Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Ruszaj się śmiało, Mamo! Ćwiczenia dla Mam i kobiet w ciąży w Stacji Zdrowie

Zapraszamy do Stacji Zdrowie na zajęcia zarówno dla mam, jak i dla kobiet w ciąży oraz na grup ogólne.

Na początek przedstawiamy ćwiczenia dla przyszłych mam, chcących zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Na zajęcia w ciąży zapraszamy od 14 tygodnia, za zgodą lekarską (wzór dostępny na: www.stacjazdrowie.com/oferta/fizjoterapia-kobiet-w-ciazy-i-po-porodzie).

 

W I trymestrze można uczestniczyć w ćwiczeniach, jeśli przed ciążą prowadziło się aktywny tryb życia i lekarz prowadzący nie widzi ku temu przeciwwskazań. Na każdych zajęciach wplatane są ćwiczenia oddechowe, przygotowujące do porodu.

Jeżeli bardziej odpowiadają Wam godziny grup ogólnych, to od ukończenia 16 tygodnia ciąży, po wcześniejszym zgłoszeniu i uzgodnieniu, jak najbardziej możecie w nich uczestniczyć (nie dotyczy Treningu stabilizacyjnego).

 

 

Gimnastyka w ciąży

Energiczne zajęcia, podczas których wzmacniamy mięśnie, przede wszystkim te ulegające osłabieniu w czasie ciąży, dzięki czemu zmniejszają się dolegliwości bólowe kręgosłupa i stawów, postawa ciała ulega poprawie, obrzęki są redukowane, a ciało i maluszek lepiej dotleniane i odżywiane. Gimnastyka prowadzona jest w formie sekwencji ćwiczeń ogólnorozwojowych lub w postaci treningu obwodowego - co stacja, to inna atrakcja dla naszego ciała!

 

Body ball w ciąży

Ćwiczenia wzmacniające i rozluźniające z wykorzystaniem dużych i małych piłek. Poprawiają siłę i elastyczność mięśni, a także równowagę, stabilizację i koordynację dzięki lepszemu zaangażowaniu do pracy mięśni głębokich, w tym mięśni dna miednicy.

 

Pelvic Power w ciąży

Zajęcia, które łączą ze sobą elementy pilatesu, jogi, ćwiczeń wzmacniających i relaksacyjnych, a ich głównym celem jest praca nad mięśniami dna miednicy, tak ważnymi nie tylko w czasie porodu, ale i w życiu codziennym. Ćwiczenia mają na celu poprawę ukrwienia, siły i elastyczności dna miednicy, a także umiejętności ich rozluźnienia, co będzie kluczem do ich zabezpieczenia podczas porodu.

 

Pilates w ciąży

Ćwiczenia specjalnie dostosowane dla kobiet w ciąży. Uelastyczniają i wysmuklają mięśnie, wzmacniają je i poprawiają stabilizację kręgosłupa, dzięki czemu wpływają na zmniejszenie dolegliwości bólowych. Uczą skupienia na pracy własnego ciała, umiejętności świadomego napinania i rozluźniania poszczególnych mięśni, co w tym szczególnym dniu pozwoli na zmobilizowanie mięśni do wysiłku przy jednoczesnym rozluźnieniu okolic miednicy i ułatwieniu maluszkowi przyjścia na świat.

 

Zdrowy kręgosłup w ciąży

Zajęcia skupiają się przede wszystkim na rozluźnieniu mięśni, których nadmierne napięcie może powodować dolegliwości bólowe, a także na wzmocnieniu tych grup, które pomagają nam w utrzymaniu prawidłowej postawy na co dzień.

 

Stretching + relaksacja w ciąży

Ćwiczenia rozluźniające i relaksacyjne połączone z technikami oddechowymi przygotowującymi do porodu. Ruch rozciągania nie jest wykonywany w maksymalnym zakresie ze względu na działającą w okresie ciąży relaksynę, dlatego zajęcia są bezpieczne dla przyszłych mam. Odpowiednie oddychanie i umiejętność świadomego rozluźnienia mięśni pomogą zmniejszyć odczucia bólowe w czasie porodu i przyspieszyć jego przebieg.

 

Dla mam proponujemy ćwiczenia, na które mogą przyjść ze swoim maluszkiem od 6 tygodnia po porodzie naturalnym i od 10 po porodzie CC bądź grupy ogólne (po połogu, bez maluszka). Szczególnie polecamy warsztaty dotyczące treningu dna miednicy oraz aktywności fizycznej już od pierwszego dnia po porodzie.

 

Mama z maluszkiem

Zajęcia mające na celu jest jak najlepszy i najbardziej bezpieczny powrót do formy po porodzie. Ćwiczenia wzmacniające i wytrzymałościowe, poprawiające siłę i elastyczność mięśni, usprawniają krążenie i odżywienie tkanek, ujędrniają skórę, wysmuklają i kształtują sylwetkę, a także są świetnym sposobem na zabawę z maluszkiem, jeśli zabierzecie go ze sobą :) Alternatywą, przy pięknej pogodzie, są zajęcia na świeżym powietrzu - mama, wózek i dziecko ( Aktywna Mama w plenerze ).

Stacja Zdrowie

Krowodrza

ul. Świętokrzyska 4/1, 30-015 Kraków

http://stacjazdrowie.com/

697 236 755

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.