Wybierz miasto:

Miasto:

Atrakcje weekendowe Krakowa i okolic dla dzieci i rodziców

2017-09-21

Witamy serdecznie i zapraszamy jak, co tydzień na zestawienie najważniejszych atrakcji Krakowa dla dzieci i dla rodziców. Jak zwykle dostarczymy mnóstwo inspiracji do tego, w jaki sposób ciekawie spędzić czas wolny. Mimo złej pogody przygotowaliśmy całą masę pomysłów, by spędzić kreatywnie razem czas.

 

1. Sala Wolnej Zabawy - 14-24 miesięcy: 22 września

Zapraszamy na zajęcia dla maluszków w wieku od 14 do 24 miesięcy :) To jedyne zajęcia w Polsce prowadzone w podejściu Emmi Pikler, które pozwalają dziecku na rozwijanie skrzydeł w jego własnym tempie. Skoncentrowane na wyzwalaniu indywidualnego potencjału dziecka, wspierają je w stawaniu się sobą i w coraz pełniejszym poznawaniu świata. Ważny jest dla nas harmonijny rozwój dziecka i jego motywacja wewnętrzna, która w kontakcie z inspirującym otoczeniam Sali Wolnej Zabawy pobudza je do podejmowania wyzwań i tworzenia nowych umiejętności. Dzięki wolnej zabawie w naturalny sposób dzieci rozwijają swoje zainteresowania i kompetencje. Rozwija się ich motoryka mała i duża, koordynacja, integracja sensoryczna, kreatywność, koncentracja uwagi, myślenie i umiejętności społeczne. Wspierająco działa też przestrzeń bogata w zabawki z naturalnych materiałów, materiał sensoryczny oraz pomoce rozwojowe wg. E. Pikler: drabinki, schodki, pochylnie, mostki, huśtawki, etc.

Serdecznie zapraszamy :) Każdy wtorek i piątek (do wyboru) w godz 10:00 - 11:00

www.salawolnejzabawy.wordpress.com

Zapisy: 796313776

Koszt: 35 pojedyncze zajęcia (30zł w karnecie na 4 wejścia)

Adres: Sala Wolnej Zabawy ul.Na Leszczu 23

 

2. Zajęcia muzyczne dla dzieci w Spoko Space: 22 września

Zajęcia muzyczne dla maluchów 3-9 mies:

Zajęcia w najmłodszej grupie polegają na dostarczaniu dziecku różnorodnych bodźców, stymulujących zmysły wzroku, słuchu, dotyku, propriocepcji (poczucia własnego ciała) i równowagi. Razem z wesołymi piosenkami robimy masażyki i ćwiczenia ruchowe, bawimy się, śpiewamy i gramy na instrumentach muzycznych. Najważniejszym elementem zajęć w najmłodszej grupie są piosenki, związane z codziennym życiem dziecka. Na zajęciach uczymy się piosenek do kąpieli, jedzenia, spaceru, na zasypianie i na przebudzenie, na ubieranie i na przytulanie, i wielu innych. Tworząc swój „Muzyczny dzień”, mama może urozmaicić pobyt z dzieckiem w domu, a nieraz znana melodia pomoże uspokoić lub rozweselić malucha. Na naszych zajęciach zachęcamy do otaczania dziecka muzyką, a szczególnie - macierzyńskim śpiewem, i proponujemy konkretne rozwiązania - jak to zrobić i „co zaśpiewać”

Zajęcia muzyczne dla maluchów 9-15 mies.

Zapraszamy wszystkie dzieciaki 9-15 miesięcy, które zaczynają raczkować, pełzać, siadać, wstawać, chodzić i szukać nowych doświadczeń na program „Dotykam muzykę!”. Te zajęcia proponują dziecku wielozmysłową stymulację większości układów, przede wszystkim - dotyku, słuchu, węchu, równowagi. W tej grupie wiekowej również trenujemy słuch muzyczny i zaczynamy kształtować poczucie rytmu, wykonując razem z maluchem proste ćwiczenia. Niezbędną część zajęć dla dzieci w tym wieku stanowią pierwsze ćwiczenia motoryczne, które staramy się wykonywać na każdym zajęciu. Proponujemy również wiele ciekawych zabaw muzycznych i ruchowych, które można tez wykonywać z dzieckiem w domu (każdy uczestnik na życzenie dostaje teksty piosenek). Zapraszamy wszystkie maluszki, które rozpoczynają swoją przygodę poznawania świata dołączyć się do naszej zabawy! Koszt zajęć: wejście pojedyncze - 30 zł, karnet na 4 zajęcia - 100 zł. *Karnet do wykorzystania przez 5 tygodni, z obowiązkowym wcześniejszym poinformowaniem o nieobecności dziecka na 1 z zajęć

Zajęcia muzyczne dla dzieci 18m+

Wszystkich małych odkrywców w wieku 15-24 miesięcy zapraszamy na program „Świat na dziecięcej dłoni”. W ciągu całego roku szkolnego poznajemy przeróżne rzeczy: zwierzęta i zabawki, zjawiska natury i przedmioty, pory roku i święta, i wiele, wiele innych. Przy okazji śpiewamy piosenki i gramy na instrumentach muzycznych, wąchamy i dotykamy, uczymy się pracować w zespole i wykonujemy pierwsze prace plastyczne, rozwijamy motorykę dużą i małą, ruszamy się i tańczymy. Jak zawsze, pozostaje z nami trening słuchowy, skierowany na rozwój słuchu muzycznego i poczucia rytmu. Wszystkie zajęcia odbywają się w towarzystwie żywego śpiewu i gitary. Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do wesołej wspólnej zabawy, nowych wrażeń i pomysłów na spędzanie czasu w domu!

Koszt zajęć: wejście pojedyncze - 30 zł, karnet na 4 zajęcia - 100 zł.

Karnet do wykorzystania przez 5 tygodni, z obowiązkowym wcześniejszym poinformowaniem o nieobecności dziecka na 1 z zajęć.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: Spoko Space: Marcina Borelowskiego Lelewela 17/2, Kraków, 515 854 140

 

3. Darmowa lekcja pokazowa j. hiszpańskiego dla dzieci: 22 września

Serdecznie zapraszamy na darmową lekcję pokazową języka hiszpańskiego dla przedszkolaków Niños Musicales. Niños Musicales to nauka języka hiszpańskiego w sposób muzyczno-ruchowy. Autorką programu jest Anna Rattenbury. Zajęcia pokazowe przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3+ do 6 lat. Co robią dzieci na zajęciach Niños Musicales? - poznają słowa i zwroty hiszpańskie w sposób "niezmywalny" z pamięci w połączeniu z muzyką i ruchem, poprzez zabawne piosenki i rymowanki; - uczą się przez zabawę i bogato zróżnicowane autorskie pomoce dydaktyczne; - uwrażliwią się na język hiszpański oraz wykształca zdolność logicznego myślenia; ​- uczą się prawidłowej wymowy; ​- nabywają zdolności efektywnego uczenia się języka; - wykształcają wyczucie rytmu za pomocą prostych instrumentów, tańca i ruchu Prowadząca: Tamara Olko Torrealba, nauczycielka języka hiszpańskiego i właścicielka licencjonowanej metody Niños Musicales Zapraszamy całe rodziny, i przede wszystkim dzieci, aby zobaczyć na czym polega ta metoda w praktyce. Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy obowiązkowe (600283026, info@ninosmusicales-krakowpolnoc.pl lub formularz zapisu na naszej stronie: http://www.ninosmusicales-krakowpolnoc.pl/kontakt.html)

Miejsce: Harcownia, ul. Halszki 28 (Kurdwanów)

Termin: 22 września (piątek) o 16:00

 

4. Bike Day- Święto Rowerowe w Krakowie: 23 września

Start i Meta: Ośrodek Sportu i Rekreacji KOLNA, ul Kolna 2/ tor kajakowy. Wyścig rowerowy z klasyfikacją pasjonatów, amatorów i zaawansowanych rowerzystów. Charytatywny wyścig. 2 dystanse: 22 km sprint, 30 km active.

