Wybierz miasto:

Aktywne Czytanie ma przekonanie

2018-11-30

 

My, rodzice czytamy swoim dzieciom mnóstwo bajek. Niektóre często, niektóre rzadko i wierzymy, że nasze dzieci je rozumieją i się z nich uczą. Z pewnością dzieci, którym się czyta od najmłodszych lat, będą posługiwały się bogatym i pięknym językiem. Dużo łatwiej opanują umiejętność wypowiadania się na forum w sposób logiczny, obrazowy i zrozumiały dla słuchaczy. Zdobędą także umiejętność prowadzenia ciekawej konwersacji.

 

 

A co to jest aktywne czytanie i co ono dodatkowo daje naszym dzieciom? Aktywne czytanie spodoba się każdemu dziecku. To czytanie przeplatane różnymi zadaniami dla dzieci , które angażują je do wyciągania wniosków. Wiemy, bo Portal rodzinny BabyGo uczestniczył niedawno w warsztatach w Mocak „Aktywne Czytanie Czego się tu bać?”. Na warsztatach poznawaliśmy książkę Czego się tu bać? Autorstwa Madleny Szeligi. Tematem był strach i potwory. Dzieci  uczyły się na zajęciach, jak oswajać strach poprzez wyobraźnie i ćwiczenia. Dzieci razem z rodzicami tworzyli własnego potwora, nazywali go, dzięki czemu nie był już dla nich taki przerażający. Poprzez różne doświadczenia dzieci uczyły się, co robić, jak dopada ich strach i jak z nim walczyć.

 

Aktywne czytanie to czytanie ze zrozumieniem poprzez kreatywną zabawę, gdzie dzieci nabywają nowych umiejętności.  Na warsztatach dzieci angażowały wszystkie zmysły- dotyk, wzrok, węch i słuch, by poznać to, co nieznane. Każde dziecko ma swojego straszaka i zna go doskonale. Wie, jak się nazywa, co lubi jeść, w co się lubi bawić i kto jest jego największym przyjacielem.  Z pewnością książka Czego się tu bać zapadnie dzieciom na długo w pamięć i będą do niej powracać jeszcze kilkakrotnie. Z pewnością warsztaty w Mocka pomogły wielu dzieciom uporać się z lękami i były dla nich wspaniałą przygodą.

 

 

 

W grudniu zapraszamy Was do uczestnictwa w kolejnych warsztatach w Muzeum Sztuki Współczesnej Mocak. Tym razem Aktywne czytanie będzie "O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki". My już się nie możemy doczekać:) Zapraszamy do zapisów: https://mocak.pl/aktywne-czytanie-o-niezwyklym-chlopcu-ktory-pozeral-ksiazki

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGoDziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":