Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

#zostańwdomu i stwórz fotopamiętnik!

2020-04-22

Patrzysz, gdy się budzi i tulisz je do snu. Obserwujesz jego pierwsze kroki, poznawane smaki i ukochane zabawki, z którymi się nie rozstaje. Twoje dziecko rośnie i nie wiesz, kiedy mijają kolejne miesiące zamieniające się w lata. Boisz się, że zapomnisz o tych najpiękniejszych chwilach spędzonych wspólnie ze swoją pociechą? Jeśli chcesz je zachować, to pomyśl o fotopamiętniku z dzieckiem, który okaże się cudownym wspomnieniem minionych chwil czy szczególnych momentów w rozwoju Twojego maluszka.

 

 

Wykorzystaj kreatywnie czas spędzony z dzieckiem w domu

 

Bezprecedensowy okres kwarantanny, która dotknęła ludzi niemal na całym świecie w dużym stopniu wpłynął na codzienność wielu z nas. Jesteśmy mniej mobilni, rzadziej wychodzimy z domu, uczymy się i pracujemy za pomocą komputera. Mimo wielu utrudnień, jakie spotykają nas w tym czasie, można dostrzec w tym również kilka dużych plusów. Jednym z nich jest czas poświęcony najbliższym.

 

W dobie #zostańwdomu wielu rodziców ma niepowtarzalną szansę spędzenia czasu ze swoimi pociechami. Jest to również szczególny czas, który można wykorzystać kreatywnie i robić to, co dzieci lubią najbardziej, czyli wspólnie się bawić. Możecie się poznawać, śmiać, a co więcej, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w sposób atrakcyjny uchwycicie najlepsze chwile spędzone z dzieckiem. Fotopamiętnik to jedna z możliwości pokazania dziecku wybranych zdjęć, które nie będą wyświetlane na ekranie komputera czy telefonu, a w formie książki przyciągną uwagę malucha. 22 matowe, grube strony ze spiralnym bindowaniem to uniwersalny prezent oraz pamiątka, która na długo pozwoli zachować w pamięci najpiękniejsze chwile spędzone z najbliższymi. Tego typu książka jest też świetna do rozwoju umiejętności motorycznych Twojej pociechy, a dodatkowo pozwoli ćwiczyć pamięć dziecka.

 

 

Zastanów się, które chwile poświęcone Twojemu dziecku dawały jemu oraz Tobie najwięcej radości. Zaaranżuj taki moment jeszcze raz i sięgnij po sprzęt, którym wykonasz własną sesję. Ze zrealizowanych zdjęć możesz następnie łatwo stworzyć własny fotopamiętnik. Najlepiej ustawić statyw (do aparatu lub telefonu). Dzięki temu bez potrzeby ciągłej kontroli sprzętu można wykonać śliczne ujęcia. Wybierz ładne ubrania, uprzątnij rzeczy wokół, które wpływają niekorzystnie na wygląd wnętrza i… do dzieła! Co jakiś czas sprawdzaj, co udało się uchwycić w obiektywie i ewentualnie przemodeluj lekko przestrzeń. Dzięki tym zabiegom uzyskasz nie tylko naturalne, ale i wysokiej jakości fotografie. Do własnej sesji zdjęciowej warto zaangażować kolejną osobę, która przejmie funkcję statywu. Pamiętaj jednak, że w obecności innych Twoje dziecko może nie czuć się tak swobodnie jak podczas zabawy z rodzicami czy rodzeństwem. Jeśli zależy Ci na bardziej profesjonalnej sesji, warto dokładnie przemyśleć jej koncept, posiłkując się ciekawymi inspiracjami.

 

 

Inspiracje do zdjęć

 

 

To, co najlepiej się wspomina i chwile, do jakiś się wraca, mogą być zarówno spektakularnymi wydarzeniami, takimi jak chrzest dziecka czy jego pierwszy kroczek, jak i uchwyceniem momentów codzienności, które najpełniej obrazują dzieciństwo maluszka. Pierwsze zjedzone jabłko w tym sezonie? Źle dobrane skarpetki na maleńkich stópkach? Pobrudzona buzia od jedzenia obiadku? Takie zdjęcia z pewnością wywołają uśmiech na Waszych twarzach jak i buziach dzieciaczków.

 

 

Wielką kopalnią inspiracji do zdjęć może być dla Was Instagram. Znajdziecie tam tysiące atrakcyjnych i wysoce estetycznych zdjęć dzieci czy mam z niemowlaczkami. Poza swoim małym światkiem, jaki dzielicie z dzieckiem, warto podglądać innych, którzy od lat zajmują się profesjonalną fotografią. Drugim kanałem jest Pinterest, który również pokazuje interesujące, niekiedy bardzo artystyczne ujęcia, które przyciągają wzrok. Pamiętajcie jednak, żeby fotopamiętnik był Wasz – warto się inspirować, jednak to Wy każdego dnia tworzycie własny świat, którego skrawek można uchwycić sprawnym obiektywem. Siądź jeszcze dziś ze swoim maluchem i wypróbujcie zrobienie mini sesji podczas jego ulubionej zabawy. Złap uśmiech, który chcesz mieć przed oczami każdego dnia!

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.