Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Kluby Rodziców w wersji on-line - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

11-31 maja 2020 11-31 maja 2020
Miejsce Miejsce

Prężnie działające w pięciu placówkach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta Kluby Rodziców, zawiesiły swoje działania w związku z pandemią. Dzięki wsparciu Miasta Krakowa wracają w nowej formie - oczywiście on-line! Dla każdego z nich powstaje dedykowana grupa w serwisie Facebook. Zajęcia będą darmowe a propozycje wraz z harmonogramem będą umieszczane w poszczególnych grupach. Wybrane zajęcia zostaną zrealizowane za pomocą ogólnodostępnego komunikatora.

 

Klub Dukat podobnie jak „w realu” proponuje zajęcia ujęte w dwa cykle tematyczne. W ramach rodzinnej kawiarenki Baby Café popracuje nad formą, która mogła nieco spaść podczas #zostańwdomu, zapraszając na Zumbę dla najmłodszych i Jogę dla kobiet w ciąży. W ramach spotkań z cyklu Akademia Mądrego Rodzica specjaliści wyjaśniać będą różne aspekty rozwoju dziecka. W maju poruszone zostaną tematy budowania poczucia wartości dziecka oraz zrozumienia jego potrzeb.    

Grupa: https://www.facebook.com/groups/2126574027489004/

 

Klub Jędruś w Zakątku Malucha zaprasza do kreatywnego poznawania świata z dzieckiem. Mali odkrywcy to sensoplastyczne zabawy pobudzające ciekawość dziecka, a Miganie śpiewanie - to wspólna nauka piosenek i wierszyków z wplecionymi elementami języka migowego.   W maju Jędruś zaprosi także do współpracy specjalistów w zakresie ćwiczeń mięśni dna miednicy oraz rozwoju psychomotorycznego dziecka w pierwszych latach życia.    

Grupa: https://www.facebook.com/groups/2526463424333889/

 

Klub Karino również wychodzi z propozycją aktywnego spędzania czasu. W ramach cyklu Aktywna Rodzinka on-line zaprasza na Zumba Fitness - czyli połączenie tańca i ćwiczeń. Drugi cykl Zajęcia ogólnorozwojowe poświęcony będzie wspieraniu dzieci w zdobywaniu nowych umiejętności. Propozycje prostych prac plastycznych, tańców i zabaw ruchowych do wykonania w domu mogą stanowić dużą pomoc dla rodziców.

https://www.facebook.com/groups/577861382844309/

 

W Klubie 303 zaplanowano dwa cykle zajęć. Sensoplastyka to zajęcia rozwojowe, których celem jest wspieranie rozwoju kompetencji intra- oraz interpersonalnych. Drugą formą spotkań on-line będzie zaproszenie do kulinarnych eksperymentów. Kucharzyki, czyli mali kucharze w akcji - to propozycja wspólnego rodzinnego, zdrowego gotowania z pociechami.  

Grupa: https://www.facebook.com/groups/267755724406427/

 

Klub Zakole zaprasza na cykl zajęć sensoryczno-rozwojowych Bystry bobas, które stymulują i wspierają rozwój psychofizyczny maluszków, ale i wzmacniają więź między rodzicem a dzieckiem oraz na Logorytmikę, czyli zajęcia wspomagające rozwój mowy, motoryki dużej i małej. Dla mam Klub przygotował także propozycję wszechstronnego treningu - Fit Mama.

Grupa: https://www.facebook.com/groups/839442413209480/

 

Mamy nadzieję, że te wirtualne Kluby Rodziców na nowo staną się miejscem spotkań i wymiany doświadczeń z innymi rodzicami, wypełnionym domową atmosferą współpracy i zaufania.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.