Wybierz miasto:

Miasto:

15 ATRAKCJI WEEKENDU KRAKOWA

2018-11-09

 

Przedstawiamy zestawienie atrakcji rodzinnych na najbliższy weekend listopada:

 

 

 

24 listopad:

 

Kraina Twórczości Turniej Robotyki i Programowania

 

 

Gdzie? Galeria Bronowice ul. Stawowa 61 w Krakowie pierwsze piętro k. Wypożyczalni Gier JOKER.

 

Zapraszamy 24.11.2018 r. na Turniej Robotyki i Programowania przeznaczony dla dzieci w wieku 5 – 13 lat. Dzieci lubią tworzyć, pokazywać swoje dzieła i rywalizować. To zapewniają właśnie wspomniane rozrywki, które motywują do nauki matematyki i przyrody. Puchary za zbudowanie robota Lego bądź utworzenie i uruchomienie gry internetowej w Scratch!

 

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/263913760994899/  

 

 

Cricoteteka Jak zorganizować Lato w teatrze? | wizyty studyjne

 

Gdzie? ul. Nadwiślańska 2-4, 30-527 Kraków

 

Jak uczyć się to tylko od najlepszych. Zapraszamy do udziału w drugiej edycji wizyt studyjnych organizowanych w ramach programu Lato w teatrze. Są to spotkania prowadzone przez doświadczonych beneficjentów programu, którzy chcą się podzielić swoim doświadczeniem, dobrymi praktykami oraz refleksjami i spostrzeżeniami zarówno z pracy teatralnej z uczestnikami zajęć, jak i z pracy w zespole prowadzących. Dnia 24.11.2018 r. jest ostatnia szansa udziału w tegorocznej edycji.

 

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/2232502453486751/

 

 

Dzień Misia po hiszpańsku w El Bombo :)

 

 

Gdzie? Syrokomli 11/8a, 30-102 Kraków, El Bombo

 

Serdecznie zapraszamy na Dzień Pluszowego Misią po hiszpańsku w El Bombo. Tego dnia zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia ze swoimi ulubionymi pluszowym misiami (mogą też być inne pluszaki ;)

Popołudniu zapraszamy na dalsze świętowanie i na fiestę :) Pośpiewamy po hiszpańsku, potańczymy i pobawimy się, a wszystko będzie o naszych kochanych MISIACH :)

 

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/304576910147156/

 

 

Dzień Otwarty w KIDS&Co

 

 

Gdzie? ul. Powstańców Wielkopolskich 13H, Kraków

 

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty do naszego nowego przedszkola w Krakowie! DLA KOGO? Dla wszystkim Dzieci w wieku żłobkowo - przedszkolnym, wraz z Rodzicami i Opiekunami. Kiedy? 24 LISTOPADA, w godzinach 11:00 - 13:30.

 

W PROGRAMIE: 
-animacje dla dzieci,
-zabawy ruchowe,
-malowanie buziek,
-spotkanie z kadrą KIDS&Co.

Rodzice, którzy podpiszą umowę podczas dnia otwartego otrzymają rabat na wpisowe w wysokości 50%.

 

 

 

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/499977983836370/

 

 

Warsztaty dla rodziców "Rodzina Montessori"

 

 

Gdzie? Sodowa 42, 30-376 Kraków

 

Podczas dwudniowych warsztatów uczestnicy poczują ducha metody Montessori: wezmą udział w kręgu wokół opowieści o historii odkrywania przez Marię Montessori dzieci. Zrealizują grupowe i indywidualne projekty, które pomogą im zrozumieć filozofię rzeczy oraz sposób, w jaki rozwija i uczy się dziecko.

Zobaczą, jak zrobić pomoce rozwojowe wspierające naturalny rozwój dzieci z przedmiotów, które znajdują się w kuchni, łazience czy garderobie. Poznają wybrane pomoce rozwojowe do 6. roku życia z sensoryki, matematyki, języka, kultury i życia codziennego. Nauczą się pracować z lekcją trójstopniową, którą dzieci tak bardzo lubią oraz jak prezentować karty wzbogacające słownictwo i karty naukowe. Co więcej, część z materiału Montessori będą mogli zrobić w domu dzięki instrukcjom, które znajdują się w materiałach edukacyjnych z warsztatów.

 

 

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/705548683136186/

 

 

 

Famiga

 

Gdzie? ul. Starowiślana 55/4, 31-035 Kraków

 

Zapraszamy 24.11.2018 r. na Animacje żłobkowe - kurs - twórczo z maluchem 0 – 4 lata – szkolenie. Podczas spotkania prezentowane są stare i nowe zabawy żłobkowe oraz zabawy sensoryczne. Szkolenie przeznaczone jest dla opiekunów żłobków i klubów malucha oraz dla nauczycieli przedszkolnych najmłodszych grup, dla rodziców, niań i dla osób pracujących z maluszkami.

 

Szczegóły tutaj:  https://www.facebook.com/events/330400514198244/

 

 

InteGRAcja - multicultural games

 

 

Gdzie? Tarnowskiego 6/2, 30-528 Kraków, Klub Multi

 

Język zabawy jest uniwersalny – składa się z gestów, okrzyków i śmiechu. Chcemy zaprosić dzieci i dorosłych do wspólnej podróży do odległych krain, gdzie chociaż mówi się innym językiem, nosi inne stroje i je inne potrawy, to przecież bawi się całkiem podobnie! Tradycyjne gry są świetnym sposobem na wspólne spędzanie czasu w chłodne jesienne wieczory. Nie tylko ćwiczą pamięć, spostrzegawczość i zręczność, ale także pomagają budować i pielęgnować relacje międzyludzkie.

Zapraszamy Was w gościnne progi Klubu Multi, gdzie będziecie mieli szanse zobaczyć gry niemal z całego świata: Japonii, Białorusi, Izraela, Niemiec czy Polski. Będziecie milei okazję porozmawiać o tym, skąd przybyły te gry z naszymi wolontariuszami, którzy pochodzą z zagranicy i sami pamietają swoje ulubione gry z dzieciństwa i nie tylko! Pokażemy, jak samodzielnie przygotować materiały, wytłumaczymy zasady i wspólnie rozegramy kilka partyjek. Mamy nadzieję, że złapiecie bakcyla i wkrótce tradycyjne gry zawitają na salonach!

 

Szczegóły tutaj: https://web.facebook.com/events/326056861521571/

 

 

 

Warsztaty tworzenia lalek teatralnych w Teatrze Szczęście

 

 

Gdzie? Teatr Szczęście, ul. Karmelicka 3, 31-133 Kraków

 

Warsztaty tworzenia lalek teatralnych dla dzieci przygotowane gościnnie przez Teatr Lalek Marka Żyły w Teatrze Szczęście.

Co?
Lalka nie jest zwykłym przedmiotem czy rekwizytem. Ma swoją historię, osobowość i wyjątkowe cechy charakteru, o czym przekonają się uczestnicy tych zajęć. Warsztaty lalkarskie Marka Żyły to wspaniała okazja, by stworzyć własną lalkę i nauczyć się ją animować. Dzięki twórczemu charakterowi zajęć dzieci rozwijają swoją wyobraźnię i zdobywają nowe umiejętności, świetnie się przy tym bawiąc.

Kto?
Marek Żyła, założyciel tworzonego z pasją i miłością Teatru Lalek.

Więcej o teatrze:
www.teatrmarka.pl

 

 

Machina sztuki

 

Cykl warsztatów na pograniczu teatru, plastyki i muzyki. Zajęcia łączą elementy improwizacji teatralnej, działań w przestrzeni, różnorodnych technik plastycznych, a także wykorzystują nowoczesne multimedia. Przez cały listopad co tydzień zmieniamy punkt patrzenia, inspirując się wybranymi dziełami z wystawy Marii Jaremy. Oświetlamy świat w różnych stron i na różne sposoby. Bawimy się latarkami, łapiemy cienie, budujemy maszyny powiększające.

 

W ramach festiwalu:
sobota 24 listopada, 11:30-12:30 Prześwietlenia – warsztaty dla dzieci w wieku 3,5-5 lat, CRICOTEKA
sobota 24 listopada, 13:00-14:00 Filtry i polaryzacja – warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat, CRICOTEKA

 

Na warsztaty obowiązują bilety w cenie 15 zł, które można zakupić TUTAJ lub w kasie Cricoteki. Bilet w cenie 15 zł należy kupić tylko dla dziecka, rodzice wchodzą na warsztaty za darmo.

Fotografia: Studio FILMLOVE

 

 

25 listopad:

 

 

Trends 4 Kids Kraków targi akcesoriów dla mam i dzieci, moda

 

 

Trends 4 Kids

Gdzie? Tauron Arena Kraków

 

 

Zapraszamy przyszłych rodziców, rodziców z dziećmi w wieku od 0-9 lat oraz wszystkich tych, którzy cenią produkty hand made, nowoczesny design, wysoką jakość, oryginalne oraz pomysłowe propozycje od polskich twórców.

Podobno jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów... 
Dlatego zanim przeczytasz o tym co planujemy jesienią, zobacz fotorelację z wiosennej edycji targów: http://bit.ly/Trends4KidsKrakow1404

Podczas naszego wydarzenia możesz poznać: 
✅ najnowsze kolekcje akcesoriów i zabawek dla dzieci
✅ najmodniejsze propozycje ubrań jesienno-zimowych dla najmłodszych. 
To także idealna okazja na zakupy bezpośrednio od producentów. 

Pomyśl o nadchodzących świętach.

Jeżeli szukasz oryginalnego i niebanalnego prezentu Mikołajkowego lub Świątecznego dla dziecka - stwarzamy Ci niepowtarzalną okazję, aby go znaleźć. 

 

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/1215300781934516/

 

 

 

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa Pałac Krzysztofory 

 

Gdzie? Pałac Krzysztofory Rynek Główny 35, 31-011 Kraków

 

Dnia 25.11.2018 r. o godz. 10.30 i 12.30 dzieci w wieku 4-6 lat mają okazję wziąć udział w spotkaniu Na pogodę i niepogodę – Parasol  w ramach Muzeomanii z cyklu Tajemniczy Kufer. Historia parasola, jego użytkowania i wykorzystywania, coś czego nie dowiemy się w życiu codziennym. Warto wybrać się na spotkanie z historią.

 

Szczegóły tutaj:

https://www.mhk.pl/aktualnosci/tajemniczy-kufer-na-pogode-i-niepogode-parasol

 

 

LaLobaCare&Activity zapraszamy na Relaksację w dźwiękach mis i gongu tybetańskiego

 

 

Gdzie? ul. Beskidzka 30C, 30-702 Kraków

 

Obecny świat nieustannie gna i się spieszy, a my potrzebujemy czegoś, co pozwoli nam odzyskać równowagę ciała i duszy. Zapraszamy dnia 25.11.2018 r. na niesamowite przeżycie, wyciszenie i relaks do LaLoba. Misy tybetańskie, których dźwięki wykorzystywane są na całym świecie jako forma relaksacji sprawiają, że podczas koncertu każdy ma możliwość doznać uczucia wyciszenia i spokoju. Gong jako jeden z najstarszych instrumentów, emituje wibracje o różnych częstotliwościach wprowadzając uczestników relaksacji w stan harmonii i równowagi.

 

Szczegóły tutaj: https://laloba.pl/misy-i-gongi-tybetanskie/  

 

 

 

Oprowadzanie rodzinne po wystawie Marii Jaremy

 

Okazja do aktywnego odkrywania wystawy. Szukamy kształtów, rozwiązujemy zagadki, przymierzamy maski teatralne. Dorośli poznają twórczość Jaremianki, a dzieci dowiadują się, co to jest abstrakcja i jak powstaje monotypia.

Oprowadzanie rodzinne dla dzieci od 5 roku życia


kiedy: niedziela 25 listopada 2018 o godz. 12.00
gdzie: CRICOTEKA, ul. Nadwiślańska 2-4
czas trwania: około 50 minut
bilety: bezpłatnie

Obowiązują zapisy: rezerwacje@cricoteka.pl lub tel. (12) 442 77 70 wew. 115

Fotografia: archiwum Cricoteki

 

 

Rytmy Światła Błyski

 

 

Interaktywna instalacja inspirowana twórczością Marii Jaremianki.

Koncepcja instalacji powstała w trakcie pracy zespołu nad spektaklem „Luminaries” latem 2018. roku w Portland. Wówczas, wspólnie z trzema amerykańskimi aktorkami, stworzyliśmy spektakl inspirowany twórczością polskich artystów awangardowych. Twórczość Marii Jaremianki była jedną z ważnych inspiracji. Teraz przygotowaliśmy rodzinną, cieniową zabawę. Myślą przewodnią jest tytuł jednego z obrazów – Penetracje. Zapraszamy do udziału w badaniach twórczości Jaremianki! Bedzie można schować się w obrazie. A przynajmniej zgubić się w nim. Poeksperymentować z kompozycją i stworzyć zupełnie nowe obrazy (cieniowe). Przygotować etiudę lalkową w teatrze cieni. wziąć udział w warsztatach towrzyszących instalacji.

 

koncepcja wystawy Dagmara Żabska, Agnieszka Polańska, Piotr Idziak
realizacja: Agnieszka Polańska, Piotr Idziak

Fotografia: archiwum Teatru Figur

 

Warsztat rodzinny w przestrzeni instalacji dla dzieci od 6 roku życia.
kiedy: sobota 24 listopada o godz. 16.30 i niedziela 25 listopada o godz. 13.00 i 15.00
gdzie: CRICOTEKA, ul. Nadwiślańska 2-4
czas trwania: około 50 minut
bilety: 15 zł / osoba

 

KUP BILET NA SOBOTĘ NA 16.30

KUP BILET NA NIEDZIELĘ NA 13.00

KUP BILET NA NIEDZIELĘ 15.00

 

 

Wielokulturowe Dobranocki w Galicji

 

 

Zapraszamy dzieci małe i duże na projekcję łemkowskiego filmu animowanego „Kogut i lisica” oraz na spotkanie z kulturą łemkowską.

Kogut i lisica / Когут і лишка” to łemkowska, współcześnie napisana bajka autorstwa Oksany Graban (bajka została zamieszczona w książce „Opowiadania babci Tekli” Oksana Graban, 2017). Autorką filmu jest Anna Chabros-Piłat. Bajka została zrealizowana w 2017 roku ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Podczas spotkania oprócz projekcji i przybliżenia kultury Łemków będzie można wziąć udział w dawnych łemkowskich grach i zabawach, które zaprezentuje Marta Graban. Poznamy również elementy łemkowskiego folkloru dziecięcego - wyliczanki, zagadki, a także zabawy m.in. Nianio i maty, De les był czornyj barane. Do zabaw przygrywać będzie łemkowska wiejska kapela Uherec, która na koniec wykona kilka łemkowskich pieśni i melodii ludowych.


W języku polskim
Wstęp wolny
Prowadzenie: Fundacja Stara Droga

 

Więcej informacji : 

www.lemkoland.com
www.staradroga.com

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl