Wybierz miasto:

Miasto:

Jakie atrakcje czekają na nas w weekend ? 10 propozycji

2017-08-17

Zespół BabyGo przygotował zestaw głównych atrakcji w weekend w Krakowie i w okolicach. Mamy nadzieje, że przypadną Wam do gustu nasze propozycje rozrywki w najbliższy weekend i każdy z Was znajdzie coś ciekawego dla siebie.

 

 

1. Romantyczna Lanckorona - Festiwal dla Zakochanych

To już 13. edycja imprezy, której pomysłodawcą, inicjatorem jest Stowarzyszenie Kulturalno - Ekologiczne Na Bursztynowym Szlaku. W tej edycji proponujemy Wam imprezę rozproszoną - spotkamy się w Waszych ulubionych miejscach w Lanckoronie: Cafe Pensjonat, Cafe Arka, Niebieska Kawiarenka, Galeria Czarna Owca, Agroturystyka "Leśny Ogród", Zagroda Ławeczki, Gospodarstwo Edukacyjne Pod Rogalem, Galeria Mody Chimera. Będzie z nami Stowarzyszenie 3 Wionki, będą Lanckoronianki, powożą nas Lanckorońskie Automobile. W planie koncerty, wernisaże i wystawy fotografii, promocja nowej książki o Lanckoronie, spotkania poetyckie, gry i zabawy rodzinne, sesje zdjęciowe, spacery, muzykowanie. Zaczynamy już w piątek 18 VIII o 17.00:) O szczegółach można poczytać tutaj: https://www.facebook.com/lanckoronaturystyczna/ . Szykujcie się na cudny weekend 18 - 20 sierpnia 2017 od godziny 17:00.

 

 

2. Wyspa Dinozaura: 19 sierpnia

Galeria Bronowice oraz Kino Mikro zapraszają dzieci i rodziców na bezpłatne bajki. Każda bajka emitowana będzie trzykrotnie, w godzinach 10:00-10:50, 11:00-11:50, 12:00-12:50, tak aby wszystkie chętne dzieci mogły ją obejrzeć. Wejście na seans jest bezpłatne, należy jednak dokonać wcześniejszej rezerwacji, e-mailem: mikro@kinomikro.pl bądź telefonicznie 609 109 116 lub 12 634 28 97.

 

 

3. Drogi w budowie - warsztaty rodzinne: 19 sierpnia

Od 11:30 budujemy nowe plany miasta, pamiętamy o parkingach, rondach i skrzyżowaniach. Jeśli zajdzie potrzeba, stworzymy też mosty i wiadukty. Warto zabrać ze sobą samochodziki do przetestowania nowego układu komunikacyjnego. Gdzie? Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka Więcej informacji: http://www.news.cricoteka.pl

 

 

4. Spływ + Rower = Nowa Huta - Niepołomice: 20 sierpnia

Zapraszamy na spływ kajakowy połączony z wycieczką rowerową z Nowej Huty do Niepołomic. Zaczynamy w Nowej Hucie od spływu kajakami rzeką Dłubnią - spływamy Dłubnią a po pokonaniu rzeki i wpłynięciu do Wisły udajemy się w dół rzeki w stronę Niepołomic. Pokonujemy stopień wodny “Przewóz” gdzie będziemy przenosić kajaki (przenoska) i dalej płyniemy w stronę Niepołomic. Tam po zakończeniu spływu i załadowaniu kajaków na przyczepę uczestnicy udają się na wycieczkę rowerową w stronę Nowej Huty z przystankiem na odpoczynek na plaży w Przylasku Rusieckim. Kto nie będzie rowerem dojedzie tam Bus’em wraz z przyczepą kajakową. W Przylasku Rusieckim znajdzie się dla wszystkich czas na posiłek i kąpiel. Po odpoczynku wsiadamy na rowery lub do busa i udajemy się w stronę Nowej Huty na miejsce startu wycieczki.

 

Trasa, którą pokonasz to:

  • Kajakiem -> Dłubnia (5 km) i Wisła (12 km) = 17 km
  • Rowerem -> do Przylasku (6 km) i dalej do Nowej Huty (14 km) = 20 km

Spływ jest przeznaczony dla osób już wcześniej pływających kajakami i mających swój pierwszy raz za sobą. Jeśli spływ kajakiem Dłubnią masz za sobą to na pewno sobie poradzisz.

 

Program:

godz. 9:00 - spotkanie na miejscu startu spływu nad Zalewem Nowohuckim przy Placu Zabaw. Po szkoleniu spływamy rzeką do ujścia do Wisły. Na Wiśle czekamy na całą grupę a następnie ruszamy na wschód w kierunku Stopnia Wodnego “Przewóz”.

Docieramy do Stopnia Wodnego “Przewóz”. Czeka nas przenoska kajaków na drugą stronę - śluza choć czynna nie jest wstanie nas bezpiecznie przedostać na drugą stronę. Wszyscy przenosimy i wodujemy kajaki po drugiej stronie śluzy - kontynuujemy spływ Wisłą do Niepołomic. W godzinach popołudniowych docieramy do Niepołomic. Wyciągamy kajaki, ładujemy na przyczepę i po krótkim odpoczynku wsiadamy na rowery. Jedziemy w stronę Przylasku Rusieckiego. Dojeżdżamy do plaży w Przylasku Rusieckim. Czas wolny (1-1,5 godz.) na posiłek, kąpiel i odpoczynek. ok. godz. 17:00 wyjeżdżamy rowerami w stronę Nowej Huty. Planowany przyjazd ok. godz. 18:00-18:30. Szczegóły i rezerwacja: https://www.ecotravel.pl/oferta,169775792,polska,nowa-huta,bez-zakwaterowania,splyw-kajakowy-i-wycieczka-rowerowa-krakow-nowa-huta-niepolomice.html

 

 

5. Chemiczna niedziela w Ogrodzie Doświadczeń: 20 sierpnia

 

Poczuj się jak prawdziwy naukowiec, samodzielnie wykona kilka bezpiecznych eksperymentów i zdobędzie dyplom „Młodego Chemika”. Podczas pokazu zademonstrujemy szereg reakcji chemicznych i będziemy śledzić zachodzące efekty, które na pewno zaskoczą każdego obserwatora. W programie zobaczycie m.in.:

  • chemicznego kameleona,
  • kolorowe ognie bengalskie,
  • dowiecie się jak przekłuć balona za pomocą pomarańczy.

 

Miejsce: Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, al. Pokoju 68, Termin: 20 sierpień, godzina: 15:00, Udział w ramach biletu wstępu do Ogrodu.

 

6. Aktywne czytanie. "O malarzu rudym jak cegła": 20 sierpnia

W niedzielę 20 sierpnia o godzinie 12:00 w Mocaku zapraszamy dzieci w wieku 4-8 lat na aktywne czytanie książki „O malarzu rudym jak cegła” autorstwa Janusza Stannego. Warsztaty będą okazją do przygody przeżytej wspólnie z bohaterem książki poprzez podejmowanie twórczych aktywności na kolejnych etapach lektury. Wstęp 10 zł, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem: biblioteka@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 36. Janusz Stanny (1932-2014) - współtwórca polskiej szkoły ilustracji, poeta, wykładowca akademicki, profesor ASP. Twórca autorskich książek dla dzieci, laureat wielu nagród krajowych i zagranicznych.

 

 

7. Drugie Życie Książki wakacyjnie w MOCAKu: 20 sierpień

Zapraszamy na kolejną wakacyjną i regularną wymianę DŻK! Widzimy się 20 sierpnia w MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie / Museum of Contemporary Art (Lipowa 4) i wymieniamy dowolne tytuły! Przybądźcie punktualnie na godz. 15.00. Pamiętajcie, że wymiana jest bezgotówkowa, a udział może wziąć każdy! *** Zasady udziału w Drugim Życiu Książki są proste: wystarczy przynieść co najmniej jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Zwracamy dużą uwagę na stan książek - pamiętajcie, że przynosimy je po to, by mogli skorzystać z nich inni! Książki wydane przed 1995 rokiem będzie można wymienić tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki (wydane po 1995 roku) - mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tytułów. Pełen harmonogram i regulamin można znaleźć na www.drugiezycieksiazki.pl

 

 

8. Twoja pierwsza lekcja Tanga argentyńskiego

Zawsze myślałeś aby nauczyć się tanga argentyńskiego, ale nie wiedziałeś jak zacząć? Zawsze chciałaś poczuć objęcie taneczne pełne emocji i troski, ale wydawało ci się to takie niedostępne? Wkrótce zobaczysz, że wszystko jest w zasięgu twoich możliwości: objęcia wspaniałe, kroki proste, atmosfera magiczna! My: Aneta Orlik i Gianpio Cappucci poprowadzimy Twoją pierwszą darmową lekcję tanga. Możesz być spokojny. Weź partnera/partnerkę i przyjdź w niedzielę 20.08 o 14:00 lub 15:00. Jeśli chcesz zacząć sam/sama też przyjdź. Zajmiemy się Tobą. Tango to taniec socjalny więc tańczy się z różnymi partnerami. Masz pytania? Pisz śmiało!

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl