Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Spokojnym Rodzicem być

Nazywam się Krystyna Marczak i jestem autorką serii bajek terapeutycznych pt. Mądre Bajki, które sama wydałam.

 

Jestem również certyfikowanym coachem kryzysowym oraz wielką miłośniczką Porozumienia bez Przemocy (NVC). Poprzez sesje indywidualne, warsztaty i szkolenia pomagam mamom, takim jak ja, być bardziej świadomymi rodzicami, odzyskać cierpliwość do swoich dzieci oraz budować  z nimi bliską relację opartą na wzajemnym szacunku i empatii. A przede wszystkim uczę mamy troszczyć się o siebie tak, aby mogły na co dzień czerpać radość ze swojego macierzyństwa.

 

W swojej  praktyce łączę Racjonalną Terapię Zachowania, Bajkoterapię oraz Komunikację Empatyczną NVC. Prowadzę również bajkoterapię dla dzieci z moimi bajkami w przedszkolach, bibliotekach oraz innych miejscach przyjaznych dla rodziców z dziećmi oraz online. 

 

Prywatnie jestem mamą dwóch córek- 8 letniej wrażliwej Anitki i 3,5 letniej energicznej Emilki oraz żona wesołego magika dla dzieci o wielu talentach :)  Jesteśmy rodziną mocno skupioną na dzieciach i wszystko co robimy, robimy z dziećmi. Dzieci towarzyszą nam w podróżach, w kuchni, przy pracy w ogródku i innych czynnościach.

Anitka, tak jak ja, jest molem książkowym i w mig połyka książki :)  jest kreatywna po tacie i zadaje trudne pytania, na które uwielbiam odpowiadać. Emilka jest indywidualistka i modnisią, mocno zaznacza granice i walczy o swoje.

Kiedy zostałam mamą po raz pierwszy, wiedziałam, że chce wychowywać swoje dzieci inaczej, niż  wychowywana byłam ja sama. Czułam, że coś chciałabym zmienić, ale nie wiedziałam co i jak to zrobić. Dzięki mojej terapeutce, która pełniła role mojej mentorki i jednocześnie mamy, poznałam świadome rodzicielstwo, które wprowadziłam do mojego życia. Na terapii również uwierzyłam w siebie  i odkryłam swoje pasje, które pielęgnuję do tej pory. Cieszę się, że mogę je łączyć z moim macierzyństwem. 

 

 

Wiem, jak wielu rodziców martwi się o to, że dziecko ich nie słucha, a oni nie wiedzą jak sobie z tym radzić. To z kolei sprawia, że rodzice szybko tracą cierpliwość do dzieci, a potem mają wyrzuty sumienia. Właśnie dla takich rodziców postanowiłam nagrać podcast. Dzięki wiedzy zawartej w podcaście rodzice będą potrafili szybciej zapanować nad swoją złością, co z kolei pozwoli im odzyskać spokój w swoim sercu i zacząć na nowo cieszyć się rodzicielstwem każdego dnia.

 

Mój podcast znajdziecie na stronie:  https://www.spreaker.com/show/odc-1-co-to-jest-swiadome-wychowanie

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.