Wybierz miasto:

Miasto:

PODWÓJNA PREMIERA Z GWIAZDAMI W TEATRZE CAPITOL!

17 i 18.10.2021 r. 17 i 18.10.2021 r.
Teatr Capitol, ul. Marszałkowska 115, Warszawa Teatr Capitol, ul. Marszałkowska 115, Warszawa

 

PODWÓJNA PREMIERA Z GWIAZDAMI W TEATRZE CAPITOL!

 

 

 

17 i 18 października, w warszawskim Teatrze Capitol odbyły się uroczyste premiery komedii „Kochane Pieniążki" w dwóch obsadach. 

 

17 października wystąpili: Olga Bończyk, Andżelika Piechowiak, Mikołaj Krawczyk, Robert Moskwa, Jarosław Rabenda, Hiro Murakami, Andrzej Popiel oraz Waldemar Obłoza.

 

 

 

18 października zagrali: Anna Korcz, Alżbeta Lenska, Tomasz Schimscheiner, Lesław Żurek, Marcin Troński, Waldemar Obłoza, Sebastian Konrad oraz Robert Wabich.

  

KOCHANE PIENIĄŻKI 

 

Co byś zrobił, gdybyś przez pomyłkę wszedł w posiadanie teczki z gigantyczną sumą pieniędzy? Szukałbyś właściciela czy szalejąc ze szczęścia zatrzymałbyś ją dla siebie? Trudny wybór… Bo przecież pieniądze nie spadają z nieba i taka szansa nie zdarza się co dzień. Henry, bohater kryminalnej farsy „Kochane pieniążki” podejmuje więc szybką decyzję. W końcu  właśnie w jego urodziny otrzymuje ten wyjątkowy prezent od losu i żal z niego nie skorzystać. Pędzi do domu ile tchu, ściskając go w rękach. Czas to pieniądz, więc od razu wciela w życie swój misterny plan! Żona patrzy na niego z przerażeniem, próbując odwieść go od szalonego pomysłu…

 

 

Gdy małżonkowie starają się dojść do porozumienia, niespodziewani goście tylko komplikują sytuację.
Żądni sensacji i chciwi przyjaciele, skorumpowany glina, niezbyt rozgarnięty inspektor, bezczelny taksówkarz, a wszystkim po piętach depcze ktoś z kim lepiej nie zadzierać… I wtedy zaczyna się prawdziwa akcja… Zawrotne tempo, niespodziewane wydarzenia, komiczne sytuacje i przezabawne dialogi.

 

 

Autorem sztuki „Kochane Pieniążki” jest Ray Cooney. Komedia ta miała swoją premierę w Londynie w 1994 roku. Grana była także przez dwa lata na West Endzie. Cooney sam reżyserował swoją sztukę, a także wcielił się w rolę Henry’ego Perkinsa. W 2006 roku komedia „Kochane Pieniążki” została zekranizowana, a główną rolę zagrał w niej amerykański gwiazdor Chevy Chase.Obsada:

Jean – Anna Korcz / Ilona Wrońska / Olga Bończyk

Betty – Alżbeta Lenska / Andżelika Piechowiak

Henry – Tomasz Schimscheiner / Wojciech Wysocki / Jarosław Rabenda
Vic – Mikołaj Krawczyk / Lesław Żurek

Bill – Waldemar Obłoza / Andrzej Popiel

Slater – Robert Wabich / Robert Moskwa

Davenport – Aleksander Machalica / Marcin Troński

Pieszy – Sebastian Konrad / Hiroaki MurakamiReżyseria: Jerzy Bończak

Przekład: Elżbieta Woźniak

Scenografia: Marek Chowaniec

Kostiumy: Tomasz Jacyków

Opracowanie muzyczne: Jerzy Mączyński

Asystent reżysera: Marta Gierzyńska

 

 

Na widowni zasiedli między innymi:  Aleksandra Szwed, Katarzyna Skrzynecka, Sylwia Juszczak-Krawczyk, Rafał Cieszyński, Kuba Gąsowski, Michał Milowicz, Władysław Grzywna, Andrzej Deskur, Marta Bryła, Teresa Lipowska, Maria Gładkowska, Tomasz Jacyków, Marek Włodarczyk, Stanisław Banasiuk, reżyser Jerzy Bończak oraz dyrektor Teatru Capitol – Anna Gornostaj.

 

 

 

https://www.facebook.com/Teatr.Capitol.Warszawa

 

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl