identyfikowaniem emocji, które pojawiają się w ciele oraz ich uwalnianiem; podnoszeniem energii oraz za pomocą świadomego śnienia-regeneracją ciała fizycznego. Do uczestnictwa potrzebne będzie wygodne ubranie, świeca bezzapachowa, koc, dywan lub mata. A najważniejsze, przestrzeń w której nikt nie będzie przeszkadzał.

Kasia Zielińska. Mama dwójki ludzkich i czwórki czworonożnych dzieci:), żona i kochanka (wszystko w obrębie jednego gospodarstwa domowego:)); z wykształcenia politolog,właściciel i twórca Centrum Rozwoju „Drzewo Życia” w Pobiedziskach, nauczyciel jogi i medytacji, uzdrowiciel duchowy, szamanka, terapeuta dźwiękiem mis tybetańskich i gongów, praktyk SBF oraz była dziennikarka,

www.crdrzewozycia.pl
www.facebook.com/drzewo.zycia.pobiedziska/


Czas:
- 1,5h

Ilość miejsc ograniczona:
- 50

Cena biletu:
- 25 zł jednorazowe wejście
- 20 zł przy zakupie pakietu 4 spotkań/ 80 zł do wykorzystania w ciągu 5 tyg.

 

Wszystkie informacje o zapisach na w wydarzeniu: 

https://www.facebook.com/events/695462204563653/

 

Integracja sensomotoryczna w praktyce- dr Roksana Malak

11 LIPCA O 14:30

Integracja sensomotoryczna w praktyce- dr Roksana Malak- online

Spotkanie przeznaczone dla rodziców, specjalistów i wszystkich zainteresowanych.

Możemy lepiej rozumieć dzieci 

Integracja sensomotoryczna w praktyce:

- Czy rozwój zmysłów i przetwarzania informacji sensorycznych ma związek z rozwojem ruchowym?
- Czy każda aktywność Dziecka oznacza wyższy poziom pobudzenia?
- Jak można sobie radzić z hiper/hipoaktywnością?
- Co to jest dieta sensoryczna?
- Co zrobić by Dziecko zachęcić do zabaw ruchowych, sensorycznych i zdobywania doświadczeń, które będą kształtowały płynną jakość ruchu?
- Co ciało Dziecka wyraża poprzez nadrekatywność, podrekatywność, poszukiwanie sensoryczne?
- Jak spożytkować i uporządkować olbrzymie zasoby sensomotoryczne Dziecka

- słów kilka od certyfikowanego terapeuty i diagnosty procesów integracji sensorycznej (szkolenie I i II stopnia teorii i terapii Integracji Sensorycznej) i certyfikowanego terapeuty Neurorozwojowej diagnozy i terapii dzieci z łagodnymi zaburzeniami sensorycznymi i posturalno - motorycznymi.

Czas:
- 1,5h

Cena biletu:
- 30 zł

Liczba miejsc:
- ograniczona

Wszystkie informacje o zapisach w wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/379193969867575/

 

Masaż Shantala- kurs dla rodziców

12 Lipca o 20:30

Masaż Shantala- kurs dla rodziców- online (12.07)

Szczęśliwe dziecko a masaż Shantala i intuicja.

Jeśli to czytasz, zakładam, że jesteś zainteresowana/ny- zachęcam by doczytać do końca 

Warsztat skierowany jest do przyszłych, świeżo upieczonych oraz wszystkich pozostałych mam oraz bliskich dziecka, którzy chcieliby podarować swojemu cudowi jak najwięcej miłości. Dziecko od urodzenia poznaje świat przede wszystkim poprzez dotyk, dlatego ważna jest świadomość jak to robić, na co zwracać uwagę i czego unikać, a takim wspaniałym narzędziem jest intuicyjny masaż Shantala. Jest to masaż powszechnie stosowany w Indiach. Wykonuje się go wzajemnie od urodzenia aż do późnej starości.

W czasie warsztatu uczestnicy poznają w sposób praktyczny sekwencje wykonywania masażu Shantala oraz zdobędą wiedzę na temat wpływu poszczególnych ruchów na układ nerwowy i pokarmowy.
Omówiona też zostanie strona pragmatyczna, energetyczna i rehabilitacyjna masażu. Dodatkowo zapoznamy się z innymi sposobami pomocy dziecku w bólach kolkowych czy stanach niepokoju, które mogą zastępować pełnowymiarowy masaż w sytuacjach gdy nie ma możliwości zastosowania masażu Shantala.

Podczas warsztatu zalecana jest praca z lalką lub misiem by stworzyć sobie komfortową czasoprzestrzeń, w której nie pojawi się płacz, brak cierpliwości czy też konieczność karmienia czy zmiany pieluchy. To pozwoli przećwiczyć ruch tyle razy ile trzeba oraz wyeliminuje lęk przed popełnieniem błędów.

Każda osoba dostanie również skrypt w formie graficznej, by móc praktykować masaż samodzielnie w domu.

Zostanie również pokazana technika pracy z dzieckiem za pomocą chusty Rebozo oraz tradycyjny i bardzo prosty sposób wiązania chusty by móc nosić dziecko. Wskazane jest by uczestnicy przygotowali szal (wielkość mniej więcej 70 cm x 200 cm).

Warsztat poprowadzi Kasia Zielińska mama dwojga dzieci z kilkunastoletnim doświadczeniem, nauczycielka yogi, m.in. prenatalnej, dla mam z dziećmi do 4 roku życia i jogi dla dzieci, terapeuta dźwiękiem mis tybetańskich,a także uzdrowiciel i couch duchowy, miłośniczka życia w zgodzie z naturą i wewnętrznym prowadzeniem. Właściciel studia yogi Centrum Rozwoju Drzewo Życia w Pobiedziskach, gdzie oprócz praktyki różnych rodzajów yogi (stacjonarnie oraz on-line), odbywają się m.in. warsztaty rodzinne i rozwoju osobistego, koncerty gongów i mis.
www.crdrzewozycia.pl
https://www.facebook.com/crdrzewo.zycia.pobiedziska/

Czas:
- 2h

Ilość miejsc ograniczona:
- 50

Cena biletu:
- 50 zł

Więcej informacji o zapisach w wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/263058048275285/

 

Laktacja w pigułce- położna Anna Gabryniewska

13 Lipca o 10:30

Laktacja w pigułce- położna Anna Gabryniewska- warsztat online

Zapraszamy na ten warsztat przyszłe mamy i mamy 
Dowiecie się najważniejszych rzeczy, o tym:

- w jaki sposób przystawiać maluszka do piersi,
- jakie są wyznaczniki prawidłowego karmienia piersią,
- co zrobić żeby laktacja ruszyła prawidłowo,
- jak uniknąć problemów laktacyjnych,
- jak się odżywiać podczas karmienia piersią.

Półtoragodzinny to niewiele, ale wystarczająco by dowiedzieć się podstaw o laktacji i mieć pewność ze „Mi tez się uda karmić !”

Czas:
- 1,5h
Ilość miejsc ograniczona:
- 50
Cena biletu:
- 30 zł

Więcej informacji o zapisach w wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/894363614379554/

 

Facet w łóżku na łańcuszku- warsztat seksuologiczny

14 Lipca o 20:30

Facet w łóżku na łańcuszku- warsztat seksuologiczny- online

Cała prawda o facetach. 90 minut o tym czego pragną faceci, czego się boją i do czego dążą. Dowiesz się co na nich działa, czego się boją i o czym marzą. Zdradzę Ci sposoby na poznać prawdziwe oblicze Twojego konkretnego i niepowtarzalnego faceta, jego własne gusta, opinie i mieć lepszy wpływ na to, abyś i Ty była wyjątkowa i nie do zastąpienia.
http://apocomito.com.pl/index.php/warsztaty/warsztaty-dla-mamy-i-taty/

Czas:
- 1,5h

Ilość miejsc ograniczona:
- 50
Cena biletu:
- 30 zł

Więcej informacji o zapisach w wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/275593433784147/

 

NIE zgadzam się- warsztat parentingowy

21 Lipca o 20:30

Mówienie „nie” czasami skutkuje niezadowoleniem, bywa więc bardzo trudne zarówno dla tego kto chce powiedzieć „nie” jak i dla tego kto musi je usłyszeć. Mówienie „Tak”, czyli komunikowanie potrzeb to też niełatwa sprawa, ale ważna! Jest to tak ważny temat, że napisałam o tym pracę magisterską. Twierdzę, że asertywność trzeba kształtować od maleńkości. Łatwo ją stłamsić, łatwo też rozdmuchać ego dziecka. Koniecznie zajrzyjcie na ten warsztat, bo z wielką chęcią pokaże Wam jak zachować zdrową równowagę i jak wychowywać dziecko tak, aby potrafiło bronić swojego zdania, nie dało się stłamsić, nie krzywdząc przy tym innych.

http://apocomito.com.pl/index.php/warsztaty/warsztaty-dla-mamy-i-taty/

Czas:
- 1,5h
Ilość miejsc ograniczona:
- 50
Cena biletu:
- 20 zł

Więcej informacji o zapisach w wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/561889174501905/

 

Jama ustna dziecka bez tajemnic- spotkanie ze stomatologiem

23 Lipca o 20:30

Jama ustna dziecka bez tajemnic- spotkanie ze stomatologiem- online

Jama ustna dziecka bez tajemnic-co najbardziej nurtuje rodziców.
Podczas spotkania poruszymy zagadnienia:
- Okres noworodkowy i niemowlęcy - co nas niepokoi ?
- Stosowanie smoczka - jak wybrać i jak długo można go stosować?
- Ssanie palca
- Terminy wyrzynania zębów mlecznych i jak możemy pomoc?
- Zapobieganie próchnicy
- Okres uzębienia mieszanego i stałego
- Profilaktyka próchnicy: Czym się różni lakierowanie zębów od lakowania
- Czy dzieci mogą stosować szczotki elektryczne?
- Kiedy można zalecać płukanki do zębów ?
- Czy wyrażać zgodę na uczestnictwo dziecka w zabiegach fluoryzacji przeprowadzanych w szkole?
- Urazy zębów - pierwsza pomoc
- Oddychanie przez usta

Prowadząca- Magda Gabryniewska - Gmerek
Jestem mamą trzech cudownych synów : Oliwiera 12 lat, Tymka 10 i Mateusza 7 lat. W życiu codziennym i w gabinecie spotykam się z wieloma zagadnieniami z którymi borykamy się my - rodzice. Pytania które zadajecie nie wymagają wizyty w gabinecie - odpowiedzi na nie możecie uzyskać online. Czas narodowej kwarantanny i dyżury telemedyczne uświadomiły mi jak wiele problemów my dentyści możemy rozwiązać telefonicznie poprzez rozmowę i poradę.
Na co dzień w gabinecie przyjmuje dzieci i dorosłych i wiem jak ważne sa pierwsze wizyty dla dalszej współpracy lekarz-pacjent. Wielu ludzi w wieku dorosłym boryka się z traumami u dentysty których doświadczyli w wieku dziecięcym. Ciągle się szkole by być na bieżąco z aktualnym stanem wiedzy i poszerzam wiedzę również w aspekcie ortodontycznym. L.41
Lekarz stomatolog. Jestem certyfikowanym lekarzem Invisalign.
Zapraszam.

Czas:
- 1,5h
Ilość miejsc ograniczona:
- 50
Cena biletu:
- 30 zł

Więcej Informacji o zapisach w wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/282511522815031/

 

Połóg nie taki straszny- położna Anna Gabryniewska

27 Lipca o 10:30

Połóg nie taki straszny- położna Anna Gabryniewska- online

Zapraszamy świeżo upieczone i przyszłe mamy. Podczas warsztatu dowiecie się o wszystkich trudnościach które mogą Was spotkać w tych pierwszych 6 tygodniach po porodzie. Będziecie wiedziały jak sobie z nimi radzić. To czas wyjątkowy, a ja podpowiem jak dbać o siebie żeby uniknąć problemów w przyszłości. Opowiem o pracy położnej środowiskowej, która w tym okresie będzie Was wspierać i pomagać przejść spokojnie przez ten czas.

Czas:
- 1,5h
Ilość miejsc ograniczona:
- 50
Cena biletu:
- 30 zł

Więcej informacji o zapiach w wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/600184227291141/

 

Nie lada zdrada- warsztat seksuologiczny

28 Lipca o 20:30

Kobiety boją się zdrady bardziej niż mężczyźni, ale facetów zdrada boli bardziej. Tyle o fizycznej zdradzie, a co ze zdradą emocjonalną? Nie każda kobieta jest taka sama, nie każdy mężczyzna jest identyczny, każda zdrada bierze się z innych przyczyn i ma inny przebieg. Zdrada to taka paskudna bakteria, która czasami się przypałęta. Włazi do jakiegoś związku i powoduje … oj różne rzeczy powoduje. Czasami ból, czasami zaprzeczanie. Czasami przypałęta się zaproszona, a czasami zupełnie przypadkiem, a co najciekawsze: czasami bardzo szkodzi, a czasami uzdrowi sytuację. Pogadamy o tym co zrobić gdy wiemy, że ktoś zdradza, ale nas to bezpośrednio nie dotyczy, czy zdradza ma zawsze i tylko negatywne oblicze, czym w ogóle jest zdradza i czy możesz czuć się urażona skoro on popatrzył na inną. Opowiem Wam też o historii z rowerem, żebyście trochę mogły zapobiec zdradzie, a trochę się na nią przygotować, bo przecież żadnej z nas to (nie)dotyczy…

http://apocomito.com.pl/index.php/warsztaty/warsztaty-dla-mamy-i-taty/

Czas:
- 1,5h
Ilość miejsc ograniczona:
- 50
Cena biletu:
- 30 zł

Więcej informacji o zapisach w wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/2667890416831750/

 

Ciało kobiety po porodzie- Michał Koszla

31 Lipca o 20:30 

Zapraszamy na te warsztaty jeśli chcesz wiedzieć jak możesz sobie pomóc w odzyskaniu sprawności i figury po poradzie. O co chodzi z tym brzuchem, z rozejściem mięśni brzucha? Czy brzuch składa się tylko z kresy białej? Dlaczego można mieć duży brzuch i wąską kresę białą. Czego unikać, aby sobie nie zaszkodzić? Jaka jest zależność między ćwiczeniami mięśni brzucha, a dnem miednicy. Co to jest dno miednicy i do czego służy. Będzie też słów kilka o seksie... Czy seks, miesiączki rzeczywiście muszą boleć? Czy jest to rzeczywiście „taka uroda”. Jak zły sposób oddawania moczu może popsuć seks i wywołać ból.. i wiele wiele innych zagadnień, które nurtują wiele mam

A może nurtuje Was zupełnie co innego...
Śmiało pytajcie o wszystko
Jak mówią „szkoda, że nie wiedziałam wcześniej” - z perspektywy najlepszego fizjoterapeuty dna miednicy jakiego znam.
http://koszla.pl/index

Dla kogo:
- dla każdej kobiety po porodzie- niezależnie od tego, kiedy rodziła...
Czas:
- 1,5 h
Cena biletu:
- 30 zł
Ilość miejsc ograniczona:
- 50

 

Uwaga!

 

Dodatkowo pojawią się jeszcze dwa bardzo ważne warsztaty:

- 27 Lipca 0 20:30 -Ja mama- nowa rola, nowa ja! Jak odnaleźć sie w nowej roli - spotkanie z psychologiem

- 13 Lipca o 20:30 - Trudne chwile z Maluszkiem... Jak sobie radzić z trudnym zachowaniem dziecka - spotkanie z psychologiem 

Wkrótce informacja o tych dwóch spotkaniach pojawi się na stronie:

https://www.facebook.com/pg/A-po-co-mi-to-112195450229304/events/?ref=page_internal

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.