Wybierz miasto:

Atrakcje dla dzieci w weekend w Krakowie

2018-10-18

 

 

Przedstawiamy Wam najciekawsze propozycje na najbliższy weekend:

 

 

ATRAKCJE DLA DZIECI

 

SOBOTA  20 PAŹDZIERNIK

 

 

 

 

Machina sztuki – warsztaty dla dzieci w wieku 3,5–5 lat 

 

Start: 20.10/ 11:30-12:30, Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4

 

Temat warsztatów: Odbicia. Na wystawie pełno kształtów. Figury geometryczne, przecinające się linie albo niepodobne do niczego postrzępione formy. Przez cały miesiąc rysowanie, łączenie faktur, klejenie i układanie. W ruch pójdą nożyczki, kleje, farby, tusze, kalki i stemple.

 

Machina sztuki – warsztaty dla dzieci w wieku 6–10 lat

 

Start: 20.10/ 13:00-14:00, Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4

 

Temat warsztatów: Stemple

 

W październiku szukamy inspiracji na wystawie Jaremianki. Abstrakcyjne formy, geometryczne powtórzenia, nakładające się linie – wszystkie te tematy będą przetwarzane, poprzez wspólne szukanie nowych technik plastycznych. Będzie zwielokrotnianie, odbijanie i domalowywanie.

Na warsztaty obowiązują bilety (15 zł), które można zakupić na stronie internetowej lub w kasie Cricoteki. Nie ma wcześniejszej rezerwacji, a ilość miejsc jest ograniczona. Rodzice mogą wejść na warsztaty za darmo. Rodzicom przysługuje też bilet ulgowy na zwiedzanie wystawy w czasie warsztatów.

 

Kontakt: Barbara Pasterak, tel. (12) 442 77 70 wew. 107 lub mail: edukacja@cricoteka.pl

 

 

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/Cricoteka/

 

 

CZYTANIE PRZY EKRANIE - KOPCIUSZEK.HISTORIA PRAWDZIWA

 

 

Start: 20.10/ 10:00, Kino Kijów. Centrum, ul. Krasińskiego 34

 

Kino Kijów.Centrum zaprasza wszystkie dzieci wraz z opiekunami na spotkanie z cyklu „Czytanie przy ekranie”. Magiczna podróż w świat niezwykłych animacji, rozpocznie się seansem "Kopciuszek.Historia prawdziwa".

"Czytanie przy ekranie" to mnóstwo dobrej i mądrej zabawy z animatorami, konkursy z nagrodami oraz słodkie niespodzianki dla wszystkich najmłodszych widzów!

 

Możliwość zakupienia biletu na stronie Centrum: https://kupbilet.kijow.pl/MSI/mvc/pl/details/4397?sort=Flow&date=2018-10-20&dateStart=0

 

 

FESTIWAL 7XGOSPEL 2018

 

 

Termin: 20.10.2018, godź. 18:00, Miejsce: Kino Kijów. Centrum

 

O godzinie 18.00 rozpocznie się Koncert Finałowy 20. Warsztatów Gospel w Krakowie. Na scenie wystąpi ok. 320-osobowy chór gospel oraz zaproszeni artyści - Ruth Waldron (UK), Peter Francis (UK) i Peter Steinvig ((DK). Koncert Finałowy jest ostatnim wydarzeniem 13. edycji Festiwalu 7xGospel.

Wydarzenia współtowarzyszące:

- Gospel Kids - warsztaty muzyki gospel dla dzieci od 5 r.ż., zajęcia poprowadzą: Maria Pabisiak i Gabriela Gąsior

- Mamas & Papas - warsztaty muzyki gospel dla rodziców z dziećmi poniżej 5 r.ż. Zajęcia poprowadzą: Anna Madej i Gabriela Gąsior

 

Zapisy na warsztaty: https://www.7xgospel.com.pl/pl/home/

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/2131714393510004/

 

 

 

Bystry Bobas - Rodzinna sobota w Bawialni M.

 

 

Zapraszamy dzieci: z mamą z tatą,z mamą i tatą 

 

Gdzie: Bawialnia M. w stylu Montessori, ul. Kościelna 3, Kraków

 

W jakich godzinach? W zależności od grupy:

Godz. 11:00 - dla dzieci chodzących (do 2,5 lat)

Godz. 12:00 - dla dzieci pełzających i raczkujących

Godz. 13:00 - dla dzieci nieprzemieszczających się

 

Podczas zajęć dowiecie się, jak możecie bawić się ze swoim maluszkiem równocześnie wspierając jego rozwój, nauczycie się wielu piosenek i zabaw dostosowanych do wieku Waszego dziecka, a także będziecie mieli okazję, aby poznać innych rodziców z dziećmi w wieku Waszego bobasa.

Nasze zajęcia prowadzone są w języku polskim i angielskim! 

 

Cena:

30 zł - pojedyncze zajęcia

25 zł - cena za zajęcia przy udziale w co najmniej 2 zajęciach (dotyczy również zajęć w tygodniu).

 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/bawialniamontessori/

 

 

 

Warsztaty z glinką | Empik Bonarka

 

 

 

Lokalizacja: Empik Bonarka, ul. Kamieńskiego 11, Kraków, Czas: 12:00-13:00, Wiek: 8+

 

Glinka samoutwardzalna to bardzo plastyczny materiał, z którego można wyczarować wiele interesujących przedmiotów. Proponujemy wykonanie domku – lampionu, do którego można będzie wstawić świeczkę i ogrzać się w długie, jesienne wieczory.

Warsztaty kreatywne przeznaczone są dla klientów programu „Mój empik”. Kartę programu można założyć w każdej chwili, nawet w trakcie zajęć. Bazą do pracy warsztatowej jest produkt dostępny w salonie, wskazany przez prowadzącego. Żeby przystąpić do pracy, wystarczy się w niego zaopatrzyć.

Po zajęciach gotowe dzieło stanie się miłą pamiątką czasu poświęconego na doskonalenie kreatywności manualnych.

 

Zapisy pod nr tel.: 609 212 612

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/2007948812657333/

 

 

Zaza super podróżnik

 

 

 

„To koniec świata!”, słyszy bohater z ust rodziców. Skoro tak, to jak wygląda jego początek? Zastanawia się mały Zaza – chłopiec o nieograniczonej wyobraźni i odwadze. Aby znaleźć rozwiązanie tej zagadki postanawia wyruszyć w podróż, najlepiej od razu. Uczestnicząc w jego przygodzie dowiecie się czy but może być skuteczną bronią przeciwko piratom? Czy krzesło może zastąpić rakietę? Czy po tęczy można zjechać? Czy trolle lubią cukierki? Zapraszamy do wspólnej podróży na początek świata i jeszcze dalej!

Po spektaklu zapraszamy dzieci do uczestnictwa w warsztatach prowadzonych przez aktorów. Pod ich kierunkiem młodzi widzowie zmienią się w członków ekspedycji wiodącej do fantastycznego świata Zazy. Angażując swe ciało i wyobraźnię dzieci przeżyją niezwykłe chwile.

 

Wydarzenie odbędzie się 20.10 o godzinie 15.15 w Teatrze Szczęście przy ul. Karmelickiej 3

 

Bilety dostępne na stronie https://ewejsciowki.pl/krakow/teatry/teatr-szczescie,642/zaza-super-podroznik,9964?eventId=123723

Więcej informacji na www.teatrszczescie.pl

 

 

Owocowy sad- zajęcia plastyczne

 

 

 

Kolejne spotkanie z cyklu „sobotnie poranki w muzeum witrażu” zaprasza dzieci w wieku 5-12 lat na warsztaty. Tym razem uczestnicy poczują prawdziwy jesienny klimat i wykonają soczyste witrażowe jabłka, gruszki oraz dynie. Brzmi przepysznie!

Dodatkowo dzieci, które jeszcze nie uczestniczyły w zwiedzaniu będą mogły podczas niego zapoznać się z pojęciem witrażu, zaobserwować mistrzów w tym fachu przy pracy, a następnie same spróbować swoich sił. Na zwiedzenie Muzeum zapraszane są same dzieci bez opiekunów, Mogą oni poczekać w muzealnej kawiarni, a potem uczestniczyć w warsztatach lub wybrać się na zwiedzanie dla dorosłych o godz. 12.30.

 

Spotkanie odbędzie się 20.10.2018 w Muzeum Witrażu przy al. Krasińskiego 23, Czas trwania to około 2 godziny w tym: zwiedzanie 45 min, warsztaty 60-90 min)

 

Początek: pierwsze zajęcia 11:30, każde kolejne 12:15

Cena:

29 zł – pierwsze zajęcia (zwiedzanie + warsztaty),

19 zł – każde kolejne (same warsztaty),

80 zł – karnet na 4 zajęcia (w tym jedno zwiedzanie i 4 dowolne warsztaty)

 

Obowiązkowa jest rezerwacja miejsc- mailowo info@muzeumwitrazu.pl lub telefonicznie 512937979

Więcej informacji na https://muzeumwitrazu.pl/dzieci/dzieci/

 

 

Kino przyjazne sensorycznie

 

 

Cinema City, jako partner inicjatywy posiada specjalne sale, gdzie cyklicznie puszcza projekcie, które pozwalają dzieciom i rodzicom, a także młodzieży i dorosłym z autyzmem cieszyć się filmową rozrywką. Przyjazne sensorycznie pokazy filmowe, które uwzględniają specyficzne trudności osób ze spektrum autyzmu, są wspaniałą okazją do korzystania z oferty kulturalnej. Spektakl, który będzie można obejrzeć w sobotę to „Księżniczka i smok”.

 

Na seanse przyjazne sensorycznie zarówno dzieci, jak i dorośli po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy będą mogli kupić bilety ulgowe, zaś jeden z opiekunów dziecka lub osoby dorosłej otrzyma bezpłatną wejściówkę. Dodatkowe bilety normalne i ulgowe płatne wg regularnego cennika kina.

 

Projekcja będzie miała miejsce 20.10.2018 o godz. 10.00 w Cinemy City Plaza przy al. Pokoju 44.

 

Więcej informacji na https://www.cinema-city.pl/static/pl/pl/kino-przyjazne-sensorycznie

 

 

35 lat „Trojaczków”

 

 

W sobotę będzie można zobaczyć wystawę plansz komiksowych w serii „Trojaczki” Nicole Lambert.

Wystawa to 35 grafik na każdy rok - od powstania w 1983 roku zabawnego komiksu „Trojaczki”, który co tydzień był publikowany w czasopiśmie Madame Figaro, aż do teraz. Każda z plansz przedstawia przygody zabawnego rodzeństwa francuskich trojaczków, którzy są znani również z serialu emitowanego na kanale MiniMini+ o tym samym tytule. Podczas wernisażu autorka uchyli rąbka tajemnicy o swoich bohaterach i oprowadzi nas poprzez ich 35cio letnia historie. Trojaczki przez te lata się nie zestarzały!

 

A więc wszyscy fani serialu zarówno Ci mali jak i duzi proszeni są o meldunek 20.10 o godz. 18.00 w Instytucie Francuskim w Krakowie przy ul. Stolarskiej 15.

 

Więcej informacji na https://www.institutfrancais.pl/pl/evs/35-lat-trojaczkow-wystawa-plansz-komiksowych-z-serii-trojaczki-nicole-lambert

 

 

Okropny rysunek

 

W każdy rodzeństwie pojawiają się nieporozumienia oraz kłótnie, jednak można nad tym w pewnym stopniu zapanować, tak aby nie ucierpiała relacja. Właśnie o tych trudnych relacjach między rodzeństwem porozmawiamy w najbliższą sobotę. A ponad to w programie przewidziana wspólna lektura książki oraz warsztaty z animatorkami z pracowni Ta Dorotka.

 

Spotkanie odbędzie się 20.10 o godzinie 12.00 w Księgarni Pod Globusem przy ul. Długiej 1

 

Wstęp płatny 15 zł/dziecko

 

Więcej informacji na http://liberglob.pl/bajki-globusem-pazdzierniku/

 

 

 

ATRAKCJE DLA DZIECI

 

NIEDZIELA 21 PAŹDZIERNIK

 

 

O, kurka kulturka! O czym marzą drzewa?

 

Spektakl dla dzieci w wieku 4-10 lat, Termin:                2018-10-21, 16:00

Miejsce: Sala Teatralna - Papiernicza 2, Kraków

 

„… podobno był tu kiedyś wielki zielony las i nas – drzew było dużo, a teraz zostaliśmy tylko my …”.

Świat dawniej był piękniejszy. Czyste rzeki, dużo drzew i świeże powietrze. Niestety przez zanieczyszczenia, tony śmieci i ocieplenie klimatu przyroda obumiera. Stare drzewo, które przez lata swojego życia było świadkiem nieodpowiedzialnych i niszczycielskich działań ludzi boi się, że nie ma już ratunku. Ale pojawia się ktoś jeszcze! Ala – wesoła pierwszoklasistka. Razem z młodym drzewkiem – bukiem Jasiem wierzą, że los może się odwrócić. Trzeba tylko się bardzo postarać i przekonać wszystkich jak dużo ludzkość może stracić zaniedbując przyrodę.

Czy uda się naszym bohaterom ta trudna misja? Na szczęście nasi bohaterowie mogą liczyć na drogich widzów i zapewne niejeden raz poproszą dzieci o pomoc. Spektakl ma formę wesołej, wspólnej zabawy z dziecięcą publicznością. Są tutaj konkursy, piosenki, barwne kostiumy oraz… oczywiście, mnóstwo śmiechu.

Scenariusz i reżyseria: Aleksandra Kowalczyk, Występują: Małgorzata Heretyk, Jakub Zajda, Zbigniew Franczyk.

 

Bilet: 10 zł/ osoba 

 

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/events/960234550845399/

 

 

 

Jak czytać mapę nieba?

 

 

 

Zapraszamy rodziny z dziećmi od 9 lat. Start: niedziela, 15:00-15:45

 

Miejsce: Ogród Doświadczeń im. St. Lema, Kraków

 

Jak rozpoznać Gwiazdę Polarną na niebie? Jak znaleźć na niebie gwiazdozbiór ORIONA i Orionidy? Na zajęciach odpowiemy na te pytania oraz nauczymy się używać obrotową mapę nieba.

 

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/events/352154428863217/

 

 

Warsztaty tworzenia lalek teatralnych

 

 

Lalka jest pięknym przedmiotem i ciekawym rekwizytem. Ma swoją historię, osobowość i wyjątkowe cechy charakteru, o czym przekonają się uczestnicy tych zajęć. Warsztaty lalkarskie Marka Żyły to wspaniała okazja, by stworzyć własną lalkę i nauczyć się ją animować. Dzięki twórczemu charakterowi zajęć dzieci rozwijają swoją wyobraźnię i zdobywają nowe umiejętności, świetnie się przy tym bawiąc.

  Koszt: 30 zł za jedną wykonaną na warsztatach lalkę (lalkę może tworzyć kilka osób, np. Mama, Tata i Dziecko)

 

Warsztaty odbędą się 21.10 o godz. 12.15 w Teatrze Szczęście przy ul. Karmelickiej 3

 

Bilety można nabyć na stronie internetowej www.teatrszczescie.pl lub pod numerem telefonu 570 25 25 55

 

 

 

ATRAKCJE DLA RODZICÓW

 

SOBOTA I NIEDZIELA 20/21 PAŹDZIERNIK

 

 

Pracownia twórcza – warsztaty dla dorosłych

 

 

Start: 15:00-18:00, Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4

 

Cykl warsztatów artystycznych dla dorosłych (początkujących) przybliżających pojęcia z zakresu sztuk graficznych.

Powstawanie obrazu i odbitki graficznej to proces podczas którego należy wybrać materiały, dobrać technikę, zaplanować etapy, ukształtować matrycę, przygotować podłoże, wydrukować. Stopniowość tego procesu paradoksalnie pozwala na eksperymentowanie i wykorzystanie przypadków, zmiany decyzji, improwizację i daje szerokie możliwości łączenia metod pracy. Inspiracją do warsztatów są prace Marii Jaremy prezentowane na wystawie „Jaremianka. Zostaję w tym teatrze. Podoba mi się tu”.

I Warsztaty: Monotypia. Technika przypadku czy technika dla świadomego twórcy? Wprowadzenie w techniki graficzne i ich rozróżnienie. Ćwiczenia różnych możliwości tworzenia odbitki w jednym egzemplarzu. Druk barwny na papierze.

Podczas każdego z warsztatów uczestnicy własnoręcznie wykonają druki w różnych technikach. Na miejscu zostaną zapewnione odpowiednie materiały.

Cena za spotkanie warsztatowe: 30 zł

 

Więcej informacji odnośnie wydarzenia i całego cyklu warsztatów: https://www.facebook.com/events/477741812710492/

 

 

Relaksacja w dźwiękach mis i gongu tybetańskiego

 

 

Czas: 19:00-20:30, Miejsce: LaLoba Care&Activity, Beskidzka 30c, Kraków

 

Cena: 35 zł

Serdecznie zapraszamy na muzyczną relaksację, podczas której doświadczysz niezwykłych dźwięków mis i gongu tybetańskiego.

Misy tybetańskie, których dźwięki wykorzystywane są na całym świecie jako forma relaksacji sprawiają, że podczas koncertu każdy ma możliwość doznać uczucia wyciszenia i spokoju.

Gong jako jeden z najstarszych instrumentów, emituje wibracje o różnych częstotliwościach wprowadzając uczestników relaksacji w stan harmonii i równowagi.

Koncert odbywa się w pozycji siedzącej lub leżącej na matach. Prosimy o zabranie ze sobą wygodnego, ciepłego ubrania.

Ważne - Przeciwwskazania do uczestnictwa w koncercie: osoby z rozrusznikiem serca, kobiety w ciąży, osoby chore na epilepsję!

Wymagana rezerwacja miejsc i wpłata zaliczki 20 zł. na konto: 62114020040000300266747113 lub bezpośrednio w recepcji. Zaliczka nie będzie zwracana przy odwołaniu po 17.10. Zapisać się można osobiście: ul. Alfreda Dauna 113, ul. Beskidzka 30C, tel: 666 290 333, 570 577 677 lub mail: recepcja@laloba.pl

 

NuTao – Terapia dźwiękiem www.nutao.pl

 

Więcej informacji https://laloba.pl/misy-i-gongi-tybetanskie/

 

 

Kraków ŁAŁ vol. 17- targi mody dziecięcej akcesoriów i zabawek

 

 

Lokalizacja: Stara Zajezdnia Kraków, ul Świętego Wawrzyńca 12. Kiedy?:21.10, godz. 10:00-17:00

 

Wstęp wolny

 

JESIENNA EDYCJA TARGÓW KRAKÓW ŁAŁ już w październiku Jak zawsze to będzie najlepsza okazja, by spędzić super dzień i poznać wyjątkowe marki dziecięce. Nasi wystawcy zaskoczą Was niepowtarzalnym asortymentem - będzie można uzupełnić szafę dziecka oryginalną moda dziecięcą, zakupić artykuły wyposażenia pokoi dziecięcych, książki, zabawki, biżuterię oraz dodatki dla najmłodszych. Dla dzieci stworzymy Strefę Zabawy pełna niespodzianek - nie może Was tam zabraknąć!

 

Więcej: https://www.facebook.com/events/676464012686519/

 

 

SAMSON I DALILA - SEZON TRANSMISJI OPEROWYCH Z THE METROPOLITAN OPERA 2018/2019

 

 

Start: 18:45, Kijów Centrum, ul. Krasińskiego 34

 

Biblijna opowieść o hebrajskim siłaczu Samsonie i filistyńskiej uwodzicielce Dalili inspirowała wielu twórców. Dzieło Camille’a Saint-Saënsa jest jej najbardziej znaną muzyczną interpretacją, a jednocześnie jedyną operą kompozytora, która regularnie pojawia się na scenach świata. Dalila, przedstawicielka pokonanego przez Hebrajczyków plemienia, kusząc Samsona swoim pięknem i miłością, najpierw wydobywa od niego tajemnicę jego nadprzyrodzonej siły ukrytej w długich włosach, a potem pozbawia go jej przez ich obcięcie. Romantyzm muzyki Saint-Saënsa łączy się z wczesnym impresjonizmem dzięki nowatorskiej instrumentacji dzieła. W głównych bohaterów opery wcieli się para artystów znana widzom transmisji m.in. brawurowej „Carmen” z 2010 roku – Elīna Garanča i Roberto Alagna.

 

Dla zainteresowanych, więcej informacji na stronie: http://www.kijow.pl/20_10_2018_samson_i_dalila_sezon_transmisji_operowych_z_the_metropolitan_opera_2018_2019.html

 

 

Kolekcjonerzy wrażeń – program taneczny

 

 

Start: 19:00-21:00, Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4

 

Temat: „Bataille i świt nowych dni”

Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń” to program prezentacji polskiego tańca, realizowany przez Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA w ramach projektu „Scena dla Tańca 2018” Instytutu Muzyki i Tańca. Kuratorzy projektu Paweł Łyskawa i Eryk Makohon nawiązują do koncepcji człowieka ponowoczesnego Zygmunta Baumana, osadzonej na czterech wzorcach osobowości.

 

Więcej informacji odnośnie wydarzenia na stronie: http://www.cricoteka.pl/pl/rollercoaster-kolekcjonerzy-wrazen-program-spektakli-tanecznych/

Zakup biletów na spotkanie możliwy bezpośrednio: https://bilety.cricoteka.pl/index.php/repertoire.html?id=2228

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGoDziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":