Więcej informacji: http://www.krakowbikeday.pl/

 

5. Warsztaty chemiczne dla dzieci: 23 września

Zapraszamy na warsztaty chemiczne wszystkich Młodych Naukowców w wieku od 5 do 12 lat! Wspólne eksperymentowanie zaczynamy już 23 września w Laboratorium Młodego Chemika, ul. Dobrego Pasterza 64. godz.10:00 (8-12lat) godz. 11:30 (5-7lat) Dzieci poprzez wykonywanie bezpiecznych eksperymentów rozwijają swoją kreatywność, zdolności manualne oraz chęć poznawania otaczającego świata. To doskonała zabawa i nauka w jednym!

W dniu warsztatów istnieje możliwość zakupienia karnetu w cenie 300zł (10 spotkań), cena jednorazowego spotkania wynosi 35zł.

Daty kolejnych spotkań: http://chemical-world.pl/harmonogram/

Dodatkowo informujemy, że rodzice również mogą uczestniczyć w naszych warsztatach.

 

6. Na zamek marsz!: 23 września

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach oraz LKS Tęcza Tenczynek mają zaszczyt zaprosić Państwa na wydarzenie "Na zamek marsz". Wszystkich pasjonatów spacerowania z kijkami - niezależnie od wieku i doświadczenia - zapraszamy do wzięcia udziału w marszu. Spotykamy się w sobotę, 23 września na boisku LKS Tęczy Tenczynek. O godzinie 14, o prawidłowej technice marszu opowie trener personalny i instruktor fitness - Weronika Jaroń, po czym wspólnie wyruszymy ku ruinom zamku Tenczyn. Dla uczestników wydarzenia - darmowe zwiedzanie zamku wraz z przewodnikiem.

 

7. Przyrodniczy spacer czyżyński dla rodzin do Lasku Łęgowskiego: 23 września

W sobotę - 23 września - organizujemy sobotni, rodzinny spacer przyrodniczo-edukacyjny we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspólne Czyżyny. Zbadamy enklawy dzikiej przyrody w Czyżynach. Wyruszamy na poszukiwanie leśnych olbrzymów (Entów). Sprawdzimy co kryje przyroda w cieniu wielkiego Łęgu (elektrociepłownii) nad Wisłą. Na koniec skosztujemy zdrowych pyszności na wspólnym eko-pikniku. Będzie to też kolejna szansa na otrzymanie spacerownika REFA po krakowskiej, dzikiej przyrodzie.

Więcej o spacerach: http://www.swietostworzenia.pl/nasze-dzialania/przyroda-miasta

 

8. W czasie deszczu dzieci się nudzą - F50: 23 września

"W czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie zna-ana rzecz Choć mniej trudzą się i mniej brudzą się ale strasznie nudzą się w deszcz...." A ponieważ na sobotnie strzelania zapraszamy osoby pełnoletnie, mogą się ubrudzić, utrudzić ale po czort mają się nudzić w domu. - - - - - Zasady: * Minimalne kryterium wiekowe: 18/16+ za pisemną zgodą Rodziców/Opiekunów * Brak formalnych limitów fps - wymagany zdrowy rozsądek. * Pirotechnika: wyłącznie mgły i smog zapewnione przez miasto Kraków. * Każde trafienie "zabija". Hełmy/kaski i "balistyka" nie dają dodatkowej ochrony. * "Trupy" oznaczają się czerwoną szmatą i schodzą na respa, gdzie odpoczywają do końca danej rozgrywki. * Każde trafienie w replikę wyłącza ją z gry. Nie masz zapasowej, schodzisz na respa. * Zazwyczaj rozgrywamy 2-3 spotkaniówki, "Alamo", "Ognisko" i na deser dynamiczne spotkaniówki. Nie zamykamy się na nowe pomysły ale z zasady nie promujemy gier w których pojawia się element "dynamicznego" respa.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/asgsportpl/

 

9. Dni Otwarte: Rozmowy o Rodzicielstwie Bliskości i zabawy: 23 września

Zapraszamy na Dni Otwarte do Klubu Multi na Zabłociu, zobacz szczegóły

 

10. Ekośmieci - kreatywne warsztaty ekologiczne: 23 września

Wpisując się w idee akcji Sprzątanie świata - Polska 2017, Centrum Handlowe Czyżyny organizuje w dniu 23 września (sobota) w godzinach 11:00-17:00 kreatywne warsztaty ekologiczne. Ich celem jest pokazanie, że w przedmiotach popularnie postrzeganych jako śmieci odnaleźć można wartościowy surowiec, który może posłużyć do twórczej zabawy. Skarbonka z butelki PET, bączki z płyt CD, zabawki z nakrętek po butelkach? To wszystko i wiele innych przedmiotów będzie można stworzyć podczas warsztatów W CH Czyżyny pod okiem profesjonalnej projektantki. Uczestnicy warsztatów podczas kreatywnej zabawy będą poznawać tajniki recyklingu twórczego. W programie wydarzenia, obok wykorzystywania surowców wtórnych do tworzenia rzeczy o zupełnie nowym zastosowaniu, przewidziano także edukację ekologiczną. Dzieci dowiedzą się, jak dbać o środowisko naturalne i dlaczego tak ważna jest segregacja śmieci. Celem zajęć jest nie tylko budzenie w najmłodszych wrażliwości na ekologię, ale również skoncentrowanie ich na kreatywnym i twórczym działaniu. Warsztaty mają charakter otwarty i skierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

 

11. Piknik Krakowski z j. hiszpańskim dla dzieci: 23 września

To już czwarty piknik z naszym udziałem! Zapraszamy na krakowskie Planty! Piknik będzie miał miejsce od strony ul. Straszewskiego, na wysokości nowego ogródka jordanowskiego Plantuś i w okolicach Muzeum Archeologicznego. Przed Wami sobota pełna atrakcji! Nie gotujecie, nie idźcie na zakupy, leniuchujcie i spędźcie po prostu ten dzień z nami! Planowane lekcje pokazowe języka hiszpańskiego dla dzieci w plenerze według metody muzyczno-ruchowej odbędą się w godzinach od 11:00 do 12:00 i od 12:30 do 13:30 i od 14:30 do 15:30 i zawsze wtedy, gdy uzbiera się kilkuosobowa grupka dzieci. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 2,5-6 lat. W pozostałych godzinach można do nas podejść, porozmawiać, zadać pytanie, dowiedzieć się trochę więcej o naszej metodzie czy nawet zapisać swoje dziecko na kurs! Przygotowaliśmy dla Was zniżki, więc nie przegapcie tej okazji :) Wasze dzieci nie będą się z nami nudzić!

Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy obowiązkowe (600283026, info@ninosmusicales-krakowpolnoc.pl lub formularz zapisu na naszej stronie: http://www.ninosmusicales-krakowpolnoc.pl/kontakt.html)

 

12. Warsztaty ceramiczne: 23 września

Pojnarówka art&coffee bar wraz ze Stowarzyszenie Nowa zaprasza na kolejne warsztaty ceramiczne. W najbliższy weekend stworzymy przepiękne koperty, osłony, pojemniczki- wszystko co tylko zrodzi się w głowie ;) Wykonując zestaw ,,kieszonek" na drobiazgi lub kwiaty wspaniale ozdobisz ściany we własnych wnętrzach.

Koszt: 15 zł/os

Formularz zgłoszeniowy: http://bit.ly/2tm7qo5

 

13. Zabierz dziecko do muzeum!: 24 września

Rodzinne wizyty w MICET sprzyjają wspólnemu doświadczaniu magii teatru i małym twórczym odkryciom; spajają relacje dorosłych i dzieci. W przestrzeniach centrum zarówno najmłodsi jak i rodzice (lub dziadkowie) wcielą się w rolę aktora, reżysera, scenografa czy muzyka. Zapraszamy w niezwykłą teatralną podróż!

Cena biletu: normalny - 12 zł, ulgowy - 8 zł

Zapisy: piotr@micet.pl, Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, ul. Jagiellońska 5, Kraków

 

14. Rodzinny spacer po parku rzecznym Drwinka!: 24 września

W niedzielę odbędzie się 14., jeden z ostatnich już rodzinnych spacerów przyrodniczo-edukacyjnych tego lata. Wracamy nad Drwinkę z Gosią (REFA) i Tomkiem Łaciak. Przejdziemy z naszym przewodnikiem (będziemy go też rozdawać!) w poszukiwaniu przyrodniczych niezwykłości. Zapowiada się dużo obserwacji w wodzie i nie tylko oraz piknik z ciepłą herbatą miętowo-zieloną na końcu.

Relacje z poprzednich spacerów: http://www.swietostworzenia.pl/nasze-dzialania/przyroda-miasta/52-aktualnosci-projektu

Niedziela w godzinach 11:00 - 15:00 ulica Szpakowa 3, 30-691 Kraków

 

15. Teatralny Piknik w Panieńskich Skałach: 24 września

Wydarzenie towarzyszące wystawie Kobiece spojrzenie. O aktorstwie Antoniny Hoffmann. Teatralne pikniki organizowane w XIX wieku przez Antoninę Hoffmann były prawdziwą ucztą dla ciała i ducha. Chcąc nawiązać do dawnej tradycji zapraszamy do wspólnej zabawy na łonie przyrody. Razem z przewodnikiem zwiedzimy podmiejskie tereny zielone, gdzie organizowała przyjęcia krakowska aktorka i poznamy uroki Panieńskich Skał. Na koniec odpoczniemy w Domu Zwierzynieckim, gdzie będzie można skosztować dawnych przysmaków i wziąć udział w teatralnych tańcach oraz spróbować swoich sił w konkursie na aktora.

Udział bezpłatny TRWAJĄCE WYSTAWY CZASOWE w Muzeum Historyczne Miasta Krakowa Okupanci. Niemcy w Krakowie, Fabryka Emalia, ul. Lipowa 4 Ostoja tradycji, Stara Synagoga, ul. Szeroka 24 Prawie wszystko o Zwierzyńcu, Dom Zwierzyniecki, ul. Królowej Jadwigi 41 (do 3.09) Kobiece spojrzenie. O aktorstwie Antoniny Hoffmann, Kamienica Hipolitów Stale o Nowej Hucie, Dzieje Nowej Huty, os. Słoneczne 16 Zwierzyniec zaprasza: Rakowice, Dom Zwierzyniecki (od 22. IX)

 

16. Warsztaty otwarte z okazja Światowego Dnia serca - Elektryczne życie serca: 24 września

Na warsztatach dowiemy się o zastosowaniu nowoczesnej elektroniki w medycynie a konkretnie w kardiologii. Najpierw omówimy budowę serca, dowiemy się jaką rolę pełni serce w naszym organizmie, zmierzymy i usłyszymy nasze tętno. Następnie dowiemy się co wspólnego ma impuls elektryczny z pracą serca i na podstawie modeli rozruszników serca i kardiowerterów- defibrylatorów opowiemy o rozwiązaniach technicznych, które ratują ludzkie życie. Udział w ramach biletu wstępu do muzeum. Dedykowane dla rodzin z dziećmi.

Czas trwania: 45 min.

Godzina 12.00

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl