Wybierz miasto:

Miasto:

NOWY WYMIAR EDUKACJI MIĘDZYNARODOWEJ W KRAKOWIE

Minęło zaledwie pół roku, odkąd na mapie placówek edukacyjnych Krakowa pojawiła się Cracow International School – międzynarodowa szkoła podstawowa i przedszkole, edukujące dzieci w systemie dwujęzycznym, zgodnie z rozpoznawalnym na całym świecie programem Cambridge Primary. I już wszystko wskazuje na to, że CIS na dłużej zajmie miejsce w czołówce dwujęzycznych szkół i przedszkoli. Już teraz prowadzona jest rekrutacja nie tylko na najbliższy rok szkolny, ale i rezerwacja miejsc na wrzesień 2020.

 

Czemu szkoła zawdzięcza tak duże zainteresowanie klientów? Co wyróżnia ją od konkurencji?Przede wszystkim, „international” w nazwie szkoły nie jest określeniem przypadkowym. Dyrekcji CIS udało się stworzyć prawdziwie międzynarodową społeczność wychowanków, nauczycieli i asystentów. Około 60% uczniów to dzieci pochodzące z innych krajów, takich jak: Indie, Kamerun, Wietnam, Nowa Zelandia, Ukraina, Rosja, Białoruś, czy Turcja. Zajęcia prowadzone są nie tylko przez polskich nauczycieli biegle władających językiem angielskim, ale także przez native speakera z Wielkiej Brytanii. Ponadto, uczniów wspierają stażyści i wolontariusze z całego świata. W samym pierwszym półroczu szkoła gościła asystentów z Australii, Wielkiej Brytanii, Indii, Turcji, Włoch oraz Azerbejdżanu.

 To z kolei pozwala na prawdziwą immersję – zanurzenie dzieci w języku angielskim, który staje się nie tylko językiem instrukcji na zajęciach, ale też naturalnie stosowanym medium komunikacji między członkami społeczności CIS. W języku angielskim prowadzona jest też świetlica szkolna, a także zajęcia dodatkowe: szachy, robotyka, basen, klub detektywa, czy sztuki walki. Biblioteka szkolna dysponuje już kilkuset tytułami w języku polskim i angielskim, a dostosowane do wieku dzieci książeczki można znaleźć także w mini-biblioteczkach klasowych.

 Nie bez znaczenia pozostaje również dobór kadry, która dba o rozwój edukacyjny dzieci. Nauczyciele w CIS to doświadczeni specjaliści, gotowi do podejmowania wyzwań w międzynarodowym środowisku, biegle władający językiem angielskim i wdrażający w swojej codziennej pracy nowoczesne techniki i metody aktywne. Kadra pedagogiczna CIS nastawiona jest na rozwój zawodowy, który umożliwiają liczne szkolenia, np. z zakresu sensoplastyki, metody Klanzy, metody ruchu rozwijającego, elementów pedagogiki Montessori, efektywnej komunikacji z dzieckiem, NVC, a także warsztaty w ramach rozwijania warsztatu związanego z prowadzeniem edukacji w ramach programu Cambridge Primary. Zdobyte na szkoleniach umiejętności pedagodzy CIS praktycznie wykorzystują w trakcie prowadzonych przez siebie zajęć.

 Nad rozwojem dzieci czuwają nie tylko zaangażowani wychowawcy, ale także psycholog i pedagog szkolny. Na miejscu uczniowie mogą skorzystać z terapii logopedycznej, zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, czy zajęć integracji sensorycznej. Psycholog i pedagog uczestniczą też w zajęciach i codziennych aktywnościach dzieci, zapewniając bieżące wsparcie uczniom, nauczycielom, a w razie potrzeby – także rodzicom.

Wyjątkowym atutem Cracow International School jest lokalizacja placówki. Z jednej strony – zapewnia ona bezproblemowy dojazd zarówno dla zmotoryzowanych klientów, którzy mogą korzystać z obszernego parkingu, z drugiej – jest dogodna dla tych rodziców, którzy przywożą dzieci komunikacją miejską – przystanek autobusowy znajduje się kilkaset metrów od placówki. Jednak to, co urzeka najbardziej to wszechobecna zieleń pięciohektarowego ogrodu otaczającego budynek szkoły. W tej zielonej oazie znalazła się przestrzeń na bezpieczny, przestronny plac zabaw, przestrzeń do zajęć na świeżym powietrzu, boisko do siatkówki plażowej, a także miejsce na organizację ogniska. Ogród, wraz ze sowim bogactwem roślin i zwierząt stanowi idealną bazę do lekcji plenerowych w ramach Cambridge Primary Science, pozwalając dzieciom na prowadzenie obserwacji przyrody ożywionej i nieożywionej. A w ciągu dnia przez okna klas można obserwować bawiące się na drzewach wiewiórki!

 Wszystko to sprawia, że Cracow International School wydaje się stanowić odpowiedź na oczekiwania nawet najbardziej wymagających rodziców. Dynamiczny rozwój placówki i uruchamiane od września 2019 na terenie kampusu CIS liceum stanowią istotną przesłankę ku temu, aby poważnie rozważyć podjęcie przez dziecko edukacji w CIS. Dyrekcja szkoły z radością spotyka się z zainteresowanymi klientami i udziela wyczerpujących informacji na temat funkcjonowania placówek. Warto zatem umówić się na spotkanie informacyjne już teraz!

 

 

CRACOW INTERNATIONAL SCHOOL

  ul. Sokołowskiego 19, Kraków 31-436    

https://www.cischool.edu.pl/pl,

  sekretariat@cischool.edu.pl  

PL tel. 789 033 010

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl