Wybierz miasto:

Miasto:

Atrakcje dla dzieci w styczniu

2019-01-03

Styczeń to miesiąc ferii, wyjazdów, półkolonii, zimowisk, ale również czas, gdzie dzieci wraz z rodzicami mogą wziąć udział w różnych zajęciach i warsztatach, na które czasem nie mieli czasu. Teraz jest moment, by skorzystać z atrakcji dla dzieci i dla rodziców w Krakowie. Zespół BabyGo przygotował dla Was te atrakcje, których na pewno nie wolno pominąć.

 

Na pierwszy ogień zapraszamy do zapisów na zimowiska, półkolonie, obozy i wyjazdy:)

 

 

To ostatni moment na zapis dzieci na rozrywkę w czasie ferii. Przygotowaliśmy dla rodziców zestawienie najfajniejszych atrakcji podczas ferii 2019 roku:

 

https://babygo.pl/atrakcje-krakow/polkolonie-krakow

 

 

Warsztaty dla dzieci od 2 do 10 lat w Cricotece

 

 

Machina sztuki to cykl warsztatów na pograniczu teatru, plastyki i muzyki. Zajęcia łączą elementy improwizacji teatralnej, działań w przestrzeni, różnorodnych technik plastycznych, a także wykorzystują nowoczesne multimedia.

Podczas warsztatów stawiamy nacisk na ruch, wspólne działanie, pobudzanie zmysłów. Posługujemy się współczesnymi metodami edukacyjnymi: zabawami w przestrzeni, zabawami kreatywnymi, tworzeniem przy użyciu nietypowych narzędzi oraz treningiem twórczości.

Machina sztuki w łatwy i przystępny sposób nawiązuje do wystaw prezentowanych w Cricotece. Celem warsztatów jest zmiana postrzegania sztuki jako obcej i niezrozumiałej. Warsztaty rozwijają dziecięcą wyobraźnię i umiejętność pracy w grupie. Poprzez działania manualne, plastyczne i ruchowe odkrywamy świat teatru.

Każdy miesiąc ma inny temat przewodni, każde warsztaty są inne.

 

O Warsztatach od 2 go 3 lat możesz więcej przeczytać tutaj:

https://babygo.pl/atrakcje-dla-dzieci/kalejdoskop-sztuki--warsztaty-dla-dzieci-2-3-lata

 

O Warsztatach od  3,5 do 5 lat możesz więcej przeczytać tutaj:

https://babygo.pl/atrakcje-dla-dzieci/machina-sztuki--warsztaty-dla-dzieci

 

O Warsztatach od  6 do 10 lat możesz więcej przeczytać tutaj:

https://babygo.pl/atrakcje-dla-dzieci/machina-sztuki--warsztaty-dla-dzieci-cricoteka

 

 

Cyrkowa Sobota w Klubie 303

 

 

Nowy rok – nowe cyrkowe wyzwania! Już 5 stycznia 2019 r. spotykamy się w Klubie 303 na Cyrkowej Sobocie, bo jak mówi starocyrkowe przysłowie - Gdy na Sylwestra fajerwerki na Szymona czas żonglerki. Czas biegnie szybko - to już 15 spotkanie w ramach otwartych sobotnich "pikników" cyrkowych! W programie cyrkowe gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (z nastawieniem na początkujących). Propozycja skierowana jest do każdej grupy wiekowej. Nie ważne czy ma się lat 5, czy 95, można przyjść i spróbować swoich sił z instruktorami Klubu 303 i spędzić sobotni poranek z cyrkiem!

Program:
od 10.00 do 11.30 dla osób powyżej 12 lat,
od 11.30 do 13.00 dla dzieciaków 5-12 lat i ich rodziców.

Wstęp wolny.

 

Zabawy z książką. Warsztaty dla dzieci i młodzieży

 

 

sobotę 12 stycznia o godzinie 12 MOCAK i Wydawnictwo Rebis zapraszają dzieci od 8. do 12. roku życia na warsztaty inspirowane książką Davida Hockneya i Martina Gayforda „Historia obrazów dla dzieci” z ilustracjami Rose Blake (przeł. Ewa Hornowska).

 

„Historia obrazów dla dzieci zabiera czytelników w podróż po historii sztuki, która zaczyna się od pierwszych rysunków na ścianach jaskiń i prowadzi do obrazów tworzonych dzisiaj na ekranie komputera i smartfona. W swobodnej rozmowie wybitny artysta David Hockney i krytyk sztuki Martin Gayford opowiadają o sztuce z porywającą prostotą i jasnością. Ilustracje Rose Blake uzupełniają ich słowa i zachęcają młodych odbiorców do zgłębiania dziejów sztuki. Historia obrazów dla dzieci oparta jest na bestsellerowej Historii obrazów w wersji dla dorosłych” (z materiałów wydawcy).

 

W czasie zajęć uczestnicy poznają wybrane dzieła i techniki artystyczne omówione w książce. Warsztaty będą okazją do ciekawych odkryć i spostrzeżeń, a także do stworzenia własnych prac.

 

Wstęp 10 złotych*. Liczba miejsc ograniczona. Materiały zapewnia Muzeum. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem prawelska@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 35.

 

* dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp za 1 zł

 

 

Warsztaty dla Taty i dziecka w LaLoba

 

 

Czy Wasze dzieci uwielbiają zabawy z ojcem?
Dla dziecka czas spędzony z tatą zawsze jest atrakcyjny!
Dla ojców z kolei zabawa ze swoimi maluchami to bardzo wartościowy czas i te momenty zupełnie inaczej wyglądają niż czas dziecka z mamą.
Będzie to zabawa w iście ojcowskim stylu. Czyli dużo ruchu, wygłupów, siłowanek, podskoków, turlania… Zapowiada się naprawdę fajna sobota.

Warsztaty oparte są na Pedagogice Zabawy, Zabaw Fundamentalnych i zagadnieniu Rodzicielstwa przez zabawę. W trakcie ich trwania dzieci będą się świetnie bawić, a Tatusiowie nauczą się jak za pomocą prostych rekwizytów i pomysłów uczynić zabawę dla swojego malucha atrakcyjną i rozwijającą.

1 grupa: Zabawy z tatą
(dzieci 1 rok – 3 lat)
godz.10.30-11.25

2 grupa: Zabawy z tatą
(4-6 lat)
godz.11.30-12.30
prowadzący: Grzegorz Kromka

Zajęcia odbywać się będą w LaLobie przy ul. Beskidzkiej 30 c

Wstęp 40 zł (dziecko i Tata)
Wymagane zapisy w Centrum lub tel: 570, 577 677/ 666 290 333 mail: recepcja@laloba.pl oraz wpłata zaliczki 20 zł na konto: 44 1950 0001 2006 0007 8337 0001 lub bezpośrednio w recepcji. Zaliczka nie będzie zwracana przy odwołaniu po 8.01

 

 

Przyczajony tygrys, ukryty smok – Chiński dla najmłodszych w Klubie Multi

 

Świetna zabawa, bajki, gry, śpiew, zajęcia plastyczne. Czy to brzmi jak nauka? A jednak w ten sposób będziemy oswajać się z najtrudniejszym językiem świata – chińskim. Twoje dziecko niczym Marco Polo, stanie się odkrywcą Dalekiego Wschodu. Będziemy korzystać z różnych technik arteterapii, hortiterapii i muzykoterapii. Z językiem chińskim najlepiej zacząć zaprzyjaźniać się jak najwcześniej, ze względu na jego tonalność. Zanurzenie Twojego dziecka w słuchanie mowy i piosenek w języku chińskim przed trzecim rokiem życia, jak twierdzą naukowcy, znacząco ułatwi późniejszą naukę tego trudnego języka, może nawet rozwinie bilingwizm.


7 stycznia, Klub Multi, godzina: 16:15

Tarnowskiego 6/2, 30-528 Kraków

 

 

Rodzinne Bungee Fitness w Widzimisie

 

 


Zajęcia dla dziecka(7-14 lat) z Rodzicem/Opiekunem
Kiedy? wtorek 18.00 oraz czwartek 18.00 (możliwość umówienia innego 
terminu)
Lokalizacja: Rusznikarska 14A lokal XXII - Centrum Aktywności Rodziny 
"WIDZIMISIĘ"
TEL. 12 627 12 17

BUNGEE FITNESS -
teraz w wersji dla rodzin! Zapraszamy dzieci w wieku 
(7-14 lat)wraz z Rodzicami/Opiekunami. Zajęcia Bungee Fitness to 
nowoczesna forma aktywności fizycznej i po raz pierwszy w Krakowie 
dostępna również dla dzieci. Ćwiczenia dają nie tylko olbrzymią radość 
“latania”, ale i dużą możliwość kompozycji zabaw, układów tanecznych i 
ćwiczeń gimnastycznych w sposób nie obciążający stawów. Szczególnie na 
tych zajęciach będziemy wzmacniać mięśnie wspomagające oraz utrzymujące 
kręgosłup, zachowując poprawną postawę ciała.
Kameralna atmosfera i super zabawa dla całej rodziny!

 

 

Eksperymenty- warsztaty dla dzieci w Parasolce

 

 

Zajęcia dla dzieci od 3 roku życia przybliżające zjawiska przyrodnicze i zjawiska fizyczne w formie eksperymentów. Koszt zajęć 25 zł.

 

Najbliższe zajęcia 10 stycznia o godzinie 17:30


Kontakt:
www.centrumparasolka.pl
centrum.parasolka@hotmail.com
795 037 470

 

 

Fitness z elementami pilatesu dla mam z dziećmi

 

 

Zapraszamy wszystkie mamy ze swoimi pociechami na zajęcia fitness. Celem ćwiczeń jest powrót do formy sprzed ciąży oraz wzmocnienie mięśni brzucha,ud, pośladków oraz ramion. Podczas zajęć poprawi się nie tylko Twoja kondycja i figura ale także rozwinie motoryka Twojego dziecka. Poznaj inne mamy i ćwicząc dowiedz się jak wykorzystać słodki ciężar do uzyskania lepszej formy.
Mamy mogą przyjść na zajęcia po okresie połogu i kontroli ginekologa. Dzieci biorą czynny udział w zajęciach kiedy samodzielnie i stabilnie trzymają główkę, wcześniej obserwują wyżyny mamy z maty lub wózka a mamy ćwiczą same.

 

Najbliższe zajęcia o 10:15 w Rodzinku 7 stycznia

Kapelanka 15, 30-347 Kraków

 

 

Co mogą smoki, a czego nie - zaraz dowiesz się!

 

 

Scena Rodzinna Teatru Szczęście zaprasza na spektakl Teatru Otwartego z cyklu „Smoczych opowieści”.

Mieszkańcy leśnej polany, Smoczek Obiboczek i Skrzacik Pomponik, przeżywają wspólnie zabawne sytuacje. Bywają nieposłuszni i niegrzeczni, co powoduje pewne kłopoty, ale wszystko kończy się dobrze. Dowiadują się, jak ważna jest kultura osobista, dobre wychowanie i co wspólnego ma z nimi czytanie książek. W drodze towarzyszą im Pan Anatol Bibliotekarz Znakomity, Waldemar Ojciec Smok, Nauczyciel Papug Dziób i inne, wielobarwne postaci tego spektaklu w dwóch odsłonach.

Przedstawienie składa się z elementów teatru żywego aktora oraz teatru kukiełkowo-lalkowego.

W czasie spektaklu Dzieci zostają zaproszone na scenę, współtworząc opowiadaną bajkę. Gwarantujemy wspaniałą zabawę i niezwykłe przeżycia! Po przedstawieniu Dzieci poznają kulisy teatru.

Rezerwacja biletów: 570 252 555

 

 

Bobo Mówi i Bobo Czyta

 

 

  • Bobo Mówi - zajęcia ogólnorozwojowe dla niemowląt stymulujące rozwój poznawczy i wspierający rozwój mowy połączone z warsztatami dla rodziców.

 

Bobo Mówi -  przeznaczone dla dzieci od urodzenia do momentu w którym samodzielnie siadają (ok. 0-7 m.ż)

Bobo Mówi 2 - zajęcia dla dzieci siedzących, raczkujących i stawiających pierwsze kroki (ok. 7-14 m.ż.)

Bobo Czyta - zajęcia dla dzieci chodzących (ok. 14-24 m.ż.)

 

Głównym zadaniem zajęć jest zabawa z maluchami, poprzez którą stymulujemy rozwój poznawczy niemowląt i rozwój mowy. Rozwój poznawczy to tak naprawdę rozwój inteligencji. Rozwój mowy jest podstawą rozwoju umysłowego dzieci. Zadaniem zajęć Bobo Mówi będzie również pokazanie rodzicom jak wspomóc ten proces u ich dzieci. Jest to bardzo ważny okres w życiu człowieka gdyż mózg najintensywniej rozwija się w ciągu pierwszych dwóch lat życia.

 

Program zajęć dostosowany jest do poszczególnych etapów rozwoju dziecka i opiera się na metodach rozwojowych, podążających za dzieckiem, m.in. Metodzie Krakowskiej i Pedagogice Montessori.

 

W czasie zajęć pojawiają się m.in:

- zabawy paluszkowe

- dziecięce masażyki

- piosenki

- wierszyki

- karty do stymulacji poznawczej

- muzyka relaksacyjna

- wielozmysłowa stymulacja

- zabawy logopedyczne

 

Mini wykład dla rodziców – ostatnie 10 minut zajęć to wykład na tematy związane z rozwojem dzieci i stymulacją w warunkach domowych.

 

O zajęciach Bobo Mówi i Bobo Mówi 2 możesz więcej przeczytać tutaj:

https://babygo.pl/atrakcje-dla-dzieci/bobo-mowi--zajecia-dla-dzieci

O zajęciach Bobo Czyta możesz więcej przeczytać tutaj:

https://babygo.pl/atrakcje-dla-dzieci/bobo-czyta-zajecia-dla-dzieci

 

 

Zajęcia z bObles dla najmłodszych od 1 do 4 lat 

 

 

Zajęcia ogólnorozwojowe z klockami bObles -  opierające się na specjalnie przygotowanym programie zabaw z duńskimi terapeutycznymi klockami bObles. Są to specjalnie zaprojektowane duże, miękkie, w różnych kolorach klocki w kształtach zwierząt i figur geometrycznych przeznaczone do właściwego rozwoju motoryki dziecka. Klocki można ze sobą łączyć, dzięki czemu powstają ciekawe konstrukcje i tory przeszkód dla maluszków. Zajęcia to przede wszystkim dobra zabawa. Celem warsztatów z klockami jest wspólna zabawa rodzica z dzieckiem.


Zajęcia dla dzieci w wieku 1-4 lat z Rodzicem/Opiekunem

 

Lokalizacja: Rusznikarska 14A lokal XXII - Centrum Aktywności Rodziny 
"WIDZIMISIĘ"

 

 

Lodowisko Origo zaprasza

 

 

Planowany start sezonu w najbliższą niedzielę 6 stycznia !!!
W związku z rozpoczęciem sezonu mamy dla Was konkurs! Aby wziąć w nim udział wystarczy:polubić nasz profil na FB,udostępnić plakat z posta na swojej tablicy oraz pod tym postem należy oznaczyć osobę z którą chcielibyście wybrać się na łyżwy:)

W sobotę wylosujemy trzy osoby które otrzymają karnet na najbliższy sezon( karnet to 10 darmowych wejść na ORIGO) dodatkowo oznaczona osoba towarzysząca otrzyma jedno wejście gratis!
Zapraszamy do zabawy !

Widzimy się w niedzielę:)

 

O, kurka Kulturka w Dworku Białoprądnickim

 

 

Każdą niedzielę w Dworku rezerwujemy dla dzieci i rodziców! W ramach nowego cyklu „O, kurka Kulturka!” organizowane są spektakle teatralne, koncerty i zabawy muzyczne, spotkania podróżnicze i warsztaty kreatywne, nastawione na wspólne spędzanie czasu w gronie rodzinnym.
A wszystko to – zawsze o godz.16.00!

BILETY na każde spotkanie: 10 zł/osoba dostępny na ekobilet.pl i w kasie Dworku

6 I 2019r.
ZABAWMY SIĘ W TEATR
rekwizyt i maska teatralna (korona)
Dowiemy się czym jest rekwizyt, jak się nim posługiwać, bawić i jak z nim grać. Poznamy historię maski aktorskiej i obejrzymy zza niej świat. Z pomocą różnorodnych rekwizytów odegramy prawdziwie szalone scenki aktorskie.
Warsztaty dla dzieci w wieku 4–7 lat
Miejsce: Sala teatralna (oficyna wschodnia)

 

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków

 

   

Aktywny trening dla mam i maluchów w Pracownii Kulturalnej

 

 

Dla wszystkich mam, które oprócz spaceru po parku Bagry Wielkie chciałyby jeszcze trochę się poruszać mając pod opieką Maluszka. To dwa w jednym – trening dla mam oraz stymulująca rozwój zabawa dla dzieci. Na zajęciach pojawią się ćwiczenia fitnessowe, elementy jogi i pilatesu.

Prowadzenie: Natalia Łabecka

Spotkania są bezpłatne, organizowane w ramach Klubu Rodzica.
Prosimy o wcześniejszą rezerwacje miejsc tel. 78 45 45 45 3, mailowo biuro@pracowniakulturalna.pl lub osobiście w siedzibie Pracowni Kulturalnej.

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl